Korytnačka rozkúskovala pancier z malej korytnačky.

adalmba
3. apr 2020

Ahojte, stala sa nám taká vec. Máme 12 ročné korytnačky pár. Pred dvoma rokmi sme im kúpili mláďa korytnačky, nakoľko oni nemali. Dva roky si ju nosila samica na panciery, strážila si ju. Samec nebol nadšený, no samica 2x vadsia si malé nedala. A dnes som našla len rozkuskovany pancier z malej korytnačky. Nechápem to. Vyše 2 roky boli spolu a zrazu ho zožrali.... Samozrejme že som ich krmila dostatočne... /je mi jasné, že teraz majú ľudia oveľa horšie problemi, no je mi to veľmi ľúto a nechápem... /

adalmba
autor
3. apr 2020

Stretli ste sa niekto s kanibalizmom u korytnaciek?

duracellko
3. apr 2020

nasla som nieco ohladom agamy: https://www.agamka.cz/chov-agamy-vousate-austra..., inak take najrozsiahlejsie forum o zvieratach je ifauna.cz, zadaj otazku tam, medzi terarijne zvierata

adalmba
autor
3. apr 2020

@duracellko ďakujem 😉

tumira
3. apr 2020

tak mohlo sa to stat, mozno ju ta samicka chranila len kym bola mensia alebo ho tentokrat nestihla ubranit, tazko povedat

jallka11
3. apr 2020

nestretla som sa s tým ešte 😲

adalmba
autor
3. apr 2020

@jallka11 veď to, ani my

judar
3. apr 2020

Najhoria vec capnut medzi stary par mlada ...do tretice sa prevazne dava dalsia korytnacka len vo fakt mladsom veku aby sa nevytvorila utocnost ...to korytnaca mohlo byt rado ze sa dozilo tych 2 rokov ine by ho hned zozraly ...odrastene korytnacky to beru rad radom jak zradlo preto sa aj delia mladata od rodicov...starym korytnackam je uz jedno ci sa im prihodi mlade alebo zaba alebo ryba -> zozeru vsetko

adalmba
autor
3. apr 2020

@judar ďakujem, naša chyba... Netušili sme to..

whatever1
3. apr 2020

@adalmba
Och to mi je ľúto. Toto by ma v živote nenapadlo ze korytnačka zje korytnačku. A ešte po dvoch rokoch spolunazivania😳.

adalmba
autor
4. apr 2020

@whatever1 veď ani nás to nenapadlo.... Už vieme