Kto stvoril diabla?

mackamizjedlaskrec
20. sep 2021

Biblia ako taka Adam Eva plus boh plus had (ten satan co pokusal )potom po hriechu zacal Boh tvorit svet !Otazkou je stvoril boh aj toho hada alebo vznikli sucastne nevieme akou cestou naraz s Bohom?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janai1
20. sep 2021

Máš to trochu popletene 😅 svet vznikol skôr ako ľudia a Satan je padly anjel

nika_val
20. sep 2021

Ak veríte aj na anjelov tak boli anjel Samael (jeden z mnoha) ten sa ale vzoprel Bohu a začal robiť naprieky. On bol aj ten had v záhrade, nabádol na zlé veci až ho Boh vyhnal z neba. A stal sa z neho Lucifer = diabol = satan

miadi
20. sep 2021

Nemozes to brat doslova. Ten had bol metaforicky -zla myslienka. A ludia vzdy radi hadzali vinu na niekoho ineho. Boh rozkazal nejedz jablko zo stromu poznania. To mas ako ked das cukrik na stol a povies dietatu mozes jest vsetko len nie ten cukrik.., odides a Jasne ze cukrik zmizne. Pritom Boh je vseveduci vedel ze zjedia z jablka poznania. Cele mi to pride ako plan ako ich vykopnut z raja 😂do reality. Treba brat do uvahy ze Bibliu pisali ludia co tvrdili ze im vsetko Povedal Boh.. aj Keby to tak bolo vzdy je to story z druhej ruky a nieco je tak vzdy zmenene. Diabla stvoril Boh ako anjela ktory sa ale vzburil. A vytvoril tak menej mocny protipol dobra. Ak by nebol Diabol za vsetko zle by mohol len Boh ako tvorca a clovek ako konatel.

agajka22
20. sep 2021

keby nebolo zlo nevedeli by sme co je dobro keby nebolo tmy nepoznali by sme svetlo vsetko v zivote musi byt v rovnovahe

evkamotka
20. sep 2021

Pokial viem, diabol "vznikol" tak, ze boh stvoril anjelov. Dal im slobodnú volu no a jeden z nich sa rozhodol konat napriek Bohu a toho oznacujeme ako diabol/satan/lucifer

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agajka22
20. sep 2021

@zazvorka87 ano musime vsetci poznat zlo aby sme vedeli ake je dobro, napr,keby nebola vojna nevedeli by sme ako je nam dobre v mieri ale to je velmi zjednodusene povedane to len aby si vedela ako to myslim

vikinka128
20. sep 2021

@mackamizjedlaskrec stvoril ho Boh. Satan je svetlonož - on zacláňal svetlom Boha aby ho nevidel nikto. Satan bol vraj najkrajší anjel preto spyšnel a ,,padol’’ - postavil sa proti Bohu

mackamizjedlaskrec
autor
20. sep 2021

@janai1 jasne hlavne ze aj Jezis jeho syn s nim bojoval ked bol na zemi

mackamizjedlaskrec
autor
20. sep 2021

@nika_val no a toho hafa tiez stvoril nas Boh ?

monika191019
20. sep 2021

Pozri si seriál Lucifer na netflixe..tam je to vysvetlené tak trochu srandovne..a luficera hra parádny fešák z úžasnými hláškami.😁

mackamizjedlaskrec
autor
20. sep 2021

@monika191019 pripada mi to trochu smiesne ze by si Boh nebol nad kontrolou co stvoril.....

nika_val
20. sep 2021

@mackamizjedlaskrec ten had bol Lucifer ( satan, diabol) on nejak prevteleny s tym Boh nema nič
@monika191019 presne odtadial to viem aj ja 🤣🤣 fajnovy serial

nika_val
20. sep 2021

@mackamizjedlaskrec a rodič má pod kontrolou co vyrastie z jeho dietata ? Anjeli sú ako jeho deti proste jeden sa len vymkol a odtocil na inu stranu

monika191019
20. sep 2021

@nika_val ja ho žeriem úplne 😁

mackamizjedlaskrec
autor
20. sep 2021

@nika_val ale keby to bol padly aniel (satan ) tak by nad nim mal moc lebo stvoritel ...nie!muselo to byt teosicku inak

mackamizjedlaskrec
autor
20. sep 2021

@agajka22 tak aj on stvoril zlo?

mackamizjedlaskrec
autor
20. sep 2021

@evkamotka nemohol by byt tak silny! To mi vysvetli

jaja20
20. sep 2021

Mať tak vaše starosti a prezidentkin plat 😅

mackamizjedlaskrec
autor
20. sep 2021

@mackamizjedlaskrec anielovi dat ok slobodne rozhodnutie ale nie co satan diabol stvara nema nic spolkcne s Bohom

katulastraka
20. sep 2021

mna by len zaujimalo, ked boh nestvoril zlo, kto pokusal toho anjela robit zlo? slobodna vola nestaci, ak boh ta navadza robit dobro a satan zlo, tak kto navadzal toho anjela robit zlo ak satan este neexistoval?

mackamizjedlaskrec
autor
20. sep 2021

@katulastraka Boh bol vyrobca dajme tomu tak voe o svojom produkte...ako sa bude spravat...V dnesnej dobe vyrobky su urobene na zaklade ze sa pokazia po zarucnej dobe ale kalkulovat ake je myslenie Boha ohladom sveta je nieco vyssie

katulastraka
20. sep 2021

@mackamizjedlaskrec a kto stvoril boha? :D mozno su to dve entity, ktore tu boli vzdy. Boh tvori, satan nici.

adriannasvk
20. sep 2021

@monika191019 presne som to chcela napisat,ze nech si pozrie Lucifera, az mi je luto,ze uz skoncil😒ale ten herec 😍🤤.

monika191019
20. sep 2021

@adriannasvk úžasný je...lepšieho vybrať nemohli.:." verte mi ja som naozaj zlý, keby tu teraz vtancuje šteňa tak ho nakopnem, ale nieeee robím si srandu, šteňatá netancuju" 😁😁🙈🙈

adriannasvk
20. sep 2021

@monika191019 super,uplne top 😍muz ked to pustil,pozeram,ze co za somarina,no za 5 minut som bola jasna 😍muzovi sa uz velmi ostatne serie nepacili,zacalo to byt vaznejsie ale ja som bola hotova 🤣🤪este sa kukal ci sa pri poslednej casti nerozplacem 🤣a ta jeho anglictina,taka makka,pre mna na pocuvanie super..a ako spieval...akoze wau.....fakt jeden z top serialov pre mna za poslednu dobu...este si chcem pozriet dr Rush s nim ale to je dabovane asi mi usi odtrhne 🤣

miadi
20. sep 2021

@adriannasvk mala som to rada ale poslednu seriu som nedopozerala.bolo to nejake ine stratilo to stavu. Zas dookola nikam ten vztah neviedol. Mali to nechat tak ze on sa vratil do pekla 😊

adriannasvk
20. sep 2021

@miadi praveze v poslednej serii to vsetko pekne do seba zapadlo a super to ukoncili....ja som sa tak tesila na sept,ze ako to uzavru,je to iba 10 casti....dokukaj,jeden z mala serialov,ktory ukoncili tak ako sa ma....ze nemusis po poslednej casti spekulovat,ze co asi nasledovalo..
A podla toho co pises si asi nevidela poslednu seriu ale predposlednu...posledna vysla cca 2 tyzdne dozadu

gina17
20. sep 2021

Boh stvoril aj anjelov, satan je padlý anjel.