Korektné správanie na bazáre

mamazabka
22. feb 2013

Ahojte, dovod preco vytvaram tuto diskusiu je lebo by som chcela vediet ci vas tiez vytaca ked mamicky prejavia zaujem o nejaku vec z vasho bazariku a po vasej odpovedi sa uz ziadnej reakcie nedockate. Neviem ci som divna, ale ja osobne by som ocakaval aj negativnu odpoved so slovami napr. Dakujem, ale v tom pripade nemam zaujem, alebo nieco podobne.Mne osobne to dost vadi a vam?

sissy27
22. feb 2013

@mamazabka hmmm vadí mi to, ale zas aby som sa tým nechala vytočiť, tak to nie 😎 nervy mám len jedny a šetrím si ich na dôležitejšie 😀 neviem, mne osobne nejde predaj takým štýlom, že by mi každý deň kliklo 5 záujemkýň na vec, takže ak sa prvá pár dní neozýva, tak pri najbližšej príležitosti bez výčitiek posúvam ďalej. Samozrejme, nemám problém počkať s platbou do výplaty a podobne, ale chce to komunikáciu.

martina28p
22. feb 2013

@mamazabka aj mňa to hnevá,lebo neviem čo dalej,ja ked niečo nechcem,vždy napíše,nech sa nehnevá,ale že dakujem pekne,neberem....

klincek
22. feb 2013

ja to tiez neznasam, mam to prave v statuse🙂
dohodnut sa viem vzdy a na vsetkom, ale trosku chochmesu by tu naozaj viacerym nezaskodilo..co uz, vselijaki sme.

cerez
22. feb 2013

No v rámci slušnosti by sa mala vyjadriť o záujem, či nezáujem danej vecičky. Je to o slušnosti a charaktere človeka. Ja osobne dám vždy odpoveď či mám alebo nemám záujem. A tak by to malo byť!

mamazabka
autor
22. feb 2013

tak som rada ze nie som sama 🙂. mne ide hlavne o to ze je to naozaj o tej slusnosti a ako napisala @martina28p tak clovek nevie ci ma este cakat alebo tak.
@sissy27 tak to idem hned pozriet co to ponukas ked mas aj 5 zaujemcov 🙂

ekinkala
22. feb 2013

mna osobne to nahneva ale nevytoci skor ma vytocilo nedavno ma maminka prosila o pomoc na darovanie tak som jej povedala ze nieco najdem nech posle postovne na ucet a ona ze nema peniaze tak trosku drze

sissy27
22. feb 2013

@mamazabka čítaj pozorne - píšem, že práveže NEMÁM 5 záujemcov denne na tú istú vec, preto ma nejak extra netrápi, že sa záujemkyňa nevie vyjadriť, lebo neblokuje tovar pre ďalších 😉 ale kľudne pozri 😀

zivika
22. feb 2013

@mamazabka ked som ja mala tento problem, jednoducho som napisala, dajme tomu "...ozvala sa mi dalsia zaujemkyna, pockam do 20:00, ak sa neozvete, posuniem danu vec jej...za pochopenie dakujem..." a dovi 🙂

a ako nakupujucu ma vie vytocit, ked niekto napise, ze vec je znackova a ked si pozriem fotku, je jasne, ze je to fake...keby som si to vsimla az po nakupe doma, asi by ma porazilo...takze ked ma niekto nieco od cinana a chysta sa to predat ako napr adidas, "ruky by som mu zlamala"...

a pobavit ma vie, ked vidim inzerat na nejaku nosenu vec a cena je bud taka ista , alebo dokonca vyssia ako v proshope nova 😀

andrejka1983
22. feb 2013

@mamazabka ahoj, heeh tak momentálne mam aj ja jednu taku maminku, ktorá prejavila záujem, vyžiadala si dokonca čislo učtu...a odvtedy sa neozvala, ani na moje vyzvy.....neozvala sa od momentu ked som jej napísala že k tovaru si treba prirátat aj poštovne..... 😅 takže napísala som jej že ak sa do dneska večera neozve, od zajtra ju mažem ako záujemkyňu a viac jej nebudem odpovedať, a ani nič predávať 🙂 ...no co mam s nou robit....

andrejka1983
22. feb 2013

😎 😖

fialoocka
22. feb 2013

@ekinkala mne sa to tiež stalo, baba vypisovala, že má dve deti, velkosť tiež napísala a že aj pre nu oblečenie by jej pomohlo, tak som jej odpísala, že jej balík s oblečením pre nu aj deti pošlem...samozrejme aspoň za poštovne.....potom už ani obraz, ani zvuk....a to som jej pisala niekoľko krát....asi si tiež myslela, že jej poštovne zaplatím......a take, ktore prejavia o nejaku vec zaujem a neozvu sa niekolko dni ma nerozhádžu, slušne sa ich spýtam, či maju záujem, alebo nie.... 😉 😉 😉

andrejka1974
22. feb 2013

ja tiez im napisem ci maju zaujem a ak sa uz neozvu vymazem ich

mamazabka
autor
22. feb 2013

@sissy27 jaaj, ja slepa...ale aspon som kukla 🙂...pekne vecicky;)

danussskah
22. feb 2013

No..tak to sa mi stava!To je fakt asi v slusnosti.Najskor vypytujue farbu,potom rozmery kabelky (su v popise) 😀 ,potom chce este nejake fotky.Tak nafotim poslem..A odpoved ziadna...
Stalo sa mi,ze chcela cislo uctu a NIC...no tak to je ta uroven.Myslim,ze je to tak 5 sekund napisat: Dakujem,nie.
Ja dlho necakam.ked sa neozve par dni,vymazavam ju a CAU.

danussskah
22. feb 2013

..alebo: Velkym tlacenym napisem NEVYMIENAM...a pride mi sprava:Nevymenime?? No tak to sa len zasmejem... 😀

katieg85
22. feb 2013

@mamazabka a naco davas taku diskusiu ked nemas ani jeden inzerat?????

ava11
22. feb 2013

@danussskah na take ja reagujem - vymenim, ale za peniaze 😉

fazulka888
22. feb 2013

Ahojte, mne sa stala taká vec, že som babe, konkrétne denule76, poslala balík na dobierku.. Už čakám asi dva týždne a vôbec sa mi neozýva.. Ani že nemá peniažky, ani mi nič neprišlo.. Nemáte niekto s touto osobou skúsenosti? Ako balík sa mi vráti keď si ho nepreberie, ale takéto jednanie sa mi nepáči.. Už som jej asi tri maily poslala a nič.. Keď o nej niekto viete ozvite sa.. Ďakujem

mamazabka
autor
22. feb 2013

jasne ze napisat tym zienkam co druhy raz nereaguju jje ednoduche ale ide skor o princip. Naozaj by mal mat kazdy z nas aku taku slusnost a nerobit inym to co nechce aby robili jemu.

mamazabka
autor
22. feb 2013

@katieg85 a vadi ti na tej diskusii aj nieco konkretne, alebo len to ze ja momentalne nemam ziaden inzerat? Som nevedela ze nemozem otvorit diskusiu o niecom co ma hneva bez toho aby to bolo nieco co je uplne aktualne pre mna. Pokial si precitas reakcie tak nie som jedina komu vadi, ze sa najdu mamicky bez trocha slusneho spravania a nejedna sa len o neodpovedanie, ale aj zavadzanie a tiez o zvlastne otazky ktore nie su vobec k teme.A vyjadruju sa mamicky ktore inzeraty maju. Takze ospravedlnujem sa ale naozaj nechapem podstate tvojej otazky.

katieg85
22. feb 2013

@mamazabka mas pravdu, vyjadruju sa mamicky ktore inzeraty maju a ty ho nemas, tak potom z tvojej strany to pokladam ako za fantaziu

mamazabka
autor
22. feb 2013

@katieg85 to ze momentalne nemam inzerat neznamena ze som ich nemala v minulosti a ver mi bola by som velmi rada keby to bola len fantazia a nie realita, kedze nie vsetkym hovori nieco slusnost.

katieg85
22. feb 2013

@mamazabka no nic v zlom ale to musis byt poriadny nervak ked este z minulosti ta stve ze ti baby neodpisali na inzerat a este do teraz sa tym zaoberas.mne ked nekto neodpise tak sa tym nezaoberam ,pride dalsi a vezme mu to.

mamazabka
autor
22. feb 2013

@katieg85 k tomu len tolko ze kazdy clovek je nejaky a kazdy je iny 🙂

katieg85
22. feb 2013

@mamazabka presne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katieg85
22. feb 2013
katieg85
22. feb 2013

@mamazabka ale zbytocne sa rozculovat,skodi to 🙂 🙂 🙂

mandragora22
22. feb 2013

@mamazabka nenechaj sa vytocit, nema to vyznam, napokon, moze sa stat, ze niektora z tych mamiciek nema moznost sa dostat k pc, choroba dietata, nebodaj pobyt v nemocnici... nikdy nemozes vediet, co sa jej mohlo stat. ako pise
@sissy27 je to o komunikacii. ja osobne to robim tak, ze ak sa len o nieco informujte, odpoviem a neriesim. ked napise, ze berie, poslem c.uctu a "ustne" rezervujem tovar, cize nebloknem ho, ked sa ozve na tovar niekto dalsi, slusne vysvetlim, ze cakam na platbu a ze ked sa nedockam, tak sa jej - tej druhej zaujemkyni - ozvem. a blokujem definitivne az ked nabehnu peniaze, pricom dalsiu zaujemkynu oboznamim s tym, ze nic z toho, ze kupujuca uhradila za tovar. inzerat mazem az potom, co mi kupujuca napise, ze jej v poriadku dosla zasielka, to kvoli pripadnej reklamacii v pripade stratenej doporucenej zasielky 😉 😉

mandragora22
22. feb 2013

@mamazabka a uz som mala aj taku kupujucu, ze tovar som mala fakt za smiesne ceny a v super stave a vyjednavala sposobom: neposlem ti 5 eur, ale iba 4 a vratane postovneho, dobre? nuz, takej som ani neodpovedala 😅 😅 😅

cloviecka
6. mar 2013

mne sa napr. stalo, ze som si pozerala 2 velmi podobne bluzky, poziadala obe maminky o premeranie a slusne odpisala, ze bohuzial boli by male. len chyby sa stavaju, a poslala som obe odpovede jednej mamicke, lebo mezitym sa nieco stalo...sla som to riesit, a tak...,to je jedno. a ta prva, ktora NEUMYSELNE odpoved nedostola sa na mna po par dnoch velmi nepekne vyrutila, ze na co to ona merala, ze som sa neozvala...atd., bez zaujmu zistit, co sa vlastne stalo. ak niekto tak nervozne vystekava, tiez by mohol zareagovat na uprimne ospravedlnenie, co sa nestalo.bola som z toho sklamana... ☹ ved, sme maminy, ktore maju kopec povinnosti, niekedy sa stavaju nepredpokladane udalosti, choroby, urazy, problemy so signalom... neozve sa, tak asi nema zaujem, neriesim.mam kopec inych starosti. a napokon, nikdy nevieme, co za tym je.