Kto chová korytnačky?

aniatko
20. feb 2018

Je tu niekto kto doma chová vodné korytnačky? Potrebujem poradiť. Každý deň im vymieňame vodu, umývam akvárium, mam tam aj filter a stále cítim smrad z akvária

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
20. feb 2018

@aniatko a čím ich kŕmite?
Ideálne je kŕmiť ich mimo akvária, tam ich nechať nažrať, vyšpiniť a potom preložiť späť. Ak máte smradlavú vodu, asi sú tam nejaké baktérie, tie sa len obyčajným vyčistením nemusia zlikvidovať - kamene, štrk treba vyvariť, spôsobovať to môžu aj živé rastliny.
Ja som mala vodnú korytnačku a nesmrdela. Teda raz, keď dostala nejaké granule, ktoré nešpinia vodu, do rána celý byt smrdel ako kanál.

sandral
20. feb 2018

@aniatko Ahoj, aj ich chováš v akvarku? Ja mám 3 vodné korytnačky, chováme ich mimo akvarka, vodu nevymieňame každý deň a nesmrdia.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
20. feb 2018

@aniatko to môže byt krmivom. My krmime sušenými gammarusmi a to nesmrdí. Ale kúpila som akési s vitamínom a to bol teda smrad. Leteli do kosa.

sudabe
20. feb 2018

Moja tiez nesmrdi a davam jej susene krevetky aj toto na foto. A v zime vam jedia?

sudabe
20. feb 2018
dhlinkova
20. feb 2018

Tiež máme 20 ročnú písmenkovú korytnačku a nesmrdí jej akvárium. Kŕmime ju celý rok a to aj v zime a to surovým kuracím mäsom a hovädzím srdcom, krmivá nekupujeme. My ju tiež nekŕmime v akváriu a vodu meníme 2x za týždeň.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aniatko
autor
21. feb 2018

@sandral ahoj a prečo mimo akvarka, kde ich potom máš?

sandral
21. feb 2018

@aniatko chovám ich v úložnej krabici z umelej hmoty, nie priamo v akváriu a potom ich prekladám späť do akvarka.
Ešte ma napadá, či nemajú povlak na pancieri? Aj ten môže smrdieť, príp. ak máš akvárium s ostrovčekom, tak tie sa ťažšie čistia.

sissy27
21. feb 2018

@sandral prepáč, ono to vyznieva, že štandardne máš vodné korytnačky mimo akvária, ale zrejme ich len kŕmiš mimo akvária?

cristal777
21. feb 2018

Môžeš kľudne dať pol deco octu do vody, dezinfikuje to vodu a neprekáža korytnačke. My sme to davali keď sme brali domov z jazierka, lebo vtedy hrozne smrdí.

sandral
21. feb 2018

@sissy27 Myslím, že je to jasné, keďže ich prekladám do akvária.

sissy27
21. feb 2018

@sandral no ani nie, v prvom príspevku píšeš, že ich chováš mimo akvárka 🙂 chovať a kŕmiť je rozdiel, asi preto sa ťa aj zakladateľka pýtala, prečo mimo akvárka a kde ich potom máš 🙂

sudabe
21. feb 2018

@lenkakravcova a kazdy den jedli? Mojej som par krat dala meso inak kupujem a v lete ju davam von do travy

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
judar
21. feb 2018

korytnačky budu smrdeť stále minimalizuje sa to akurát len prehnanou starostlivosťou...je to to isté ako rybina a to ich mam doma 3! ...človek im može meniť vodu kolko chce...vypucuje im aj pancier s kefou a aj tak ich cítiť

dhlinkova
21. feb 2018

U nás ich naši kŕmia dažďovkami a aj cvrčkami, okrem toho kuracie mäso a hovädzie srdce, žiadne granule a krevetky. Takisto ani zelené nie.

sudabe
21. feb 2018

@lenkakravcova dik vyskusam to no ja neviem ci zere travu vobec ale aspon sa prejde. Teraz v zime aj 3 tyzdene nezere a potom kazdy druhy den jej davam

sassannka
22. feb 2018

Mám vodnú už 20 rokov a nesmrdí. Čistím jej akvárko podľa potreby, čo je u nás tak dvakrát do mesiaca. To zviera nesmrdí absolútne a už vôbec nie rybinou. Po čase začne smrdieť voda, v ktorej sa kŕmi. Takže kŕmiť mimo akvária a vybavené.

nelinka69
1. sep 2022

Prosím vás poradte ,kam dať vodné korytnačky,keď ich už dcéra nechce ? Majú necelé 2 roky.