Kúpa verzus požičanie lyžiarskeho výstroja pre dieťa

alex2019
29. jan 2023

Ahojte, zaujimal by ma vas nazor - kupovali ste lyziarsku vystroj pre deti alebo poziciavali? Lebo mne to po prvom pozicani vychadza tak, ze asi by bolo lepsie kupit nakokko ak kazde pozicanie stoji 25 eur tak za 150 mam uplne nove lyze aj lyziarky, pricom mame aj druhe mensie dieta co by to mohlo zdedit a este sa to mozno nakoniec aj za par eur preda.. Ci je tam nieco co nezohladnujem? (toto samozrejme za predpokladu, ze sa dieta na lyze postavi tych 6-8x za sezonu) Dakujem za nazory.

pribinak
29. jan 2023

@alex2019 za 150 eur lyže a aj lyziarky ….pochybná kvalita

nikha2809
29. jan 2023

Požičaj 50€ na celú sezónu a máš pokoj, hneď to hodím link, mne odporučila túto stránku inštruktorka lyžovania, sama tma deťom požičiava, majú viac pobočiek po sk

sense
29. jan 2023

My sme kupovali, vydržala na dve sezóny a potom som vždy predala za polovicu. Ale lyžiarky s lyžami dokopy za 150e nekúpiš nove

marca12
29. jan 2023

@alex2019 Da sa pozicat na celu sezonu . Ak ides len parkrat lyzovat a hlavne,ak su zaciatocnici,je zbytocne kupovat. Kupit sa oplati az pri vacsich detoch.

elementissa
29. jan 2023

No ak bývaš v lyžiarskom stredisku a vieš chodiť lyžovať každý víkend celú zimu a ešte aj počas týždňa, tak kúp. Ak si z BA a máš predstavu o tom, ako budeš s dvomi malými deťmi chodiť lyžovať... Tak budeš rada, ak sa na tie lyže dostaneš raz :D podľa mňa je blbosť kupovať lyžiarsku výbavu aj pre dospelého... Kým nezijes v Nórsku a nechodíš do roboty na lyžiach. Kde tam ešte pre dieťa, ktorému každý rok narastie noha o 1-2 čísla. Ešte aj ostara je s tým. Musíš to vláčiť so sebou xy kilometrov. A v prípade, že žiješ v byte, tie možnosti uskladnenia lyžiarskej výbavy pre 4clennu rodinu sú tiez limitované.

bluka2
29. jan 2023

Ja som požičala a aj preto, že sa mi to nechce nosiť ani skladovať, vlastne som rada, že im všetko nastavia a ja sa môžem zaoberať inými vecami

patka06
29. jan 2023

Kupovali sme, dcéra mala 3 roky a pár mesiacov, lyžiarky Roces nastaviteľná veľkosť a lyže v Intersporte /neviem či ešte stále majú tú možnosť/ detské lyže 1x sa kúpili a potom len "menili" za dlhšie poplatok bol tuším 20 Eur.

kristinapetronela
29. jan 2023

My sme tak požičiavali a v každom stredisku iná cena no keby kúpime je to lacnejšie ... Takže asi skôr kúpiť odporúčam

petamich
29. jan 2023

cez deti to nepoznam ale poznam to cez manzela, sme z BA a chodime na 1-2 lyzovacky rocne, kde ani nelyzuje cely cas - takze on si kazdy rok poziciava, nikdy totiz nevie, ci vobec niekam pojdeme 🙂 poziciava si v jednej a tej istej pozicovni v BA bez ohladu na to, kam ideme lyzovat

doma to navyse nemame kde mat, uz teraz je tu kocik, gitara, odrazadlo, tatrovka...nevyhoda bytu bez pivnice

ak ste ale z kraja, kde sa chodi lyzovat kazdy vikend, kazde prazdniny, ked je sneh, tak tam by som si to premyslela a asi radsej kupila

horalka1986
29. jan 2023

Ja mam 8 a 12 rocneho. Obaja stale rastu, takze sa to proste neoplati. Kazdy rok chodia lyzovat a vzdy si celu vystroj poziciavvaju. Vyjde to lacnejsie, ako kazde dva roku kupovat nove lyziarky

atinkaa
29. jan 2023

asi v zavislosti od toho, ci to ma byt na lyziarsky alebo budete lyzovat aktivne?
to ti napovie vela
rovnako ako tvoj rozpocet na to.

Pravdaze aj dieta bude bezpecnejsie v novej, pozicanej a na mieru - vysku, skusenosti usitej vystroji ako ked kupis najlacnejsie sama na bazari, tiez zavisi od toho, ako sa sama vyznas, niekto ma k tomu vedomosti, niekto sam nelyzuje a nevie o tom ani makke f.
No ak bude mat dieta slabu, nebezpecnu ci pre seba nevhodnu vystroj tak lasku k lyzovacne neziska a s ohladom na to, co pisali o umelom snehu, o kolko je nebezpecnejsi ako prasan, tak sa ti kdesi zrani.

A ano dedit, predat je fajn ale malo by to byt druhorade za zdravim, bezpecim, pohodlim dietata, samozrejme vsetko v miere ako penazenka dovoli.

bibina32
30. jan 2023

@horalka1986 Ja kupujem cez bazár, už použité. Keď sú malé, tak predám tiež na bazoši. Deti ešte rastú, tak sa neoplatí kupovať nové. Ak idete prvý krát, tak by som možno pozičala. Ak by ich to nebavilo, nech ti zbytočne doma nezavadzajú.

canis_lupus
30. jan 2023

Oplatí sa požičať na celú sezónu, ako bolo už hore napísané. Náš syn dostal od svokry na narodky lyže z Intersport a tam majú nejaký program, že sa dajú za nejaký mini poplatok vymeniť za väčšie, keď dieťa vyrastie. Ale teda ak druhé dieťa bude dediť, ja by som išla do bazárových.

78787878
30. jan 2023

Pokial chodite viackrat za sezonu na lyze, mne sa osvedcila vypozicka na celu sezonu.

kofa77
30. jan 2023

poziciavame, noha rastie, neoplatilo by nam to, ideme cez prazdniny a parkrat za zimu, takze pre nas je vyhodne pozicanie.

alex2019
autor
31. jan 2023

@pribinak na najsport som nasla, ja hladam pre # rocne dieta, ymenili mi temi neviem preco, vobec som nic o lzyiarskom nepisala a ani nemam pubertaka doma 🙄

alex2019
autor
31. jan 2023

@pribinak pre 3 rocne dieta

alex2019
autor
31. jan 2023

@marca12 toto som si vobec neuvedomila, myslela som, ze sa da poziciavat len vzdy na svahu, ja lyzujem od mala ale vzdy som proste mala kupenu vystroj, vtedy sa to asi ani nepoziciavalo, neviem (mam 38 rokov), preto je to pre mna nove. to poziciavanie priamo na mieste je podla mna taka otrava, aj to, ze stale ma ine lyziarky, ci budu vobec mat atd. ale poizicat na sezonu, to je super, kuknem na nete daco a pozistujem, dakujem 🙂

alex2019
autor
31. jan 2023

@78787878 jj toto je super tip, nevedela som, ze sa to takto da

alex2019
autor
31. jan 2023

@canis_lupus asi nakoniec to pozicanie na sezonu, to znie velmi rozumne, akoze nemam problem aj nove mu kupit (inak ma 3,5 roka, cela ta tema bola z nejakeho dovodu pozmenena, nic o lyziarskom som nepisala, fakt nechapem..) ale zase zbytocne vyhadtzovat peniaze a hlavne nemame to velmi kde skladovat. takze dakujem za tip

alex2019
autor
31. jan 2023

@petamich suhlasim, ten problem s miestom zial aj my mame

canis_lupus
31. jan 2023

@alex2019 tak nové sa vôbec neoplatí, lebo to má dieťa max tak na dva roky, ja mám tiež skoro 4r, ale svokra kupovala aj synovcovi nové, tak aspoň ich ešte na rok vymeníme za väčšie 🙂 A miesto chápem, my s mužom a synom máme dokopy 4 páry lyží, 3 lyžiarok, 2x komplet výbava na bežky, x druhov ruksakov a palíc na skialp, turistiku, behanie, komplet výbava na lezenie, korčule ja mám dvojaké, aj syn, výbava na plávanie... Máme v byte jednu mini miestnosť čisto na športovú výbavu, na chodbe sa teraz nonstop sušia lyže alebo bežky 😁 ale my bývame v Tatrách, takže je to lifestyle 👌😂

zuzubb007
31. jan 2023

Za mna kupit, kupujeme lyze v ski obchode, kde predavaju uz pouzivane v super stave mnohe su uplne ako nove a teda cele lyze vyjdu okolo 150-200 eur a dve zimy vzdy deti vyuziju, a potom ich znova predame takze urcite najlacnejsia volba