Kriza vo vzťahu

allfor
19. jún 2018

Zdravim zacnem asi takto mam 19 rokov s priatelkou sme spolu cca. 6 mesiacov zo zaciatku vsetko bolo ok po asi dvoch mesiacov sme sa zacali hadat kvoli hlupostiam z mojej viny ziarlil som no to je asi normalne vo vztahu ked toho druheho milujete potom asi tak po piatich mesiacov jej zakazali rodicia sa so mnou stretavat z dvovodu toho ze chodila domov uplakana kvoli nasim hadkam tak to ukoncila velmi tazko som to zvladal potom tak po dvoch tyzdnov sme sa dali znova do kopy sme spolu do teraz no stretavame sa potajme pomaly von uz ani chodit nemoze priatelka bude ma 18 rokov ma velmi prisnych rodicov vravela mi ze skusala s nimi prehovorit aby jej dovolili sa stretavat no marne hovori mi ze tam nie je ziadna sanca aby nam spolu dovoli pozna velmi dobre svojich rodicov no napriek tomu sme spolu velmi mi na nej zalezi neviem ako uz dalej je toho vela na mna niekedy mam pocit ze vsetko na mna pada aj depky sa objavuju ukoncit to nechcem prilis ju milujem bol by som rad ak by ste mi niejak poradili velmi si to cennim dakujem vam

dominika6
19. jún 2018

@allfor vieš čo? zachovaj sa ako chlap..pekne sa obleč,kúp kvet,zaklop u nich na dvere,predstav sa ako jej priateľ..že si rád,že ich spoznávaš,veľa si o nich počul,vážiš si ich,že sa o dcéru boja a bol by si rád,ak by ti dali šancu spoznať ťa..

allfor
autor
19. jún 2018

Vravel som jej to asi tisic raz no ona stale ide svoje nechce aby sa dozvedeli ze sme spolu lebo to budel len horsie podla nej strasne sa boji reakcii rodicov ze vraj jej uz nebudu verit ze ich sklame.

prasiatko30
19. jún 2018

Ani sa necudujem ze jej zakazali sa s tebou stretavat ak po 6 mesoacoch vztahu dievca/dieta chodi domov placuc lebo ty stale do nej rypes a dovadzas ju k slazam ako sory urkcite v buducnosti natrafi na niekoho kto si ju bude vazit a nerobit jej zo zivota peklo

dominika6
19. jún 2018

@allfor ked to nespravíš,nebudeš vedieť pravdu,pretože je dosť možné,že klame..a vyhovára sa na reakciu a nenávisť rodičov..za pokus nič nedáš ako si vyčítať,že si nič neurobil pre vzťah..

marlenka222
19. jún 2018

Ja mat 18rocnu dceru s nedokoncenou strednou skolou ktora uz 6mesiacov ma priatela akoze supervazne tak si kladiem otazku kde som vo vychove urobila tu chybu ze popri skole ma cas na toto...malo roboty,malo starosti,vela volneho casu a malo dozoru. Nehnevaj sa na mna,ale ty by si od nas letel aj s kvetom v ruke. Mozno by sa ta zastal moj manzel v style ze na telku sa k nam divat chodit mozes (telku zapiname vecer na spravy) a to sme v obyvacke vsetc

salfusco
19. jún 2018

@marlenka222 ty si taka sekera? Osobne nevidim nic zle na tom,ked ma 18 rocna baba vztah..a branit jej v tom?Zvlastne..ale tak kazdy ma iny pohlad ..len neviem,preco by mala byt chyba vo vychove v takom pripade

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
penelope11
19. jún 2018

Tak dievcina ma 18 rokov, myslim, ze o takychto veciach by si uz mala vediet rozhodvat aj sama. Rodicia sa jej nejako vyhrazaju, ze ked bude chodit za tebou tak ju vyhodia z domu alebo ju zamykaju doma uz teraz aby za tebou chodila alebo co?

prasiatko30
19. jún 2018

Ja sa vamlen zeny cudujem ze vam bypripadalo normalne kebyze vam dcera chodi ako klbko nervov placuc s tym ze frajer s ktorym jevseho vsudy dva mesiace ju gezuje a psychicky nici🤔🤔to je vazne pre vas matky normalne ze chalanisko je ziarlive a dodzubava zo ziarlivosti vasu dceru???? Dufam ze moja dcera bude vediet takeho magora poslat kade lahsie aj sama nie to este aby cakala na to ze jej to zakazem - ziarlivost nie je prejav lasky!!! A to ze v prvychesiacoch kedy by dievcina mala zit v romantike a uzovat si toho ze su jeden z druhym tak pride domov zakazdym s placom by pre mna ako matku vobec nebolo ok

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marlenka222
19. jún 2018

@salfusco
@lenkakravcova baby a potom vy by ste ich zivili ked predpokladam ze v 18tich dcera bez skoly,prace,mlady panko v 19tich zrejme ak nema povolanie syn, tiez toho vela nebude mat? Nie nie som sekera. Rozumiem ze laaaaaska ale mlady riesi vaznu KRIZU. Neviem ci je rozumne prikyvovat ze je spravne aby spolu chodili uz od 17tich, ved je to bezne lebo ludia to tak robia? Ako uprimne v dcerinych 17tich nebudem mat este ani hypoteku zaplatenu na byt nieto aby som im pomahala v style nastahujte sa jasne ze vas budem zivit satit a aj vase deti z tej velkej lasky. Chapem spoznavanie sa, ale nie ze mi chlapec dotiahne do bytu a povie ze sa idu brat lebo maju krizu vo vtahu. Kolko takych vztahov este budu mat?

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beky1813
19. jún 2018

@allfor ty sa hlavne daj psychicky do kludu, lebo mi prides ako chalan, ktory robi ziarlivostne sceny z nicoho a zvykne sa to zhorsovat. Tiez by som dcere zakazala sa s niekym takym stretavat

marlenka222
19. jún 2018

@lenkakravcova To by ani mne nevadilo. No veta mam o vasu dceru vazny zaujem mi nahana smiech zo zufalstva na pery.

deti95060810
19. jún 2018

keby dcéra mala takéhoto fešáka tak jej tiež zakážeme ..... Nečuduj sa, pochopíš až keď budeš mať dcéru tiež v tom veku...

allfor
autor
19. jún 2018

@penelope11 nevyhrazaju sa jej no len sa strasne boji toho ze klame v tom ze sa nestratavame a ze jej prestanu verit

babina_33
19. jún 2018

Bud chlapom akeho by si chcel pre svoju dceru.

zuzmka
19. jún 2018

no dievcence a teda hlavne tie, co maju nazor, ze v "tom" veku by sa tusim na chlapca ani pozriet nemala......fuuuuuuuuuuuu.....ale ved ok, sto ludi sto chuti, ale az takto chranit svoje dieta......potom ako sa dievca nauci co ano a co nie....ja byt rodicom uz pomaly dosepelej dcery, co onedlo bude aj to, tak jednoznacne chcem spoznat jej frajera a teda komunikovat hlavne s dcerou, ale nedat decku sancu na tie nast rocne lasky....dievcence, ved uprimne ruku na srdce, ako to bolo s vami ked ste boli nast rocne??? ....dietatu treba v prvom rade verit, toz tu plati prislovie o zakazanom ovoci.....ale ok, beriem to tak, ze kazdy mame svoj nazor....no a ty fesi, asi by som tiez na tvojom mieste normalne isla za rodicmi, ze mas ich dceru proste rad a mozno priznat, ze si to prehnal svojimi reakciami...ako pisu devy vyssie, za to nic nedas, prave budes vediet na com si a co sa ziarlivosti tyka, tak do urcitych veci treba dozret, ale prehanat sa nema nic, tak hlavne sa ukludni, ty sa tiez obzries za peknym dievcatom....vela stastia zelam 🙂

vierocka888
19. jún 2018

@marlenka222 ja som zacala chodit s chalanom v 16 rokoch.... tento rok oslavime 10 vyrocie spolu, 7 rokov od svadby a mame mesacneho synceka.
Keby to moja mama brala tak ako ty, nehojdala by teraz milovaneho vnucika na kolenach...

marlenka222
19. jún 2018

@vierocka888 ale neboj sa,hojdala...

lilyianka
19. jún 2018

@allfor úplne súhlasím s tým, čo napísala @prasiatko30 ....
Prídeš mi, že žiarliš až príliš, veď ľúbiť ju môžeš, to ti nikto nezakazuje, ale správam sa k nej slušne a normálne....prides mi ako typ, čo dokáže urobiť riadnu scénu a preto sa rodičom nečudujem, že jej nekvituju ak s tebou chodí, ešte navyše ak chodí od teba uplakana a kopka nervov..... myslím, že by to brali inak keby videli, že ich dcéra je šťastná a chodí domov od teba spokojná a usmiata...
Inak len tak mimochodom ak by som mala takúto dcéru a ona priateľa ako si ty a stretla by som ťa náhodou niekde, by si si odo mňa vypočul

lindusss2016
19. jún 2018

@marlenka222 😯😯😯 ooo to co za nazor? Ja som sa vo svojom volnom case nikdy skole nevenovala, ak neratam tyzden pred maturitou a obcasne ucenie sa na vyske. Maturitne vysvedcenie, ako aj ostatne vysvedcenie boli same jednotky a teda som stihala aj frajerov, aj kamaratov, aj kadejake blbosti, ale povazujem to za sucast dospievania a nemyslim si, ze som bola chybne vychovana. Keby mi na strednej niekto povedal, ze nebudem chodit von a len sa doma ucit, tak umrem od nudy.

lindusss2016
19. jún 2018

S tym uplne suhlasim, keby niekto rozplakaval moju dceru, tak nie ze jej zakazem s nim chodit, ale idem mu sama pekne vycistit zaludok tak, ze by aa uz za nou ani neodvazil

marlenka222
19. jún 2018

@lindusss2016 ja nehovorim len sa ucit a nechodit von. Ale takto a takymto stylom ako mlady prezentuje isto nie. Moja ozvi sa az budes mat aspon 1 dieta. Pochopis viac.

lindusss2016
19. jún 2018

@marlenka222 ja mam deti.dve 😂 ale tak v pohode... mam aj dcerku, jasne, ze na.vela veci sa teraz pozeram inak, ale aby 18 rocna nemohla mat frajera??? Samozrejme, ze by som nebola spokojna, ak by od neho chodila urevana, to by si chlapec vypocul odo mna, ale nevidim dovod dospelemu dietatu zakazovat lasky. Ved myslim, ze v tom veku je uz aj poucena o moznosti otehotniet a snad aj vie o nejakej antikoncepcii, takze rodiny by som.sa neobavala. Mlady to.urcite nemyslel tak, ze chcu hned spolu zit.

cecilia68
19. jún 2018

@marlenka222 No, do prdele...ty si v 18-tich nemala frajera?

montemotherone
19. jún 2018

@dominika6 presne to si myslím aj ja 🤔 že to jednoducho chce sama skončiť a vyhovára sa na rodičov.

@allfor A vieš čo, ak sa už po 6 mesiacoch takto hádate, aký to má význam? Rozpusť to a potom uvažuj, čítaj, rozmýšľaj o vzťahoch. Ako majú vyzerať a hlavne si uvedom, že ak sa rozhodneš ísť do vzťahu, nehľadaj človeka preto, že sa na neho zavesíš, budeš na ňom závislý, nebudeš vedieť bez neho existovať. Musíš trochu zmeniť prístup, nájsť to, čo ti chýba sám, až potom môžeš normálne fungovať vo vzťahu, bez toho aby si stále niečo vyčítal, žiarlil, hľadal chyby... Až keď budeš vyrovnaný (aspoň ako-tak) môžeš urobiť iného človeka šťastným. Inak budeš len žiadať od niekoho niečo, čo ti mal dať niekto iný... (rodičia) Istotu, sebadôveru, schopnosť prijať kritiku, či zvládnuť odmietnutie...

anett63
19. jún 2018

@marlenka222 Preboha milá pani,čo to máte za názory?Čistý despota....nemám slov.18 rocne dievča nemá právo na priatela a na lasku? Ja som začala chodit so svojím už manželom v 17 tich,v júni sme mali výročie 11 rokov vzťahu,brali sme sa dva roky dozadu a veru nemam pocit,že by moji rodičia z tohto pohľadu niečo zanedbali.Vzdy som sa dobre učila,externé popri práci som vyštudovala vysokú školu. Moji rodičia tiež boli prísni,vlastne do 17 rokov som nemala povolené chodiť na diskotéky,mala som večierku ale oslávila som 18 tku a vysvetlila som im,že už som natoľko stará,aby mi dôverovali.

marlenka222
19. jún 2018

@anett63 tak aj tvoji rodicia su despoti? ;)

bubblegum7
19. jún 2018

neries to hlavne ako moj muz :D on ma doslova a dopismena "uniesol" proste sme sa stretli a vzal ma nasilu domov :D nemohla som sa nijak branit vzal ma na ruky a dotiahol do autobusu :D