Ktorá horúca čokoláda je top?

nika23t
1. dec 2022

Ahojte, vie mi niekto poradiť, aká horúca čokoláda je fakt ze top? Tie, ktoré som skúšala, Milka a pod.,tak to je o ničom. Chcela by som niečo kvalitné, nie žiadnu riedku čokoládovú vodu... Prosím, kto kupuje a je spokojný, vie poradiť?

enoula
1. dec 2022

Cokoladovna troubelice, hocico od nich je výborné

76california
1. dec 2022

jedine roztopiť normálnu tuhú čokoládu...plus mlieko / smotana podľa hustoty

sasitimi17
1. dec 2022

Za mňa z lidla v takej malej plechovej krabičke, neviem teraz už presný názov... je to balené ako malé kusky čokolády

anicka176
1. dec 2022

@nika23t ja som na trhu nič také nenašla keď som hľadala, naposledy som skúšala Starbucks, robím sipodľa seba z čokolády, čokoládového pudingu, mlieka a cukru, super nápad je pridať aj trochu kakaového masla, takto sa dá spraviť aj biela horúca čokoláda alebo ruby 👌

nika23t
autor
1. dec 2022

Vďaka baby, tak skúsim niečo nájsť na nete a podla toho pripraviť doma. Ale ak máte presny recept, ktorý chuti, podeľte sa, prosím 😊
@anicka176 toto by som aj hned skúsila, len neviem pomer koľko čoho, ak by som 1 puding použila?

radacak
1. dec 2022

@nika23t nám chutí z Lidlu

mistymay33
1. dec 2022

@nika23t my kupujeme do kaviarne od firmy Lyra. Vsetci nasi zakaznici si ju chvalia. Musis kupit horku, vtedy urobis krasnu hustu horucu cokoladu. Cim menej percent ma cokolada, tym je redsia. Najhorsia je biela cokolada, my sme ju v kaviarni zrusili, lebo to je fakt ako voda.

kvetinka75
1. dec 2022

@mistymay33 tá je naj, Lepšiu som nemala. Ja mám rada Lyru mliečnu - ale aj tá je hustá. Nie taká kakauková

simca06022011
1. dec 2022

lyra, predavaju ju aj naporcovanu. Je to riadna cokolada, ziadne kakavko. Kupovala som aj rozne prichute, aj obycajnu aj kilove balenia, pouzivali sme aj do pecenia a tak ak bolo treba, ale teda vacsinou sa zozerie len tak so slahackou :DDD Aj mliecne maju huste, aj biee maju huste. Ide o to, co to je, ak prasok, bude to puding alebo voda. Treba si kupit riadnu cokoladu. Predpokladam, ze aj z obycajnej cokolady to urobis, ked ju nalames do pohara. Inak aj callebaut, ma tie perlicky cokoladove, to bude tiez nieco podobne a urcite aj ine znacky. Velmi zalezi aby si to nezaliala kopou mlieka. Treba sa drzat postupu :D

kammik
1. dec 2022

Lyra je super, to je fakt čokoláda a nie en stuhnuté pomazánky. Ale ako dá sa povedať, napríklad aj lidl má dobré čokoládky, také nakúskované, len názov mi teraz ušiel

anicka176
1. dec 2022

@nika23t ja to robím od oka, ale napríklad tu je recept https://www.oetker.sk/sk-sk/recept/r/bb-horuca-...
v recepte je BB puding, ale ten môžeš vymeniť aj za čokoládový alebo škrob,
Tu je zas recept so škrobom https://radostjevolba.wordpress.com/2016/12/03/...
Keď poskúšaš tak tú hustotu už postupne odhadneš, podľa toho akú chceš😊

hyta
1. dec 2022

@simca06022011 Prosím ťa a kde ju kupuješ?

simca06022011
1. dec 2022

@hyta online, zvykla som na pressicko.sk aj s kavou, ale urcite aj inde maju, myslim, ze to bolo 25porcii po 60g, alebo potom normlane v tych ich krabiciach po cca 200g (?), tento rok som este nekupovala:D

hyta
1. dec 2022

@simca06022011 Ďakujem ti, idem hľadať.

monika185243
1. dec 2022

@nika23t za mňa tiež lyra, lepšiu som zatiaľ nenašla 😀

nafka0483
1. dec 2022

Callebout - najlepsia, skutocna cokolada. Neznasam tie skrobove pudingy co sa tvaria ako cokolada.
Tuto roztopis nad parou alebo vo vodnom kupeli a je to mnamka.

saxana000
1. dec 2022

Lyra

laurinkam
1. dec 2022

@mistymay33 môžem sa spýtať a aký je tam postup prípravy (Lyra)? Ďakujem

nika23t
autor
1. dec 2022

@anicka176 ďakujem ♥️

nika23t
autor
1. dec 2022

Ďakujem Vám ešte raz 😘

mistymay33
1. dec 2022

@laurinkam My ju v kaviarni pripravujeme na parnej tryske na kavovare. Proste ju iba roztopíš. Ja kupujem Lyru v takej peniažkovej forme /su to kusky čokolády, ako male mince, čiže cokoláda nie je v celku/, dolejem trošku mlieka a v nádobe roztopím parnou tryskou. Dodržujem presný postup, ako je uvedený na obale. Ide len o to, že tu čokoládu treba roztopiť.

hrabovo
1. dec 2022

A neviete o niecom, čo netreba zarábať s mlirkom/smotanou?

nafka0483
1. dec 2022

@hrabovo Callebaut len roztopis.

hrabovo
1. dec 2022

@nafka0483 supis, ďakujem, idem pozrieť

laurinkam
1. dec 2022

@mistymay33 dakujem

dominika5196
5. dec 2022

@mistymay33 prosím ta to je ten istý postup ako keď si tryskou naparujes mlieko na latte alebo kapucíni ibaže tak pridáš ešte aj t
u čokoládu?

mistymay33
5. dec 2022

@dominika5196 postup je taky, ze dam cokoladu do konvicky na mlieko ( do najvacsej) , zalejem trochou mlieka, a vlozim pod trysku. Tryska horucou parou roztopi cokoladu. Konvickou kruzim, cim sa postupne miesa cokolada s mliekom, privediem az do varu. Potom cokoladu vylievam do salky. Pouzivam najvacsiu konvicku, lebo cokolada pri vare dost prska…

dominika5196
6. dec 2022

@mistymay33 dobre super ďakujem krásne za odpoveď idem rovno vyskúšať ci sa mi podarí 😊

any_soj
8. dec 2022

@nika23t skutočná horúca čokoláda je len kvalitná čokoláda a trochu sladkej smotany, prípadne mlieka, nič viac 🙂 v kaviarni aktuálne používame túto, ale dá sa aj iná nájsť. Hľadaj možno ako čokoláda do fontán - vtedy je v malých kúskoch, čo sa ľahko rozpustia. https://www.yummy.sk/horka-cokolada-callebaut-1...

callisia
8. dec 2022

@nika23t ja odporúčam Lindt a Lyru.. Obe sú skvelé 👍