Kožojed v domácnosti, ako sa ho zbaviť?

borihh
26. okt 2019

Pred pár dňami som pridala fotku larvy, bolo mi povedané, že sa jedná o kozojeda. Dnes ráno som si už pod prsnikom našla stipance.. Vie mi niekto povedať, či sa viem toho zbaviť alebo treba volať nejakú firmu lebo moc článkov na google nie je..

kucikuc
26. okt 2019

@borihh my sme to malý tiež určite volaj firmu pokiaľ to postriekaš ty tak sa ti to rozlezie po celom byte

borihh
autor
26. okt 2019

@kucikuc koľko ste prosím vás cca platili za dezinsekciu?

jani321
27. okt 2019

@borihh u nás miestna firma, 1 postrek 118€. Robia sa min. 2 postreky, čiže 238€ sme platili. Záleží aj od veľkosti bytu, domu. My sme mali 1 izbový byt.

borihh
autor
27. okt 2019

@jani321 ďakujem

kittykat22
27. okt 2019

@borihh nic proti deratizacii, ale kozojed ta urcite neuhryzol. Oni jedia organicke zbytky, ale urcite nehodia pozierat ludi zaziva kym spia 🙂 Kozojed nie je ako mola, ktora sa dostane do muky, a za mesiac ma doma koloniu. Niekedy sa objavi jeden, max dva a potom nic. Myslim, ze si sa zbytocne vyplasila.

borihh
autor
27. okt 2019

@kittykat22 ja som už 2 mesiace nachádzala ráno larvy, stále som bola v tom ze to je ta rybenka alebo ako sa vola.. V rôznych skupinách som sa dočítala, že im nechal rovnaké stipance ako mne.. Ale teraz pri upratovaní som ich nasla pod posteľou teda dosť 🤮

kucikuc
27. okt 2019

@borihh ja mam 3 izbový platila som asi140€ a dávala som iba jeden postrek už je to myslím dva roky a od tej doby mame chvalabohu kľud po postreku som mesiac nevitierala podlahy aby to malo účinnosť

kucikuc
27. okt 2019

@kittykat22 my sme teda mali kusance všetci doma určite od kožojeda bolo to až bolestivé

kittykat22
27. okt 2019

@kucikuc a nemate doma plostite? Ako jeden kozojed aby pohryzol celu rodinu, neexistuje.

kucikuc
27. okt 2019

@kittykat22 bolo to asi 2roky dozadu a nebol iba jeden malý sme to v sedačke som sa snažila postriekať som si spočiatku myslela že máme doma blchu a začali zo sedačky pomaly vyliezať ešte dva týždne po postreku od firmy som ich furt nachádzala po byte nikdo nechápe ako sa sem dostali od firmy povedali že sa im ešte nestalo za 30 rokov žeby kožojeda šli likvidovať do bytu že skôr sa nachádza vo veľkých firmách čo vyrábajú kožené sedačky

glopsa
27. okt 2019

@borihh ahoj. Ja som mala kozojeda. Vystrieksla som celu spalnu s biolitom aj postel surovo. Vsetko som poprala a dala som do postele proti molom . Zatial mame pokoj uz 2 mesiace. Klopem.

kittykat22
27. okt 2019

@kucikuc to muselo byt hrozne 🙄 fajn ze vam pomohol deratizer. Ja mam skusenost, ze mi potravinove mole lietaju domov oknom v kuchyni. V lete mam otvorene okno, a uz vidim ako sa hrabe. Urcite ich maju susedia alebo v prizemi, mame restauraciu, tak ich mozu mat tam. Potom ako sa mi 3x usadili v potravinach, tak mam vsetko v uzatvorenych nadobach. Si pridem ako v kuchyni ako v nemocnici 😀 Vsade super cisto - ani smietky, vsetko v priesvitnych nadobach s bielym vickom 😀 Suseda mala plostice - nastastie povedala, tak domovnik objednal deratizaiu ako u nej, tak v bytoch pod nou a nad nou. Keby bola ticho, tak nas zamoria. Mozno si mala kozojedov tiez od susedov.

kucikuc
27. okt 2019

@kittykat22 netuším odkiaľ sa to vzalo ale som rada že som sa toho zbavila. Od tej doby keď niečo vidím liesť po zemi tak sa zhrozim čo to zasa je 🕵️‍♀️🙅‍♀️🤦‍♀️😁

kittykat22
27. okt 2019

@kucikuc ja ked vidim potravinovu molu, tak som zrela na lieky na tlak 😅

kandrea
19. nov 2019

@glopsa prosim vas potom po postreku vyliezali? Ste ich povysavali? alebo proste ich uz nebolo vidno. Mame tiez ten problem a neviem ci staci biolit ci volat deratizerov. ☹

glopsa
19. nov 2019

@kandrea ne po postreku som vsetko povysavala postel, ulozny, vsetko so popraa potahy z madracov. Zatial ich nevidno. Dufam ze ani ich neuvidim.

borihh
autor
22. nov 2019

Baby nakoniec som sa toho zbavila sama, mali sme to len v jeden izbe.. Nábytok išiel von, cely som ho vyumyvala, všetko išlo do práčky aj matrac kúpila som v obchode biolit na lezuci hmyz a postriekala s tým steny, rohy a okolo dverí a okien.. Nechala tak 2 dni potom všetko dobre umyla a nastriekala som už len rohy.. Teraz 2 týždne sledujem, že dotiahnem každú sobotu aj posteľ a už som žiadneho nenasla🙂

melanie9
15. júl 2022
melanie9
15. júl 2022

@kittykat22 vôbec nevieš, čo píšeš. My bojujeme s kožojedmi, už sme mali aj deratizéra a stále sú tu malú začali zase hrozne štípať, viď foto.

kittykat22
15. júl 2022

@melanie9 to nie je z kozojedov. Oni nehryzu. Pozerala som to teraz online aj v anglictine. Nemas doma nieco ine? Ak sa ich nemozes zbavit v bytovke tak sa striekaju aj byty kt. su priamo okolo vas. Bola si za susedmi?

kittykat22
15. júl 2022

@melanie9 pozri sa tu a tu https://www.medicinenet.com/image-collection/de...
https://www.getridofallthings.com/what-do-carpe...

pisu online, ze oni nehryzu, ale to co je na kozi je alergicka reakcia. Malej musis castejsie prat postelnu bielizen. Idealne 2-3x do tyzdna. K detskemu prasku pridaj praskovy sanitol. To ti urcite pomoze zbavit sa vsetkeho.

adrianalea
8. nov 2022

@kucikuc zdravím, prosím vás ako prebehla dezinsekcia? Vyprazdnit skrine? Všetko ? Vydymili ci striekali? Ďakujem za info. Odporučte dobru firmu

zdenaalexik
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angeltrance
23. mar 2024

@kucikuc prosím vás lontakt na firmu