Ktoré slovenské slovo neznášate?

19. mar 2024

Máte nejaké slovenské slovo, ktoré neznášate? Že je vám nepríjemne, keď ho počujete?
U mňa je to slovo "chrasta". Normálne som z toho slova zhnusená. Ani "menzes" a "slina" sa mi nepáčia.

lucka_ke
19. mar 2024

posilňovňa

minenkak
19. mar 2024

Ale taká dobrá slina na chrastu,keď ťa svrbí je fest fajn.

autor
19. mar 2024

@minenkak Fuj. 🤮

ivik4
19. mar 2024

Beztak
Moja kamoska to pouziva stale, uz som si alergiu na to vytvorila 😃

blondinka95
19. mar 2024

Pazucha

blondinka95
19. mar 2024

Lahodný
Ľubovoľný

zorkahorka
19. mar 2024

Mojko 😵‍💫 a spisovne hranolceky 😬

zafir01
19. mar 2024

@blondinka95 pazucha, päta , alebo potom ked niekto povie " nochty "

zuzubb007
19. mar 2024

Ladnička úplne neznášam

moonka1
19. mar 2024

ano, ladnicka a pazucha 😀 ale nie je to tak, ze by som tie slova vyslovene neznasala, len mi to reze usi zakazdym, ked to pocujem 😀

monika2012
19. mar 2024

......, či?

minenkak
19. mar 2024

@zuzubb007
@moonka1 ľadnička kočky

pau_linka
19. mar 2024

Ak niekto používa slová ako veľmo, kvázi a respektívne a tvári sa pri tom taaaaaak premúdrelo 🙈🤣

ibatanecnica
19. mar 2024

@moonka1 ježiši ladnička, fuj, všetky chlpy mi stoja 😂, potom ihrajú sa, hraje sa a pod.

mamatroch
19. mar 2024

Politik 🤷

januska12323
19. mar 2024

Všetky divné tvary slova nejaký, letná /zimná voda, keď je niečo "ako také", nesprávne skloňovanie v televízii v hlavných správach, k tomu patria šušlajuci moderátori. Mohla by som pokračovať.

adka3321
19. mar 2024

rupsak, mycka (namiesto umyvacka grrrr)

tarvika
19. mar 2024

ja tiez neznasam menzes. Neviem kto vymyslel take hnusne slovo. To uz radsej kramy 🙂

patulik0706
19. mar 2024

Keď niekto používa "trebalo by" namiesto bolo by treba.
Ďalej je to určite slovo "menštruácia" 🤮🙄
"Proste" keď ho používa veľmi často pri vyjadrovaní...
A keď niekto povie "všetcia" namiesto všetci 🤦🏻‍♀️😂

0silvia0
19. mar 2024

Ked tu niekto napise v diskusii slovo "dupa", to je tak nechutne slovo, nikdy neviem ci je to predok alebo zadok.

emm_i
19. mar 2024

Nehaj tak (vyslovené tvrdo) alebo ešte NAHAJ TAK, v júni (vyslovené v JÚŇI), DZECI, DZECKO, DECKO (od slova dieťa)

sfet
19. mar 2024

@tarvika menzes mi nepríde až tak hrozný, ale menštruácia, to je hrozné, i keď sa to tak normálne volá, ale je to divné slovo a dlhé, mne sa páči perióda. A moja mama, že vraj tak to volajú staré tetky. Nech, mne sa to páči. Všetcia mi nevadí, ale čudné to je a čo naozaj neznášam to je peniažky, to mi znie úchylne. A ked vidím komenty, som slobodná mamička dvoch nádherných detičiek a nemáme peniažky, už som videla aj peniažteky, vtedy si hovorím, kam až sú ľudia schopní zájsť? A tiež nemám rada v reči, ako niekto za každou vetou dodá, alebo čo.

sfet
19. mar 2024

@0silvia0 to je u nás niečo ako nadávka, taká jemnejšia nadávka - ty si ale dupa, sa u nás povie.

0silvia0
19. mar 2024

@sfet jezis tie peniazteky a deticenky prenadherne, to je tiez strasne.
A co to ta dupa oficialne je? Lebo som to citala skor v kontexte, ze niekoho boli " dupa". A kde je to u vas?

sfet
19. mar 2024

@0silvia0 že niekoho bolí dupa, to nepoznám. To skor používala moja babka, ty si taká dupa, na Záhorí kúsok pred Bratislavou.

1mata
19. mar 2024

Ladnička, kapsa (taška), robel ( robil), a zo všetkého najviac lobda ( lopta) 🥴

silwii
19. mar 2024

Neznasam, ked mi niekto niekto rozprava a pomaly po kazdej vete povie Chapes.

nekonecna_katastrofa
19. mar 2024

Cicka/cicik, pazucha a menzes (až ma striasa, keď to píšem). A neznášam, keď dospelá žena povie ako si kúpili *domček* a teraz chodí na brigádu, aby mala *peniažky* (nejde samozrejme o tú situáciu, ale o tie slová).

ibatanecnica
19. mar 2024

@nekonecna_katastrofa a ešte keď niekto rozpráva v množnom čísle - už sme sa vykakali, vyšiel nám prvý zúbok a pod. Brrr alebo sme tehotní. ježiši, až ma trasie, keď to píšem 😂

estellas
19. mar 2024

Ja neznášam keď niekto povie namiesto zubov chrup.
Alebo keď niekto povie peniažky. 😑😑