Korytnačky prenášajú salmonelu?

hanulkababulka
11. okt 2018

Dozvedela som sa že keď chováte korytnačky v tehotenstve môže to byť nebezpečné že môžu prenášať salmonelu máte stým niektorá skúsenosť?

senta_sofia
11. okt 2018

@hanulkababulka kazde zviera moze byt zdrojom potencialnej nakazy, treba dodrziavat hygienu a v tehotenstve o to viac. Inak je to pravda, nepoznam vsak nikoho, kto by sa takymto sposobom nakazil.

hennyinnsbruck
11. okt 2018

Ja mam 2 korytnakov....som ok.... To som ani nepocula este... Dobre vediet
😂 😂 😂

hennyinnsbruck
11. okt 2018

Jaj a 2 psov k tomu

river_song
11. okt 2018

My mame suchozemsku korytnacku už roky a o tomto som veru nepocula.. Salmonelu som od nej nedostala ani pri prvom tehotenstve, ani teraz, ani nikdy medzitym a ani teda nikto z rodiny a ani len netusim ako by sa to dalo.. ved ked si clovek umyva ruky, terarium udržuje čisté,, nenechava tam zvyšky jedla a zeleniny, tak to nema ako dostať, a ani teda neviem ze by korytnačky trpeli salmonelozou 😏

sims4
11. okt 2018

Neviem, prečo by si ju od nej mala dostať. Predsa ju nebudeš olizovať a ani len jesť nejete asi zo spoločnej misky. Pri každom zvieratku si myslým, že treba dodržiavať isté zásady hygieny

spuntikmathiasko
11. okt 2018

@hanulkababulka ano korytnacky mozu prenasat salmonelu. Staci si vsak umyvat ruky a je to ok. Horsie je to ustrazit pri detoch. Ale je jedno, ci korytnacka, alebo ine zviera od kazdeho mozes nieco dostat.

nelinka2011
11. okt 2018

@hanulkababulka sestryn syn mal doma korytnačku,opakovane mal salmonelozu. Nevedeli prísť na to z čoho. A nakoniec prišli na to že od korytnačky. Ale on sa s ňou stále hral, kupal v umývadle.......

17juraj17
11. okt 2018

@hanulkababulka Zdrave zviera nemoze byt chore......

misulka22
11. okt 2018

@hanulkababulka ja mam doma korytnacku,kraliky,psa,macku,ryby,jezkov,chameleony...co si spomenies.bola som 5rokov v styku s dobytkom,hydinou,ovcami,osipanymi,potkanmi (a to som bola v styku s krvou,semenom,plodovou vodou...)robim v chovatelskych potrebach a v zivote som sa od zvierata nicim nenakazila.vzdy som sa nakazila len od ludi🙂 akurat v tehotenstve som necistila zvierata a vzdy po manipulacii dobre umyla ruky.

senta_sofia
11. okt 2018

@17juraj17 tu nejde o zdravie zvierata, kedze bakteria salmonely je beznou sucastou flory korytnacky

anabella111
11. okt 2018

@17juraj17 .....Toxin v hadom jede..nerobi z hada choreho hada...Ani ten vo vylucku vcely..nerobi zo vcely ..vcelu chorú..Salmonela..prirodzena traviacemu systemu korytnacky..nie je diagnostikovatelna choroba korytnacky...ale po prenose na cloveka...Je diagnozou .☺

lubik87
11. okt 2018

@17juraj17 korytnačka môže.byt zdravá ale prenáša salmonelu ..nejde tu o zdravie ale baktérie ktoré sú u korytnačky v domácom prostredí

reklamka
11. okt 2018

Staci si vzdy poriadne umyvat ruky po kontakte s korytnackou. Je to rozkosne zvieratko. 😍

slavkadd
11. okt 2018

ahoj...s vodnou korytnačkou a následnou salmonelou sme si prežili aj my svoje...syn mal 1 rok, keď dostal salmonelu...pri vyšetrení sa zistilo, že sa jedná o nejakú "exotickú" formu salmonely, bola u nás aj pani z RÚVZ...syn pritom do priameho styku s korytnačkou ani neprišiel, veď bol ešte malinký...pravdepodobne sa len chytil akvarka...starší syn a ani my rodičia sme neochoreli.....korytnačku sme odovzdali Štátnej veterinárnej správe na preskúmanie, potvrdili nám, že bola nositeľkou salmonely, ktorú syn od nej chytil, už sme ju kúpili nakazenú, mali sme ju ca. 4 mesiace...a malý sa liečil nasledujúceho polroka, kým bol úplne v poriadku...toľko naša skúsenosť...

reklamka
11. okt 2018

@slavkadd - uuuuuuuufffff.... 😨

bielavila
11. okt 2018

Ano je to pravda, my mame suchozemsku a pocas tehotenstva sa jej vyhybam, je zdrava, ale moze byt prenasacom

kikuska555
11. okt 2018

Ja tiez som v 15tt a mame korytnacku ktorej sa vyhybam na kilometer. Ako nikdy som k nej nemala vztah ale krmila som ju uz nerobim ani to :D

bozzie
11. okt 2018

Hm, dobre vediet. Tiez som o tom nevedela!

vikisukik
11. okt 2018

hmmm to by som teda nepovedala, viem akurat to, ze pre tehotne a babatka dievcatka su nevhodnym domacim spolocnikom macky, ale ze aj korytnacky, tak to je novinka

soldi
11. okt 2018

haha, tak my mame macku aj korytnacku a som tehotna. asi sa budem musiet odstahovat 😂

ebi88
11. okt 2018

Ja som mala 15 rokov korytnacku a nikdy sa take nestalo, zaujimave kazdopadne

deniskap
12. okt 2018

Ja som o tom pocula, ale tyka sa to len nejakeho zvlastneho druhu korytnacky. Staci si umyvat ruky a myslim, ze sa netreba nicoho bat.