Krmivo pre 8-týždňové šteniatko

00momo
23. aug 2023

Ahojte máme 8 týždňové šteniatko. Chcem sa spýtať môžem ho kŕmiť krmivom Nomand? Na obale píše len dospelé psy. Ďakujem alebo zmeniť krmivo ak áno na ktoré.

mimi3008
23. aug 2023

Sice to krmivo nepoznam, ale logika mi hovori, ze ked sa pise "len dospele psy", nebudem nim krmit predsa steniatko

zojazoja
23. aug 2023

@00momo prečo mu nekúpiš krmivo pre šteňatá? Nemôžeš dat stenatu pre dospelé psy.ved to tam je napísané.

00momo
autor
23. aug 2023

@zojazoja dostali sme od známych krmivo ktoré už nemohli spotrebovať je toho asi 5kg. A pre šteňa ideme v nedeľu. Preto sa pýtam.

danielittar
23. aug 2023

Ešte je veľmi malinké... Čo jedli šteniatka, keď boli ešte u predošlých majiteľov? U tak maličkých nie je dobrý ani rýchly prechod na iné krmivo, ale postupne primiešavať inú značku, pokiaľ chceš zmeniť. Nám sa osvedčili šteňacie verzie značky Brit care.

mimi3008
23. aug 2023

Krmivo zpotrevujes,ked psik vyrastie, teeaz kup original pre stenata

00momo
autor
23. aug 2023

@danielittar boli kŕmené Happy Dog. A potom môžme s tých prejsť na Nomand?

zojazoja
23. aug 2023

@00momo nie nemozes dat tie granule pre malé 2 mesačne šteňa. Kúp mu stenacie. Odkiaľ ste brali toho psa? Ten vám nedal granule? Mal by zrat ešte tie od " chovatela". A postupne prejsť na iné keď chcete..postupne. nastuduj si to. Je toho plný net. Lebo ublizis psovi.

danielittar
23. aug 2023

@00momo Ak chceš kŕmiť kvalitnejšie, vynechaj prosím supermarketové značky ako Happy dog, Darling atď... Nomand nepoznám. Ale keďže sú pre dospelé psy, tak určite nie. Šteniatko bude väčšieho alebo menšieho vzrastu?

zojazoja
23. aug 2023

@danielittar je to Nomad. Nie Nomand. Bodrek ich ma

belllinka
23. aug 2023

@danielittar ona chce kŕmiť hlavne lacno, keď sa teraz pýta, či má dať šteňaťu nejaké darované granule pre dospelého psa 🙄 Stavím sa, že to bude nejaké degenerované šteňa z množiarne.

danielittar
23. aug 2023

@zojazoja Vďaka za vysvetlenie, Bodrek už mi niečo hovorí

danielittar
23. aug 2023

@belllinka Možno, ale treba jej poradiť 🙂 V mojom okolí je veľa ľudí, ktorých som akosi presvedčila na lepšie krmivá... Každopádne ja som toho názoru, že keď nemám na kvalitné krmivo, radšej psíka nebudem mať. Lebo kde sú ešte ďalšie výdavky na veterinu atď... Ale to už je mimo tému, aby som tu niekoho neurazila 🙂

danielittar
23. aug 2023

@belllinka a množiari sú kategória sama o sebe...

belllinka
23. aug 2023

@danielittar áno, to je nahoršie, keď si psa zaobstará niekto, kto nemá ani na kvalitné krmivo. A na to sa už nabaľujú ďalšie zdravotné problémy.

danielittar
23. aug 2023

@belllinka A ešte keď argumentujú vetami typu, že v minulosti sa psy kŕmili zvyškami z kuchyne a dobre bolo, zdraví boli a dlho sa dožili ...

heln
23. aug 2023

@00momo ked chces mat zdraveho psa, tak kup kvalitne krmivo pre stenata, jednak stena ma ine poziadavky na vyzivu, potrebuje viac bielkovin, tuku a pod. nez dospely pes, druha vec je ze stenacie krmivo je mensie a to pre dospelych moze mat problem pohryzt.
takze nie, nekrm ho tym krmivom pre dospely psy.

misulka22
23. aug 2023

@00momo treba kupit stenacie krmivo.ma viac bielkovin a tuku kedze stena rastie a ine mnozstvo a pomer vapnik/ fosfor co vplyva na rast a vyvoj kostry.ono plati uplne jednoducha rovnica - co usetris na lacnych granuluach = preplatis x nasobne u veterinara

kristie571
23. aug 2023

@00momo zas a znova, niekto si zaobstara stena a nema absolutnu predstavu co starostlivost o psa znamena. Fakt plati ze kazdy pes si zasluzi domov ale nie kazdy domov si zasluzi psa..
Chodte minimalne k veterinarovi nech vam to vsetko vysvetli… Toto ste mali mat uz davno nastudovane.. Granule pre dospeleho psa maju ine zlozenie ako granule pre stena, stena potrebuje inu vyzivu ako dospely pes, zalezi aj od plemena .. psika by ste mali krmit rovnakymi granulami akymi ich krmili u chovatela.. neskor, postupne, sa moze prejst na nieco ine. Tieto co vam dali, podarujte do utulku alebo niekomu kto ma uz dospeleho psa. Kym vam psik vyrastie, tieto otvorene granule uz nebudu dobré.. otvorené zvetraju a aby aj nechytli plesen alebo co, tiez maju svoju dobu spotreby.

00momo
autor
23. aug 2023

@danielittar Nomand je od Bodreek

00momo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
00momo
autor
23. aug 2023

@heln ktoré odporúčate. Happy Dog som dostala ako vzorku krmivá.

00momo
autor
23. aug 2023

@misulka22 ktoré odporúčate granule. Happy Dog som dostala ako vzorku krmivá k objednávke vodítka a obojka. Môžem ich použiť ako pamplsky,?

majlo1234
23. aug 2023

@00momo taka stredna trieda je Brit. Zalezi aj, aky velky je pes, pri velkom plemene ta aj stredna trieda bude stat viac ako premium pri malickom
Akeho plemeno budete mat?

00momo
autor
23. aug 2023

@majlo1234 rasa doberman, ale Brit obyčajný alebo Brit Care

natuliatko777
23. aug 2023

@00momo ked nemas na granule pre stena tak ani pre to stena nechod toto je strasne co robis

00momo
autor
23. aug 2023

@natuliatko777 čo je na tom strašne , keď sa pýtam o radu.

nikiki29
23. aug 2023

@00momo Nomad od Bodreek má aj šteňaciu verziu, ja by som išla do tej… prípadne ak sú financie zobrala by som Bodreeka. Ja s nimi mám dobre skúsenosti a navyše podporím slovenského výrobcu.

00momo
autor
23. aug 2023

@nikiki29 áno tie som myslela

00momo
autor
23. aug 2023

@nikiki29 našla som ale len vlci chlieb som ich objednala. Neviem či majú aj iné keď nie bude len na týchto