Kto by mal prvý pozdraviť?

5. júl 2021

Ahojte dievčatá viem že možno to sem nepatrí ale chcem sa opýtať ako by to malo byť mam 34 rokov jedno malé dieťa a mam susedov v bytovke ktorý majú možno 55 rokov, 50 sú to muži kto by mal prvý zdraviť oni mne či ja im? Ženám zdravím prvá ja, tým ktoré sú staršie. No máme v bytovke aj susedu ktorá je mladšia o 10 rokov a čaká kým jej ja pozdravím. Tak isto aj jeej muž. Tým susedom mužom zdravím prvá ja, lenže rozmýšľam či by to nemalo byť naopak ??

0silvia0
5. júl 2021

Myslim, ze by mali muzi pozdravit prvi muzi zenu. Ale ja vo vseobecnosti neriesim etiketu. Ja som zdraviaci typ a zdravim bez ohladu na vek, pokojne aj mladsieho, aj muza, mne to je jedno🤭

viera
5. júl 2021

.

pribinak
5. júl 2021

Ja vôbec neriešim či tá/ten druhy je muž, žena, či dieťa, starší alebo mladší, nadriadený či podriadeny, … zdravím jednoducho prva

Pozdraviť je základ slušnosti, nechce sa mi čakať, či má ten/druha pozdraví skôr, alebo vôbec či pozdraví

Vidím ju/jeho pozdravím a idem ďalej

U nás v práci generálny riaditeľ starší pán zdravi ako prvý všetkých, ešte aj upratovačky, kašle na nejakú etiketu

So synom kým bol maličký, som tiež strávila všetkých prvá, aby sa to aj on naučil a mal vo mne reálny vzor

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
5. júl 2021

Kto prvý uvidí, tam prvý pozdraví. Neviem si predstaviť situáciu, že niekoho uvidím a budem ako teľa pozerať a čakať, že má má ako muž prvý pozdraviť. Hovorím o bežnom dennom kontakte s ľuďmi. Neriešim protokol pri oficiálnych stretnutiach.

simoncik
5. júl 2021

Neriesim vek. Jednoducho pozdravim.

0silvia0
5. júl 2021

@beata_k no ja nosim pancuchy aj uzatvorenu spicku mam a stale sa vsetci chytaju za hlavu, ci mi sibe v takych horucavach😂

catherinah
5. júl 2021

Ja zdravim prva aj 8rocne susedy 😃

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
5. júl 2021

@beata_k mam k tomu svoje dovody🤭

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
5. júl 2021

@beata_k ale vobec nie, je to moj osobny pocit. Neznasam nosit topanky naboso a teraz v lete nosim kratke sukne, ja dlhe nenosim. A nenosim k sukniam tenisky, takze nemam inu moznost😁 a sandale so silonkami je vtipne nosit. Ale mam topanky/balerinky s nejakymi perforaciami, vystrihmi, ale spicka je plna☺️

77daniela77
5. júl 2021

Muzi by mali pozdravit zenu prvi,no dost starsim muzom(nad asi 70) zeny cca do 40 rokov prve.Mladsia zena zdravi prva starsiu.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
5. júl 2021

Prvý zdravi slusnejší.... Ja zdravím každého. Akurát jedného suseda nie. Za pol roka ani raz neodzdravil, tak som prestala kvôli nemu jazyk drat 😛

ckocka
5. júl 2021

Ja som slepá jak patróna a často okoloidúcich spoznám až keď sú vedla mňa, takže ma vačšinou zdravia oni, či už mladší alebo starší. Našťastie mám rozumných známych a ešte na mňa preto nezanevreli. Ak vidím, bez rozmýšlania všetko zdravím prvá.

blankaj
5. júl 2021

Prečo sa pýtaš takuto vec ako anonym ? Inak srandovny dotaz. Zistila som, že som silno zdraviaci typ bez etikety. Chválabohu mám všade veľmi milé srdečné a korektné vzťahy. V robote, v rodine aj doma. A
@ukulela to zhrnula úplne krásne "Prvý zdravi slusnejší.... "

number19
5. júl 2021

Muz zdravi prvy zenu a mladsia zena zdravi prva starsiu zenu.
Inac mne je luto ze sa etiketa vytraca...
Ja neznasam, ked chlap nie je schopny podrzat dvere, alebo sa treposi prvy po schodoch a zena muzi za jeho zadnicou..
V istej krajine som videla pripady, kedy zena otvorila/podrzala dvere muzovi ... to som uz fakt nechapala, pretoze toto nepokladam, za emancipaciu...

ckocka
5. júl 2021

@number19 Etiketa je potrebná a užitočná, ale spomínam na na pekný odsek z nejakej Príručky džentlmena - parafrázujem : doležitejšie je zachovať sa ludsky, spravodlivo a účelne ako striktne podla pravidiel.

queen_mary
5. júl 2021

Podla spaceka sa zene vzdy zdravi prvy muz, pokial nejde o pracovny vztah a muz nie je nadriadeny. Tykanie navrhuje zena v osobnom zivote, v pracovnom ho navrhuje muz, ak je vyssie postaveny.

number19
5. júl 2021

@queen_mary Presne. Predstavit sa ma zene tiez vzdy ako prvy muz, ale zena mu ma prva podat ruku (ona navrhuje fyzicky kontakt).
Tak isto by muz mal ist ako prvy do restiky/vytahu, lebo nezname prostredie tak akoze zenu chrani (ale dvere podrzat). Este niekedy v divadlach vidim muzov, ktory pockaju pokial si prva sadne zena, aj v niektorych restikach to este sem tam spozorujem...ale toto je uz prezitok... pomoct obliect zene kabat, tiez uz obcasna situacia...

number19
5. júl 2021

@ckocka Tak to je jasne, ale potom po tej ludskosti, spravodlivosti a ucelovosti by nebola na skodu aj taka mala etiketa...

bettie
5. júl 2021

@pribinak a co s takymi, ktorych pozdravis a oni bud neodzdravia vobec alebo nieco zamrmlu, co moze byt pozdrav ale kludne aj nadavka 😁. Uz som si povedala, ze ich zdravit nebudem, ale zabudam na to 🙂.

77daniela77
5. júl 2021

Ja nemam rada ak niekto pozdravi"dobrý".....🤡

pribinak
5. júl 2021

@bettie pozdravím a idem ďalej, vôbec neriešim čo si mrmle popod nos. To je už o jeho charaktere či slušnosti, chochmese
Ja som slušná, pozdravila som a idem ďalej, on/ona nech si s tým naloží ako chce. Buď odzdravi, alebo si len niečo zamemle, alebo nech stojí a kuka ako tela na nove vráta

Takí čo nezdrvia? No chúďatká, asi ich to nikto nikdy neučil a oni sú teraz jak take teliatka 🤣🤣

number19
5. júl 2021

@77daniela77 Aj ahojky je take divne...

brigelka
5. júl 2021

Ahojte, a ako je to s cudzími ľuďmi? Napríklad kamoška bola s chlapom,pre mňa cudzím. Jej som sa pozdravila ahoj a ten chlap po mne kukal ani bu, ani mu. Len som okolo nich prechádzala, čiže mi ho nepredstavila, ale on mohol povedať dobrý deň. Susedu keď som stretla, bola s bratom, pre mňa cudzí človek, ona mne ahoj a on dobrý deň, tak jej som povedala ahoj a jemu dobrý deň. V práci neriešim, tam sa zdravime kto koho prvého zbadá. Ale v našej dedine hlavne starí ľudia si potrpia,aby ich mladí zdravili,lebo potom ich inak ohovárajú. Ja moje deti učím hlavne nahlas zdraviť. Hovorím,oni sú starí, nepočujú a potom ťa budú ohovárať, že sa nezdravíš.

gdpr
5. júl 2021

@brigelka tak slušnejšie by bolo pozdraviť podľa mňa. Aj ja som sa viackrát ocitla v podobnej situácii ale na druhej strane keď ja som prvá zdravila tak nie len kamarátku ale aj ľudí, ktorých som nepoznala, čo boli s ňou.