Kto sa má komu prvý pozdraviť?

15. okt 2022

Ahojte.
ako to prosím je - kto komu sa má pozdraviť.

poviem na rovinu, s riaditeľom kde chodí moje dieťa do školy nevychádzam najideálnejšie.
mali sme stretnutie na konci šk. roka - kde si p. riaditeľ dovolil po mne zvyšovať hlas. Aj som mu to povedala, že čo si to dovoľuje. Ostal zarazený a pomedzi zuby sa mi ospravedlnil. Odvtedy je medzi nami poriadne dusno.
Kto sa má komu prvý pozdraviť mimo oficiálneho stretnutia? Myslím keď sa stretneme v nákupnom centre a pod.
minule po mne čumel - radšej som sa odvrátila....
vekom je starší o min. 10 rokov, ale zas ja som žena a nie jeho podriadená.
ak by bol niekto taký expert tak prosím ako to je aj v priestoroch školy.
ďakujem.

doriiis
15. okt 2022

Mladsi zdravia starsieho,podriadeni nadriadeneho,muzi zdravia zeny

doriiis
15. okt 2022

Ale v tvojom pripade by som sa jasne a nahlas zdravila dotycnemu ja.Aby mu bolo aj nadalej jasne,ze ho mozem zvysoka bozat

ckocka
15. okt 2022

Trestať sa nezdravením je trocha detinské. Pozdravím vtedy keď človeka uvidím a všimnem si ho, ak neodpovie je to jeho vizitka.

autor
15. okt 2022

@ckocka tak on po mne čumel... čakal asi ako zareagujem...

ckocka
15. okt 2022

Ten kto nepozdraví je jednoducho hulvát. Ako ho potrestáš tým keď nepozdravíš ty?

viestta
15. okt 2022

Nie je podmienka zdravit, zdravit je slušnosť. U dospelých ľudí už nejde o vek, vo vašom prípade by mal prvý zdravít muz, ak nepozdravi je už len na tebe ci pozdravís prva ci nie. Ale to co obidvaja stvarate je detinské.

snehulak77
15. okt 2022

Pozdraviť ma on teba, ako muž. Keby bol o 30 rokov starší, tak je to opačne, ale aj vtedy dobre vychovaný Stary pánko pozdraví ženu prvý.
V každom prípade, vaše správanie je zvláštne. Oboch. Keď ho uvidia, usmej sa, pozdrav ho, opýtaj sa ho ti slušnosti ako sa ma a roztop lady. Načo je dobre sa hnevať?

abbey1
15. okt 2022

Zdravim, akonahle cloveka uvidim. Necakam a neskuman, ktobje starsi, mladsi, myz, zena, nadriadeny.

euka210
15. okt 2022

Za mna je riaditel riaditelom aj mimo skoly a slusnost kaze pozdravit sa ked sa s niekym poznam. Je starsi, je riaditel, cize 2:1 v jeho prospech 😉.

zuzanka.zuzu
15. okt 2022

v tomto som extrémiska, v závislosti od situácie ktorá predchádzala tomu "dusnu" by som naňho buď fľochla hnusný pohŕdavý pohľad a ignorovala alebo by som ho práveže tak nahlas s úsmevom č.8 zdravila, že by sa zľakoľ čo po ňom chcem a ešte 2 dni o tom rozmýšľal 😀

marca12
16. okt 2022

@zuzanka.zuzu ta druha taktika sa mi paci viac 🤣