Kúpiť k fenke ďalšiu fenku alebo psa?

44simina44
8. júl 2022

Ahojte mám fenku zlatého retrivera vykastrovanu. Zvažujem kúpiť ďalšieho zlatého retrivera k mojej denne na zábavu hranie a nech nieje sama. Odporúčate mi k fenke ďalšiu fenku alebo radšej psa ? Mám z toho veľkú dilemu a ako si budú vychádzať dve feny?

lejllamt
8. júl 2022

@44simina44 úplne v pohode, žiadne obavy...len aby si na ne mala dosť času

44simina44
autor
8. júl 2022

@lejllamt to určite áno .. len niesom si ista či nieje vhodnejší pes .. nevieme sa rozhodnúť čo bude lepšie

lejllamt
8. júl 2022

@44simina44 myslím, že pri tomto plemene je to naozaj jedno....ale aj pri hociktorom inom je to o výchove a o tom, ako druhého psíka uvedieš do rodiny....ak je tvoja fenka už staršia šteniatko jej môže vadiť, lebo sa bude chcieť stále hrať ale nikdy som sa nestretla s tým, že by labrador ublížil inému psíkovi....iba ak bol napadnutý cudzím psom tak sa bránil

44simina44
autor
8. júl 2022

@lejllamt ďakujem za radu aaaa retriver * ale v podstate to je to samé plemeno

slovenka753
8. júl 2022

Ťažko povedať. Je dominantná alebo skôr tak ak maksia? Aký má vek?

zuzanazu85
8. júl 2022

Dve fenky sú niekedy väčší problém,ako dva ,,vajčáci" 😁. Ono fenky sú vernejšie,poslúchajú, učia sa rýchlejšie,sú viac ovládateľné,ale ak sú dve konkurencie pokope,býva to väčšinou chaos a nervozita. Najlepšie je keď je fenka a pes vykastrovaný, sterilizovaná. Aj je väčšia pohoda doma.

44simina44
autor
8. júl 2022

@zuzanazu85 áno presne z tohoto mám ojeby že sa to takto môže stat 😀
@slovenka753 a teraz pôjde na kastraciu rok má a je ona strašná kludaska len spi spi a jedine s čím sa zahrá je susedov pes 😀 hračky ju nezaujímajú a ak ako tak len na 5minut. Ona je skôr na povely to ju baví tak zato nejakého parťáka k nej nech sa dvaja na dvore šantia

diamond007
8. júl 2022

@44simina44 ja by som brala psa keďže ju máš vykastrovanu

44simina44
autor
8. júl 2022

@diamond007 asi to bude maly dionko

44simina44
autor
8. júl 2022

@44simina44 😀😀😀

zuzanazu85
8. júl 2022

@44simina44 tie ,,ojeby" bol asi preklep,či? 🤣 ak je pohodová,rozvažna,taká ,,madam",treba jej blázna,šaša a ,,budiča nálady". Bude veselšia,v pohode, ale hlavne kastrovat- ,,šmyk-šmyk klenoty" 🤭😁.

44simina44
autor
8. júl 2022

@zuzanazu85 áno 😀😀😀😀😀😀 až teraz pozerám *obavy

marsmykkok
8. júl 2022

Ja by som nešla podľa pohlavia ale povahy, Teda ber nie dominantné šteniatko a kľudnejšie keďže aj ona je kľudná.