Krv v moči u psa

8. mar 2022

Prosim vas o radu dnes som videla ako nas psik moci krv je to skor taka farba ako olej v aute take hnedse 😳 je velmi unaveny, smutny uz druhy den neviete co by to mohlo byt prosim vas ...

luccija
8. mar 2022

Hneď k veterinárovi už si tam mala byt

sissy27
8. mar 2022

krv v moči nikdy neveští nič dobré, dúfam tento príspevok píšeš z čakárne u veterinára aby si si skrátila čas čakania na vyšetrenie...

autor
8. mar 2022

@luccija ano volala som veterinarovi mame prist cakam manzela z prace

sirka9
8. mar 2022

predpokladam babeziozu ked je to take hnedsie. ako coca cola plus apatia. ak bude zachytena vcas tak je to v pohode, da sa liecit. len nech urcite urobia testy.

autor
8. mar 2022

@sirka9 aka bude liecba neviete?

sirka9
8. mar 2022

pravdepodobne krvna plazma ( zavisi od stadia, mozno nutna krvna transfuzia), izotonicke roztoky na vyzivu, nepamatam si presne co vsetko mala moja suka v liecbe. bola hospitalizovana tyzden. predpokladam, ze aj vas bude. je to lepsie ked su pod dohladom a je tam moznost na vsetko reagovat.

noami12
8. mar 2022

Náš tiež mal krvavý moč, utekali sme hneď na veterinu a nedopadlo to dobre, ale očividne skrz vet, lebo dal mu injekcie a pes prestal dýchať 😞 😓 aj sme sa sudili a sud sme vyhrali, takze pochybil veterinar... každopádne držím palce a budem na vás myslieť.

godyna
8. mar 2022

Ako píše sirka. Určite mu daj urobiť rozbor aj na babeziozu. Nás pes mal cca pred 14 rokmi a veterinár nepredpokladal, že by to mohlo byt ono ale bol pedantný, tak ho zachránil našťastie.

autor
8. mar 2022

@sirka9 boli sme pichol mu injekcie dve zmeral mu teplotu mal 40 a ze vraj to pomoze

autor
8. mar 2022

@noami12 no ste ma vistrasili 😢 pichol mu dva injekcie proti kliestom a ze vraj to pomoze ❤

sirka9
8. mar 2022

pichol injekcie bez testu? a pustil psa domov? alebo si ho tam nechali?

autor
8. mar 2022

@sirka9 psik je doma zmeral mu teplotu mal 40 vedel odhadnut podla mocu aj bol bledy psik tak ze vraj kliest tak mu pichol dve injekcie nemame mu dat jest len pit vodu lebo moze cez noc zvracat a zajtra uvidime ako mu bude 😢

buberova
8. mar 2022

Kliešť? Veď u nás ešte sneží a už sú kliešte prebudené?

autor
8. mar 2022

@buberova vraj ano 😳

julka29
8. mar 2022

Aj podľa mňa babezióza z kliešta, aj môj pes dávnejšie dostal babeziózu....po obede veterinár dal injekciu a potom sa to ešte zhoršilo kus ale na druhý deň akoby mu nič nebolo a o dva týždne išiel ešte na jednu takú istú injekciu. Dosť záleží v akom štádiu sa stihla dať injekcia.

autor
8. mar 2022

@julka29 no dufam ze bude dobre

noami12
8. mar 2022

Nebojte, vystrašiť som Vás nechcela, preto som písala ze pochybil veterinar a sud sme vyhrali.
Lebo to bol taky blbeček ktorému keď sme povedali po iniekciach ze psík prestal dýchať nás vyhnal z ambulancie že sme múdry ako rádio a už nám psíka odovzdal iba vo vreci 😞😓 Naš veterinar bol akurát niekde na farme pri pôrode ( nakoľko to bolo vo večerných hodinách) tak sme museli ist k druhemu, inak verím ze by žil...
Čítala som si po tom vašom príspevku co to môže znamenať, no bola tam aj babezioza, náš to nemal z kliešťa, takže keď máte liečbu tak je dobre 🙂 prajem nech sa havinko skoro uzdraví ❤️ myslím na Vás

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. mar 2022

@noami12 dakujem pekne dufam ze zajtra mu bude lepsie ❤

noami12
8. mar 2022

❤️ držím palce

buberova
8. mar 2022

@mb2021 tak to som ozaj nevedela.. mohli by zimovať aspoň do mája 🙂

noami12
9. mar 2022

@buberova ja som bola pred večerom u veterinára a ten už tiež mi dal protikliestom nejaký pamlsok 🙂
A čudovala som sa že prečo tak skoro :D

julka29
9. mar 2022

hádam je už dobre 🙂 hlavne treba vedieť, že tá babezióza je u psa po prekonaní potlačená, ale stále je v tele psa. Ak by náhodou dostal vážnejšiu chorobu a oslabí sa mu viac imunita vráti sa mu to....poznám jedného psa, ktorému sa to vrátilo dva krát, druhý krát pri rakovine a tam už nemal šancu bohužiaľ.

autor
9. mar 2022

@julka29 dnes mu je uz lepsie 🙏 moc ma zlty je to ovela lepsie ako vcera

sirka9
9. mar 2022

@noami12 teraz uz su klieste celorocne. v zime sa trochu otepli a uz lezu. uz nie su take zimy ako kedysi

julka29
9. mar 2022

super to som rada, že je už dobre 🙂 tak len nech oddychuje a je úplne fit

noami12
9. mar 2022

@sirka9 ahááá no pekne, ja som akurát dala mojej nejaký pamlsok od veterinára proti kliešťom 🙂
Anonym - tak toto rada čítam🙂 super teším sa s vami

sirka9
9. mar 2022

@noami12 pravdepodobne ti dal bravecto, alebo symparicu. moja mala bravecto a aj tak dostala babeziozu.

noami12
9. mar 2022

@sirka9 to fakt ? Ja prvý x som jej toto dala ináč som jej každý rok kupovala ten gumený obojok foresto za mňa bol úplne úžasný a nešli na ňu ani komáre a nie to ešte kliešte, len veterinarka ze ci nechcem skúsiť toto, no tak reku skúsim je to na 4 mesiace, potom jej kupim asi ten obojok uvidíme🙂

sirka9
9. mar 2022

@noami12 no ano, tie tablety su dobre, ale nefunguju ako repelent. kliest sa prichyti, avsak jed v krvi psa ( teda z tej tablety) ho zabije a vysusi. cize, aj tak sa pricucne. a nikdy clovek nevie, kedy je uz ucinok tabliet oslabeny, sice to ma, ze malo by to fungovat 4 mesiace, ale kazdy organizmus je iny a moze byt, ze po 2 mesiacoch uz ucinok nie je taky aby psa ochranil. to sa stalo aj u nas. v juli dostala bravecto, na zaciatku oktobra babeziozu. a zase pchat kazde 4 mesiace do psa taku chemiu jak je v tych tabletach, dost zaberak na pecen. ale je to drahe, tak vetosom to vyhovuje. ja to davat musim lebo mam polovnych psov a ziadny obojok neprichadza v uvahu a repelent sa vo vode zmije. ale mat psa ineho, v zivote tieto tablety nepouzijem