Kríza v dojčení a prikrmovanie UM

domi1109
29. nov 2019

Ahojte,
Chcela by som sa Vás opýtať tie čo dojčite, mali ste krízu? Raz do dňa už nevládzem a musím prikrmit bábätko umelým. Niežeby som nechcela, ale malý 1x do dňa začne byť nervózny, odťahovať sa od prsníka, plakať atď. Skúšali sme meniť polohu, stláčanie prsníka, odsávanie. Nechcem mu dávať fľašku, ale ako náhle mu ju dám hneď je kľudný a zaspinka. Som na nervy z toho, bojím sa, že prsník už nebude chcieť a budem musieť kŕmiť už len umelým a s dojčením prestať nechcem ☹ dojčím len 4ty týždeň.

mogaa
29. nov 2019

@domi1109 neboj - mlieko nestratíš😉volakedy sa bežne dojčilo a deti pili čaj z flaše a veru boli dojčené aj dlho....malinkým detičkám sa bene dáva aj MM z flaše keď sa nevedia prisať alebo keď mamikča má zmrazené MM

heidy222
29. nov 2019

Ja som davala raz denne flasku s umelym, vecer a nebol problem, napriek tomu som dojcila dalej. V pol roku Uz potom umele nechcela vobec

bobula46
29. nov 2019

Skús si v noci odsať mlieko a to mu potom dať z fľaše ten jedenkrát 🙂 môj syn za svet nechcel umelé a poviem ti, že tiež to nebola výhoda. Papal každé dve hodiny, ako časovaná bomba a bolo mu jedno kde sa vtedy nachádzame. Aj keď som išla ku lekárovi, vždy musel ísť so mnou lebo by som sa nestihla otočiť ku kŕmeniu. Ber to pozitívne že to umelé spapá a ty v krajnom prípade mu ho môžeš dať 🙂 keď sa ti dá tak v dojčení pokračuj, môžeš skúsiť vždy po dojčení vypiť nejakú hroznovú šťavu, meltu alebo urobiť si zápražkové polievky. To je na podporu mlieka. Keby sa ti zdalo že máš menej mlieka môžeš ešte skúsiť tabletky senovku a benedikt lekársky alebo moringu 🙂
Hlavne sa nestresuj, keď to nejde, tak nerob nasilu, zbytočne ostať nervózna.

xjakubikovak
29. nov 2019

produkcia mlieka sa upravuje az okolo 3 mesiaca, ja som tiez mala kadejake chvile ked dom myslela ze nemam mlieko, aj som chvilu brala senovku a benedikt ale ppdla mna dat um nieje riešenie. Treba prikladat babo a kludne aj niekolkokrat prestriedat prsniky 🙂 hlavne nestresujte, ak sa budete citit istejsie tak si kúpte čistú hroznovu stavu- maju napr. v kauflande alebo bylinky co som spominala 🙂

asia83
29. nov 2019

@domi1109 Dojčím a dokrmujem. Obe deti. Pri každom papaní. Dcéra pekne sala, malý nechce prsník, tak si odsávam. Deti mi boli a sú kľudné, pokojné, spia celú noc, rastú ako z vody. Syn má už vyše 8 kg a vyše 70 cm (má 4,5 mesiaca). Už sa dáva do sedu, je silný, pevný. Rovnako bola aj dcéra.