Kuchyňa z Ikey a výška pracovnej dosky

erienka
17. jún 2019

Ahojte, davam si robit dizajnerkou navrh na kuchynu, chcela by som z Ikey. V zozname, ktory mi dizajnerka dodala, ma korpus skrinky 80 cm + doska je vysoká 2,8 cm, čiže výška skrinky je od zeme po vrch pracovnej dosky je 82,8 cm. Zda sa mi to byt nizke, ale vraj Ikea vyssie spodne skrinky nerobi. Je to pravda?
Ak ma niekto z vas Ikea kuchynu - zvykli ste si na takuto vysku?

dskjhfdlkdjhl
17. jún 2019

to je nejaka blbost:
https://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S39...
tato spodna skrinka na 88 cm, ked si k tomu pridas dosku, tak si uz na pomerne normalnej vyske. Nemam kuchynu z Ikei, ale chodim tam dost casto a nepripadaju mi spodne skrinky nizke a to my mame spodne skrinky dost vysoke, vyse 90 cm.

stolverka
17. jún 2019

@erienka ta dizajnérka je dosť mimo. Soklove nohy nepocitala? Ako by do takejto výšky zmestila umývačku?

jaron
17. jún 2019

@erienka a nejdú tam ešte nejaké nohy?

oslo1
17. jún 2019

Treba priratat AJ nohy na skrinky. Tam je nastavitelna vyska

erienka
autor
17. jún 2019

napisala som jej mail, uvidim, co odpise. Vdaka zatial za reakcie.

stolverka
17. jún 2019

@erienka no pokiaľ sa pomýlila v takejto elementárnej veci, tak boh vie koľko chýb ďalších tam narobí co až potom zistíš co všetko je zle. Celkom dosť som takých videla, je to vždy zábavné riešiť potom.

erienka
autor
17. jún 2019

odpisala mi - ide tam este 8cm sokel. Odlahlo mi

erienka
autor
17. jún 2019

@stolverka ostava mi len dufat, ze sa nestanem aj ja sucastou tejto smutnej skupiny :D

lujza7512
17. jún 2019

@erienka no ešte sú tam nohy na spode pod skrinkou vrch dosky je cca 90 od zeme aspoň my tak mame

annamaria4
18. jún 2019

no mna to aj napadlo, ze ona nepocitala s nozickami. teda neviem ako to ma ikea, ale kazda kuchyna je vlastne na nozickach a tie sa daju nadstavit, nam sa to tiez tak prisposobovalo