Kúpili by ste byt od človeka, ktorý sa tým v podstate živí?

10. dec 2023

Kúpili by ste byt od človeka, ktorý sa tým v podstate živí? Ze kupuje byty, preraba, potom preda. Ako si ošetriť to, aby sme nezostali oklamani? Chce urobiť kúpeľňu, podlahy, malovku, kuchyňu vo veľkom byte. Koľko eur si myslíte, že by to cca mohlo vyjst? On tvrdí sumu, ktorá sa mi za to zdá podozrivo nízka nakoľko mi je jasne, ze ešte na tom zarobí
.Mate s takýmto niečím skúsenosť? Neoplatí sa pri takýchto veciach osloviť aj právnika?

viestta
10. dec 2023

Bude setrit na vsetkom, na kvalite materialov, na mnozstve materialu, kvalita roboty bude tiez otazna. Skryte vady sa objavia casom.

autor
10. dec 2023

@viestta áno toto si v podstate myslím aj ja. Nie je teda žiadna šanca, že by to bolo ako tak ok? Ked spolupracuje aj s maklerkou, realitkou, poznajú ho. Že takto chodí kupi niečo a prerobi
.

bronkax
10. dec 2023

Poznám takého človeka ktorý robí presne toto isté a ešte som nepočula na neho krivé slovo. Samozrejme netreba sa dať oj*bat ale netreba mať ani predsudky.

majlo1234
10. dec 2023

Samozrejme, ze sa na tom nabali, tak ako by sa nabalila hociktora firma, ktora by vam prerabala byt v povodnom stave. Ja by som v tom proboem nevidela. Skor vyhodu, vies sa s nim pred prerabkou dohodnut, co vam tam ma dat a co sa vam paci

bennn
10. dec 2023

Myslim že najpodstatnejšiu časť, ktorú na tom zarobia títo ľudia od realít je pri kúpe, ktorá je pod cenu pár tisíc. Tú prerábku robia aby ho vedeli predať za sumu, za ktorú si to určia, že by to mohlo ísť.
Nejakú pro prerábku by som neočakaval, ale ani niečo čo sa po dotyku rozpadne.
Myslim, že by to mohlo byť ok.

bolarazjedna
10. dec 2023

Ja by som sa nebála, není jediný človek, ktorý takto podniká, poznám muža, ktorý vlastnil realitu a neskôr sa pre orientoval na kúpu starých domov, prerobil ich a rýchlo predal ďalej. Samozrejme, že si na tom chce zarobiť, však he to jeho živobytie. Zrejme keďže ma veľa zákaziek, vie dohodnúť lepšiu cenu s murári, inštalatérmi, tam môže ušetriť na nákladoch oproti bežnému človeku a co sa týka materiálu, závisí od tvojich nárokov, musíš rátať s tým, že to nebude najluxusnejši a najkvalitnejší materiál, ale zase neznamená, že to bude urobene zle, nekvalitne.... Len teda, sto ľudí, sto chutí.... Niekto je spokojný s obkladom z merkury marketu, iní by tam v živote nevkročili.... Niekomu stačí 7mm hrubá plavacka, iný chce minim 10mm...to sa samozrejme odzrkadlí na cene.... A teda o pri orerabke určite bude preferovať cenovo dostupnejši materiál

zoe_2
10. dec 2023

My mame presne takto kupeny byt, 99% odflaknutych a najlacnejsie materialy, kedze tu nechceme zostarnut nechavame to sa “rozpadat” a uvidime co bude ked to budeme chciet prenajat

autor
10. dec 2023

@zoe_2 ďakujem za reakciu. A vyberali ste si materiály sami? On tvrdí, že všetko bude vypísané, položka po položke, že sami si všetko povyberame

daniela1911
10. dec 2023

Ako ja nevidím na tomto nič zle? A každá prerabka je o peniazoch. Keď dáva možnosť vyberáť materiál, tak máte možnosť zasiahnuť a priplatiť si.
Aký je rozdiel mrzí takýmto podnikateľom oproti tomu keď kúpiš byt cez realitku a nájmeš si firmu na prerábku? Chlapi zrekonštruujú tiež len podľa výšky budgetu

zic
11. dec 2023

1, nemozte teda kupit byt v povodnom stave uz teraz a dorobit si ho vy?
2, nemozte sa s nim dohodnut, nech to teda dorobi, ale podla vasho gusta (vami vybraty material, kontrola prace apod)?

berusinka2
11. dec 2023

Aj ja mam takyto byt, mohla som si vybrat vanu, alwbo sprchy, rozlozenie, kazdy byt ma kuchynu hotovu s umyvackou, v jednej izbe klima, mne to vyhovovalo, nemuseal som resit ziadne povolenia o prerabke bytu, suhlas susedov kvoli klime a podobne veci,nemusela som upratovat stavebny bordel, firma na prerabke by ma urcite nevysla menej

tiezjedna
11. dec 2023

@autorka jeho provízia je už v cene samotného bytu, takže ak vám ponúka prerábku a vy si len budete diktovať, tak kde vidíš problém? Právnik je snáď samozrejmosť pri kúpe bytu...