Ktoré fixky (na papier) vydržia dlhšie?

boba111
28. feb 2022

Ahojte, prosím o radu ohľadom fixiek na papier. S ktorými máte skúsenosť, že vydržia dlhšie. Dcéra chodí na výtvarnú a dosť používajú fixky. Za každú radu ďakujem

oli18
28. feb 2022

@boba111 myslis, ze to ma niekto odsledovane?😏

gubiko
28. feb 2022

@oli18 akože ja aj celkom hej popravde. máme niekoľko druhov fixiek od rôznych výrobcov, rôznej kvality - z Tedi, Pepco, Ikea, aj Centropen, Stabilo, aj iné.

@boba111
tie drahšie vydržia väčšinou aj dlhšie. no napríklad tie ikea sú celkom odolné aj keď ich moje deti nezatvoria, nevysušia sa tak skoro. som s nimi spokojná, akurát problém s nimi je, že sa ťažko zmývajú z prstov, ako fakt dosť ťažko.
z Tedi máme aquamaker - tie nie sú moc dobrej kvality, aj sa na výkrese drobia, ale dá sa. z Pepco máme tenké fixkoperá, tie ma prekvapili, podobné má totiž aj Stabilo a kvalitou nie sú tieto z Pepco najhoršie. potom máme z Pepco aj zvýrazňovačky, tie sú ok, ale veľa nevydržia.
ja myslím, že staviť na Stabilo alebo Centropen je istota. a tie z Ikea sú tiež ok.

oli18
28. feb 2022

@gubiko tak to mas moj obdiv 😉

gubiko
28. feb 2022

@boba111 a ináč neviem odkiaľ si, ale u nás je také papierníctvo - Moveo sa volá a tam majú rôznu kvalitu a cenu rôznych značiek a dosť sa v tom vyznajú, aj vedia poradiť. majú aj výkresy a akvarel za 100-200 eur (ja som ich nevidela, len som zírala, že sa tomu venujú vlastne celkom odborne, som myslela, že len bežné papierníctvo to je). minule ma takto prekvapili, keď som hovorila, že či nemajú taký výkres, čo sa nedrolí. tak vytiahol nejaké za 30 eur, tak reku, ďakujem, vezmem ten obyčajný, nech sa aj drolí 😀

boba111
autor
28. feb 2022

@gubiko neviem či sa s tým niekto zaoberal, ale dúfala som že by to mohli vedieť maminy čo im chodia deti na krúžok výtvarná. ...Hlavne keď majú online výtvarnú tak im ste dáva maľovať fixkami, tiež máme niekoľko druhov doma. Ale keď maľuje výkres a 3 výkress
uz ledva vie domalovat,taj ma to začalo trápiť. Kúpila som aj koh-i-noor. Vydržali o čosi dlhšie ako tie obyčajné, no stále nie je onco.tak som chcela skúsiť či by niekto nevedel poradiť?? Som z Martina a u nás neviem i tom že by bol taký obchod....ďakujem ti za info

loliki
28. feb 2022

@boba111 Tie, ktoré nebude používať. 🙂 Ale z IKEA sú fajn. Musí vyfarbovať fixkami na krúžku? Kúpte temperové.

gubiko
1. mar 2022

@boba111 skús ešte umelecké potreby. Ale teda na krúžku by som dúfala, že nebudú deti len fixkovať. Veď je toľko techník a materiálov.

boba111
autor
2. mar 2022

@gubiko maľujú fixkami, len keď majú online vyučovanie. Tam ide o to že majú deti všetky špeciálne pomôcky v škole a nie každý má doma tieto pomôcky čo sú v škole. Pravdu povediac ani mi nemáme doma olejový pastel, suchý pastel,..... To je rozhodnutie na učiteľke, takže darmo o tom dumat, prečo toto zvolila....ďakujem vám veľmi pekne aj tebe @loliky

gubiko
2. mar 2022

@boba111 aha, jasne, čiže cez online to je inak, jasne, to dáva zmysel. Oki, tak šťastnú ruku pri ďalšom vybere prajem!