Kúpiť psa či mačku?

solito
22. máj 2019

Ahojte, chceli by sme si zaobstarať domáceho miláčika, "kamoša" pre naše dieťa, chlpatého člena rodiny, ale nevieme sa už dlho pohnúť pri rozhodovaní z miesta. Máme sťažené podmienky, nakoľko hľadáme nie hlučné zvieratko pre dôchodcov susedov, zvieratko do menšieho bytu, takže niečo maličké a keďže máme doma alergika ideálne by bolo keby nebolo silne púšťajúce chlpy a slintajúce. Jednoducho niečo nenáročné, učenlivé a pokojné. Mám naštudované všetky možné rasy a

janulka2811
22. máj 2019

Hada 😁 ???

korunka1
22. máj 2019

Máš doma alergika a chceš chlpaté zviera? Menší byt. Ani morča nie je žiadna výhra.
Vieš čo všetko to obnáša?

danula.ch
22. máj 2019

@solito v tom prípade mačku asi nie, skôr psíka s vlasmi, ktory neplzne. Len či sú prave tie pokojne.... 😀

daniela2227
22. máj 2019

@solito ja by som šla do britskej modrej mačky 😊

lucv
22. máj 2019

@solito Pokial hladate zviera do bytu a pre alergika a chcete len psa alebo macku tak vela moznosti nemate... na vasom mieste by som si vybrala yorkshira neplzne, neni narocny na vychovu, je maly zlaty mojkac, mame doma yorka a naozaj ani nevieme ze je pride sa pomojkat nenici veci, staci mu napapat vyvencit a je spokojny.... macky su nenarocne na starostlivost, ale okrem tej bezsrstej neviem o ziadnej vhodnej k alergikom 😂 mame aj macky ale samy chlp a vsade

lucv
22. máj 2019

@daniela2227 my mame doma Britku, ale ako chlpov mame neskutocne vela, tak ak hlada k alergikovi tak by som do takej nesla teda neviem nasa pusta chlpy ci je leto ci je zima nonstop 🙈

fridi96
22. máj 2019

Aj Ja som alergická a mame doma francúzskeho bulldoceka 😄 celé dni spi a je strašne lenivá a tichá 😂😊 len Vela chrape 😂😂 potrebuje strašne veľa lásky a aj dáva proste už si nevieme prestaviť ako to bolo predtym keď sme ju ešte nemali teraz čakáme baby a ona to tiež cíti a vždy príde ku brušku a kuká alebo leží vedľa 😊😊 mačku nemame a ku decku by som ani nechcela ale keď tak určite sphynxa by som zobrala ta chlpy vôbec nemá 😂

solito
autor
22. máj 2019

Prosím o odpovede do druhej rovnakej diskusie, túto mi pustilo pred dopísaním, tak sú tu dve. Kým ju admin nezmaže. Vďaka.

suzie28
22. máj 2019

@solito psík ktorý má vlasy ako napr shi tzu ...my mame psíka .. mali sme ho ešte pred narodením mojej dcéry a sú neskutočný partaci....

nika3136
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
22. máj 2019

@solito tak nie hlucne - macka
Do maleho bytu - macka alebo maly pes
Alergie - napr.kornish rex, bisonik
Nenarocne - skrecok 😂 macka je ale samostatnejsia
Ucenlive - povedala by som, ze macky su inteligentnejsie nez male psy, sice mame civavu a je aj ako tak vysvicena, ale stalo to vela usilia
Pokojne - pri maciatku pokoj necakaj min.3 roky, pri stenati aspon rok
S mackou sa ti ale nestane, ze budes mat prve mesiace ocurany cely byt, proste jej das zachodik a je to, hned tam zacne chodit. Zas ale oprpti psom macky velmi rady zhadzuju predmety z policiek, rozbijaju kvetinace, strhavaju zaclony atd... kazde zvieratko si bude vyzadovat istu obetu, trpezlivost, aj starostlivost. Ak sa ti toto zda prilis, kupte si potkana, su to uzasne, mile a nenarocne zvieratka

lindusss2016
22. máj 2019

@daniela2227 tak ta urcite pre alergikov vhodna nie je, to su chlpy vzdy a vsade

meredith83
22. máj 2019

Ide o to ake zviera chces. Ja mam 2 macky a v pohode v 1 izbovom byte. Vysavam kazdy den. Plznu takze neviem ci je to dobre pre alergika. Su specialne veci do zasuvky ktore by mali pomoct ale neviem ci su na 100% ucinne. Ked su male tak sa priprav na to ze su ako baba. Aktivne vela krat nespavaju cez noc ale ked vyrastu tak je to v pohode. Zalezi na charaktere macky. Moja starsia je samostatna a rada spi. Moja mladsia je ako pes. Chodi za tebou kde si. Ako taky tien. Taktiez je aj velmi maznava a miluje spolocnost cloveka. Moje nezhadzuju nic ale su betarky ked chcu a je vidno ze su inteligentne.. Ale ako hovori Linduss kazde zvieratko je obeta. Mozno by som sa popozerala po starsej macke ktora uz ma historiu s detmi. Kedze niekedy je to traumaticke pre maciatko ale aj dieta kedze si nemusia vzdy sadnut.. Inak neviem ci si pozerala su tie macky bez chlpov ale nie kazdemu sa pacia.. Ja osobne v buducnosti ked vyriesim byvanie planujem aj psika. Moj nazor je ze zvieratka su dar a dokazu straasne zlepsit zivot. A co im das to ti niekolko nasobne vratia. Moje su napriklad uzasne na udrzanie psychiky ked sa clovek citi zle ale ma depresie a pomohli mi cez vela veci.