Kto si dával robiť obrúčky zo starých šperkov?

23. jan 2023

Je tu niekto, kto si dával robiť obrúčky zo starých šperkov? Máme doma veľa zlata , ktoré nenosíme, tak by sme ušetrili a dali si z neho vyrobiť obrucky. Viem, že všade to stojí Inak, no rada by som aspoň orientacne vedela. Je tu niekto taky ?

evistaevista
23. jan 2023

Nám to zlatníčka vysvetlila, že sa to nerobí.. "Staré zlato" má v sebe už veľa zliatín zo spojov atď, takže sa to už na obrúčky neodporúča pretavovať znova, nebolo by to zlato už také rýdze.... Od nás to staré zlato vykúpili a o to nám znížili cenu obrúčok. Ja som vtedy aj pozerala po meste, kde je najlepšia cena na výkup napríklad 🙂

oblecenie99
23. jan 2023

Ani mne to nechcel nikto urobiť. mám jeden starší prsteň od muža, ktorý mi je veľký, ani sa mi nejak nepáči, tak som ho chcela použiť na výrobu iného, s modrým kameňom pri príležitosti narodenia nášho syna. Nenašla som však zlatníka, ktorý by do toho išiel

pinkgirl
23. jan 2023

Práve kvôli neistej rýdzosti tvojho zlata sa zlato len vykupuje. Nový šperk ti zlatník vyrobí z nového materiálu.

marrydreamkas
23. jan 2023

my mame, moja mama mi dala svoju obrucku, mali sme nejake retiazky, nausnice, za 2 obrucky sme potom doplatili 90€, odporucam na 100% zlatnika Branislava Penicku, penicka.eu
aj zasnubny prsten som si u neho nechala prerobit nakoniec 🙂

autor
23. jan 2023

@marrydreamkas ďakujem pekne

lucijalucy
23. jan 2023

V našom prípade sme išli ku zlatníkovi, odovzdali zlato čo sme mali, on to poslal nejakej firme ktorá to celé zhodnotila atď a nám len povedal výslednú sumu, hodnotu toho zlata čo sme odovzdali. To nám potom odrátal z ceny obrúčiek. Nerobí sa to z toho čo odovzdáš, nakoľko to môže mať rozdielnu rýdzosť a podobne.

matus7030
23. jan 2023

Vydávala som sa už síce pred 5 rokmi, ale nám to v pohode spravili v NR. Klasické žlté zlato sme priniesli a obrúčky máme z bieleho zlata. Ja moju nosím denno denne a zatiaľ som si nevšimla na nej nejaké vady. Vtedy (skoro 6 rokov vzad) bola cena 400 eur za obe.

kornelies
24. jan 2023

@evistaevista Co robia zo zlatom, ktore vykupia? Roztavia a pouzivaju na vyrobu sperkov, inac by sa to nevykupovalo. Pri taveni sa musi pridat minimalme 50% noveho zlata, to je vsetko.

vejka136
24. jan 2023

My sme doniesli svoje zlato a odratali nám sumu za to zlato čo sme doniesli ... Ale či to robili z toho zlata alebo z toho nového to už neviem 🤷 ale v inom zlatníctve nám to tak nechceli spraviť

zuna89
24. jan 2023

My máme tiež takto robené. V K.I.M. Gold Piešťany. Pán nám zmeral akú veľkosť prsteňov potrebujeme, vybrali sme si model a povedal koľko zlata budeme pri tomto modeli, v týchto veľkostiach potrebovať. Priniesli sme svoje zlato, asi polovicu hmotnosti čo nám vyrátal. Vravel, že 10% odrátavajú ako nečistoty a prímesy. My sme si vybrali z bieleho zlata. Z pôvodných 600€ sme zaplatili asi 320€. Už ich máme skoro 10rokov a bez problémov.