Ktoré auto kúpiť pre 5-člennú rodinu?

23. mar 2023

Ahojte. Dlhšie máme v hľadáčiku auto pre našu 5 člennú (2 + 3 deti) aktívnu rodinu.
Avšak nás budget nám nedovoľuje ísť do vanov za napr 50 tis. A ojazdenku už po 20 rokoch skúsenostiach nechceme.
(občas mám pocit, že priemerná rodina, ktorá si môže dovoliť priemerné auto, by mala disponovať rozpočtom menšej republiky)

Dlho sme zvažovali toyotu proace city alebo peugeot rifter...
Obe sa už prestávajú vyrábať. U toyoty sme od predajcu počuli sťažnosti na technické veci.... Takže nič.

Tak teda opel combo life 1,5 elegance
Citroen berlingo (5 miestne)
Renault kangoo (5 miestne)

Alebo trochu iný súdok... Dacia jogger extreme 5 miestne

Mate niektoré z áut? Som si vedomá, že pri týchto lacnejších autách to je vždy o kompromise.

lilianka28
23. mar 2023

Tak z týchto čo si napísala, za mňa určite Renault.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
23. mar 2023

Aky teda mate rozpocet? Takto sa blbo radi... taky VW caddy mas pod 30000... pri platbe v hotovosti este menej. Vzadu luxusne tri sedacky, posuvne dvere, vela priestoru nad hlavou a pod nohami a velky kufor... okolo krasy to moc neslo, ale ako pises, niektore veci su o kompromisoch...

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/autokatal...

mamaaja82
23. mar 2023

Ja som mala kangoo 1,5dci a to bol nezmar zvladal aj les tym, ze bol vyssi vzadu tri deti.

raszuz
23. mar 2023

My máme opel combo 7 miestne, 1.2 benzin. Najskor som mala obavy, ale taha pekne, aj ked sme plne nalození. Zo zaciatku som bola nervna, ze nie je take zive ako moj captur, ale na to, aky je to kolos, tak viac nez fajn.

petka1402
23. mar 2023

Určite by som šla do fordu kuga napr, alebo nejakú škodovku, tie značky co si vypisala nič moc

jj298
23. mar 2023

@petka1402 tak toto je asi najhorsia rada aku si mohla dat🙈 skodovky maju extremne drahy servis, vw na nich setri lebo predsa nemozu byt lepsie ako vw, ze ano a ford kuga ma tak maly kufor ze pre 5 clennu rodinu je k nicomu. To budu vrazat dalsie prachy do kvalitnej truhly

raszuz
23. mar 2023

Este poznamka, lebo sa neda upravit uz prispevok. Ked sme isli na lyzovacku, tak sme ani truhlu nedavali. Vyhofili sme 6,7 sedadlo (inak su plhohodnotne), sklopili strednu sedacku. Nalozili sme lyze a sersamy okolo, tasky. Fakt sme boli fulovica, plus 4 ludia a oplik tahal 🙂.

diaszoky
23. mar 2023

Presne jedine renault ostatne su otrasne znacky s prepacenim tamna top kvalita je jedine vw..

petka1402
23. mar 2023

@jj298 švagor ma kugu a nepríde mi malý kufor, no neviem, my mame cmax a kufor je tiež fajn
A pokiaľ viem tebe som nepísala, ale autorke tak nech sa rozhodne ona, pekný deň

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. mar 2023

@stvura my sme mali suv subaru..
Ozeliem dizajn pred praktickostou. Auta, vo si uviedla sme videli, name aj v rodine. Nám sa zdali malé.
Potrebujem vzadu 2 autosedacky pre malé deti plus najstaršie dieťa je už vyrasteny pubertak.
Často bicyklujeme, lyžujeme chodíme stanovať, či víkendovat mimo sk koli turistike. Teda kufor potrebujem objemný. Plus nosič teda. Doteraz mame dve autá, a operujeme s nimi.

@anjelicek26 30 tis je taky strop.. Chvíľku sme pozerali mercedes benz T180 .. Mame ponuku naň za 33 tis, no podľa hodnotení, je to vraj kópia renault kangoo a ma veľa nedostatkov za tie peniaze.
Wv caddy by sme v pohode brali , ale teda zadné okná na kluku ešte, všetko za príplatok, a tiež sa nad 30 dostaneme. No cez víkend ešte ideme pobehať salóny, dá sa natrafiť na predvádzacie auta s min km. Sú skladom . A majú nižšie ceny,nez sú uvedene v cenníku

raszuz
23. mar 2023

@stvura no, máme vyskúšené, a pohoda. Jazdíme celkom dosť naložení, sme 4. Tiež sme chceli 1.5, ale keď sme objednávali, bol iba diesel v tomto objeme, ale my sme zase nechceli diesel. Je to 1.2 turbo. Máme full výbavu, plus nejakú doplnkovú. Čakali sme na auto rok. Predtým sme mali iba renaulty, na jednom ešte jazdím. Tiež spokojnosť. Tiež som neverila, že 1.2 to dá, ale som prekvapená, že šlape ... utiahne dosť a bez problémov. A ako som písala, na lyžovačku sme boli naložení skoro po strop a auto šlapalo. Nebol problém obiehať iné delá, ktoré nešli zrovna pomaly. Keby som to auto nemala vyskúšané za rôznych okolností, tak nepíšem, že je fajn 🙂.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blondiee83
23. mar 2023

Ja sa inac cudujem na tie staznosti okolo Toyoty - ja mam praveze zafixovanu Toyotu ako jednu z tych spolahlivych, dobrych znaciek aut. Sice sme mali toyotu uz davnejsie, ale bolo to super auticko a dodnes sme verni tomuto koncernu, len v luxusnejsej verzii. Cize ja osobne by som sla do Toyoty

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko5
23. mar 2023

Toyota ProAce. Vojdes do rozpočtu.
Napíš IP, ak by ťa niečo zaujímalo.

autor
23. mar 2023

@blondiee83 mame avensis teraz.. Už má 10 rokov.. Vypovedal motor. Žiaľ áno. Toyota už nie je toyota,

V piatok ideme pozrieť niektoré z áut.
Mame doma ešte ďalšie dve autá, jedno predáme.
Ja som ešte na materskej. Mam pol ročne babo.
Beriem sedačky zo sebou, najstarší sedačku nemá už dlho. A stredný sa síce vozí v sedačke, ale ma 7 rokov. Ešte tak 2 roky.

Keby mam rozpočet kúpim si nejaké viano, alebo transportér 😂 auto chceme na najbližšie 3, max 4 roky. Potom uvidíme, či naše potreby budú rovnaké. Minimálne príjem rodiny bude luxusnejši.
( rozumej... Áno máme aj vyšší rozpočet, môžme sa posunúť na 35 tis, ale chcem si nechať rezervu, na servis)

jj298
23. mar 2023

@stvura no my mame ako druhe auto 18 rocnu toyotu a chodime stale len do autorizovaneho mozno aj prave preto je v takom skvelom stave ale su to samozrejme kazdeho preferencie…470l nie je az tak velky kufor..kopu kombiciek ho ma cez 600l a podstatny nie je len objem ale aj napr ako sa daju sklopit sedanky, ci do roviny s kufrom alebo je tam skok ako ma napr karoq.
Ale tak to je len moj pohlad na vec a autorke mozno na velkosti kufra nebude zalezat a je pre nu podstatne nieco ine🙂

elmivelmi
23. mar 2023

ja by som sla do skody

elmivelmi
23. mar 2023

my sme piati a zmestime sa do kodjaka,s tym ze vpredu sefi 6rocns

raszuz
23. mar 2023

@stvura my máme jedno v podsedáku a jedno ešte v sedačke 🙂. Dospelák už s nami nechodí, ale keby išiel, zmestí sa 🙂.

autor
23. mar 2023

@jj298 záleží mi na kufry... Raz ročne chodíme autom k moru a raz ročne do Álp na bajkovačky . Plus ako som písala, stanovačka, víkendy.... Mali sme hyunday teraccan jeden rok, ale boli sne štyria.. Vždy sme mali staršie suv.. Teraz mam avensis toyotu, chodím s nou len po krúžkoch ako taxikár, ale teda odchádzaju nám na ňom dôležité drahé veci,

bubalea
23. mar 2023

Osobne sa dosť čudujem, že vravíš, že toyota nie je už toyota, lebo práveže v okolí poznám mnoho ľudí verných tejto značke a nikdy sa nejak nesťažovali, ba si skôr chválili, že sú to bezproblémové autá

nwnw
23. mar 2023

Pickup si nezvazovala? Ja nedam dopustit nan 🥰. Hlavne tie biky,lyze a podobne tam hodim a neriesim.

jj298
23. mar 2023

Ano rozumiem ti…tiez sme ju mali. Milovala som ju ale snad kazdy rok odisla aspon jedna lambda sonda😀 ale uz bola tiez starsia a veeeela toho s nami najazdila.
My sme tiez pred este mesiacom hladali vacsia auto ako ty…vyhraval ten rifter ale aj sama si napisala uz sa vyraba myslim iba v elektrickej verzii:(
Tiez som chcela nejake suv lebo sa v tom citim bezpecnejsie ale co sa tyka velkosti kufra to fakt nie je hitparada. Mame este v hladaciku kiu ceed sw kombi.

aalt
23. mar 2023

Spominane auta su odvodene z uzitkovych dodavok a vo vela recenziach to citit. Minimalne hlucnost a podobne. Nove generacie to uz maju nejak vylepsene, ale teda neviem ... ak to nevadi, tak ok. Ja by som si vybral VW Touran. Vzadu tri plnohodnotne sedacky, velky kufor ... ale ano, cena isla brutalne hore za posledne roky ...

autor
23. mar 2023

@bubalea povedal nám to minulý týždeň predajca... 🤷🏻‍♀️ Inak sme boli dlhodobo nastavení na proace verziu a zrazu aj okolo muža kopec chlapov, že brzdy odchadzali ešte ani 10 tis km...
My sme toyotu avensis od kúpy (kupovali sme staršiu) len v autorizovanom servise riešili. A teraz nám odišli streky ( 1 vstrek 700 eur... Sú 4) a iné motorické veci 🙄

sasesoe
23. mar 2023

WV Touran uz je drahy? Inac momentalne su priserne cakacky na nove auto, takze skor pozerajte dostupne skladovky. A zvazila by som i 7mieste auto s vyberatelnyni/sklapacimi sedackami

blondiee83
23. mar 2023

Fakt vam predajca, ktory predava Toyoty, povedal, aby ste si ju nekupili? Samozrejme respektujem, ze ty mas zlu skusenost, ono samozrejme sa moze stat, ze zrovna to tvoje je kazive... Ale ja tiez pocuvam len same chvaly na Toyoty - ked sme kupovali auto, sam automechanik nam povedal, ze ak nejaku znacku, tak japonsku, ze tam maju najmenej problemov a najmenej oprav od tychto znaciek... Prip.ak mas znameho mechanika, skus sa poradit s nim.