Kto plánuje dať meno Jakub?

llenkapettko
17. dec 2010

ahojte budúce maminy. ktorá z Vás má v pláne dať svojmu synčekovi meno Jakubko? my máme termín v januári a máme vybraté práve toto meno. 🙂

ewellina
8. nov 2012

My by sme toto meno snáď dali, keby sa takto nevolal pomaly každý tretí chlapec. 😖

lussy23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewellina
8. nov 2012

@lussy23 Veď aj Lukáš, Marek, Matej, Filip, Aaron a spústa ďalších sú biblické mená a čo má byť?

kikatko
8. nov 2012

tak len v mojom okolí je ich asi 10 ks len čo to sledujem- to je tak 3 roky dozadu

simca06022011
8. nov 2012

ja som cakala do porodu Jakubka... nakoniec vysla Simonka... ale naozaj je Jakubov strasne vela teraz... len vo vchode mame 2ks malych Kubkov... ja budem mat Daniela 🙂))

simca06022011
8. nov 2012

@ewellina a este aj zidovske 🙂)) Keby ludia vedeli.. veeelmi vela mien je prave takychto🙂

ewellina
8. nov 2012

@simca06022011 ale stále nechápem, čo je na tom, že niektoré mená sú biblické alebo židovské, veď každé meno má nejaký ten svoj pôvod.

zuzi0911
8. nov 2012

Jej ja som tiez chcela jakuba.Mam sonu 🙂

tariah
8. nov 2012

Ja Jakuba mam a paci sa mi..

deny3
8. nov 2012

ja mám Jakuba, dávno predtým, ako som otehotnela, bolo jasné, že ked raz budeme mať chlapca, bude Kubko. Mne sa to meno páči, takže je mi úplne jedno, či sa tak volá každý tretí chlapec, alebo nie. Inak, náš Kubko je len jeden v triede, ale zato dvaja Samkovia a Matejovia.

tiffanka
8. nov 2012

🙂 ...aj náš jakubko má už takmer 27 mesiacov... a myslím si, že mu sadlo...Aj vaši Kubkovia sú taký nezebdníci? 😀

vybuska
8. nov 2012

ja mam 9 rocneho Kuba - vaibuka! meno mu sedi a ine si ani neviem predstavit 🙂

lenkaks
8. nov 2012

Aj my mame Kubka.,..v skolke maju 12 deti,z toho len 2 dievcata a traja su Jakubovia 😀 ale nebanujem,mne sa to meno paci snad odjakziva ...alebo od perinbaby??? 😀

simca06022011
9. nov 2012

@ewellina podla mna vobec nic 🙂

bubutko
16. nov 2012

ja som to mala tiez vybrate, ale ked som zistila ze to ide davat kazda druha mamicka teraz, tak od toho asi upustim. nechcem aby ich bolo potom v triede 10 jakubov :( premyslam ake ine meno dat.

nimika
16. nov 2012

Aj my máme Jakubka. Že ich je teraz veľmi veľa? No a čo, veď náš je len jeden. Vôbec sa mi nepáči predstava, že by som vybrala meno podľa toho, koľko takých už je, také meno už v rodine máme a pod. To preto by som sa mala vzdať mena, ktoré sa mi páčia najviac? A inak my sme mali aj tak asi šťastie, lebo v našom okolí sa Kubkovia zatiaľ veľmi nevyskytujú 🙂

nana
16. nov 2012

@bubutko nás bolo na strednej v triede 9 Zuzán, tak nás museli volať len priezviskom ☹ Jakuba mám brata a to má 18 rokov, čiže stále krásne meno 🙂

bambinecko
16. nov 2012

My tiež chceme Kubka..hej, je ich teraz veľa ale aj ja som mala na strednej aj na výške po 3ks s rovnakým menom a netrpím poruchou identity 🙂 manžel chcel odjakživa Jakuba a ja som zase vybrala dievčenskú verziu 🙂

kaara1980
16. nov 2012

Môj syn má 6 rokov a je Jakub.Keby som mala vyberať meno podľa toho aby nemal meno ako dáky jeho kamarát či spolužiak,tak sa asi volá Eugen,Demeter či Silvester.Som rada,že som mu dala toto meno.Meno dieťaťa ovplyvní jeho život,preto som vyberala srdcom a nie podľa toho koľko spolužiakov bude mať v triede na základnej škole,či podľa pôvodu mena.Jakub je staré meno,preto logicky musí aj byť mnoho jeho nositeľov.Tak ako je veľa Jozefov,Petrov,Pavlov...Mená vždy ,chodili, v modnych vlnách,ale sú mená,ktoré sú stále ,in,.

bubutko
16. nov 2012

no ano len aby potom ked bude velky na to nefrflal. v mojej triede bolo tiez x zuzan a x katarin a ja som bola vtedy stastna ze mi nedali nasi tiez take zauzivane meno.

lucynka287
16. nov 2012

Ja som chcela tieš odjakživa meno Jakub a som rada lebo v triede v školke je jediny Jakub 🙂))

lejlla
16. nov 2012

aj moja segra ma Jakubka 🙂

evita2011
16. nov 2012

Ja mam skoro 3-rocnu Terezku. Ale keby to bol chlapec, bol by to Jakub. 🙂

majcicanda
16. nov 2012

aj my sme chceli Jakuba 🙂 ale v januári gulky nebudú 😀 😀 😀

clarissa
16. nov 2012

Mne osobne sa to meno moc nepaci,podobne ako Adam,Matus,Samuel,Lukas... 😖 Ale je to kazdeho osobna vec...Myslim ze aj keby ho planovalo dat svojmu babatku 247 maminiek alebo by ti 247maminiek povedalo ze je to otrasne,takcitak by si mala dat a verim ze aj das take meno ake sa tebe bude lubit..Cize ak si vybrala meno Jakub,nikoho sa nepytaj na nazor a "chod do toho" 😵

emkab
16. nov 2012

Ja som prave pozerala, ze zakladatelka temy aj tak dala ine meno 🙂 Ale suhlasim s @clarissa - ak sa niekomu paci, tak treba iost do toho. My budeme mat tiez Kubika a dlabeme na to, ze je teraz modne, uz 7 rokov vieme, ze ked raz chlapec, tak Jakub a mozeme za to, ze sa po nas opici cele Slovensko? 😀

monkka21
16. nov 2012

ja mam termin v decembri a bude Jakubko 😉

danjelca
14. dec 2012

aj ja mám Jakubka a to meno sa mi páči čím dalej tým viac je také vznešené vhodné pre malého chlapčeka aj pre dospelého muža 🙂

dedenini
14. dec 2012

@llenkapettko krasne meno 🙂

majulino
5. jún 2013

ja