Komentovanie plačúcich detí

18. aug 2024

Ahojte,s tymto sa stretavam pomerne casto. Dieta 3rocne zacne na ulici plakat,uz je jedno z akych dovodov a okoloiducich nic lepsie nenapadne len mat doslova pridrble reci. Toto zazivam hlavne od seniorov. Ludia povedze mi,je toto normalne?? Placuce dieta doslova vo vytrzeni a cudzi ludia sa jej zacnu prihovarat a mat rozumy ako nema plakat,co place,tam leti vtacik atd. Mne placuce dieta nevadi,ale tieto debilne reakcie fakt neznesiem. Dnes si dcera udrela ruku a zacala silno plakat. Hned mala mila tetuska reci preco place a ved to nic nebolo a samozrejme spustila este vacsi rev. Bola by som rada keby si kazdy hladel svojho a neriesil placuce cudzie deti po uliciach.

janai1
18. aug 2024

wau ... minule tu zase bola téma prečo sa ľudia neprihovoria revajucemu decku namiesto ignorovania
Tak to ťažko si vybrať ktorú čo naserie

babulkomale
18. aug 2024

Mna totalne zabilo, ked som nakladala kocik do kufra a okolo siel otecko s placucou dcerou a povedal jej, ze ju vezmem 🤦
Vo mne vlna jedu, ja by som mu tam jednu prid.bala, ale s ohladom na tu malu som len nemo pozerala za nim a zatinala paste.
Dementi maju tiez deti, bohuzial.

autor
18. aug 2024

@janai1 pomohlo tebe alebo tvojim detom ked si plakala komentar cudzieho sediveho stareho uja ?

autor
18. aug 2024

@babulkomale no to je tiez pomerne caste zoberiem ta,policajti,smetiari,...zaklad na nocne mory by bol...

domka222
18. aug 2024

Tak je lepšie keď sa dieťaťu prihovoria,ako majú nadávať na matku, nech si dieťa utíši a pri tom zazerať na plačúce dieťa . Aj keď je pravda,že v niektorých situáciách je aj prihovorenie nevhodné

ukgirls
18. aug 2024

snazia sa byt mily to je vsetko- nemozu za tvoju protivnu povahu ...

zuzinka888
18. aug 2024

Ja to tiez neznasam- a este s komentom- fuuuj taka velka a place, aka si sksreda ked places🤬🤬.

ivik4
18. aug 2024

Ja som sla raz v dost velkej zime so synom v kociku ( vanicka) , ponahlali sme sa domov. On bol velmi uplakane dieta a samozrejme ked sa zobudil, plakal. Sla okolo dost stara zena a vravi mi : place Vam dieta..
Kks teta no nebyt Vas, ani si to nevsimnem 😃. Mala som ho asi z vyhriateho kocika vytiahnut do tej zimy ,zastat a čičikat az kym sa upokoji , takych 20minut napriklad

viestta
18. aug 2024

Dobre si to zapamataj, aby si raz, ked budes stara tetuska, nerobila to iste.
Nenapadlo ti take, ze niekto to moze spravit v snahe pomoct a odputat pozornost dietata? Niekto ho len chce polutovat lebo mu je luto placuceho dietata.

pininka1
18. aug 2024

@viestta presne tak...

autor
18. aug 2024

@ukgirls fakt mile ked zacnes dietatu co sa skaredo poranilo nadavat do skaredych,atd...

biba_18
18. aug 2024

snažia sa dieťa zaujať niečím iným, pokiaľ sa mu iba prihovárajú a netrepú mu somariny že mama ťa nebude chcieť a podobne, ja osobne na tom nič zlé nevidím…

pralinka25
18. aug 2024

no mozno netreba brat vsetko tak uzkoprso vazne a na vsetko sa samonasierat. mozno by to istil pusty ostrov. ludi okolo nevyriesime ale mozeme ovplyvnit nas postoj k veciam. byt nad vecou, brat veci s humorom a nadhladom. ako aby ma nasral do nepricetna otecko co povie ze mu vezmem dieta? ani omylom. je mi to fuk. ak mu to pomoze na nech. mam v zivote uplne ine veci na riesenie ako toto. a ani cudzia tetuska snaziaca sa upokojit dieta (aj ked mozno nespravnym sposobom by ma nenastvala.) mozno je sama, opustena a bol to len pokus o kontakt. v jej dobe to bolo bezne ludia sa nenasierali na vsetko.
mozno je stary sedivy ujo sam. umrela mu zena vnucata daleko .... mozno mysli ze to pomoze ..... nevieme. mne pride smutne sa nasierat pre taketo veci. keby si sa na uja tetu .... usmiala prehodila s nimi par slov mozno by ti to zlepsilo den, mozno by to tvoje dieta niecomu naucilo trebars empatii a nie tomu ze som stred sveta nedotknutelny kusok .... a mozno by ho debata zaujala a prestalo by plakat. a mozno aj nie ...

januska12323
18. aug 2024

Už človek ani milý byť nemôže kam sme sa to dostali.

autor
18. aug 2024

@januska12323 mily??? Co ti pride mile na tom ked sa prihovar ranenemu dietatu aby bolo ticho? Ked spadnes tak pridem k tebe a poviem ti neplac si uz velke dievca,tak dufam ze ti to pride mile...

dharmasanata
18. aug 2024

Bývam pri škôlke a poviem ti, keď deti revú ako keby ich drali z kože je neúnosné a ľuďom sa to veľmi ťažko počúva. Nevidím nič zle na Tom keď sa niekto milo prihovorí, je to sto krát lepšie ako keď počujem niektoré psychomatky tých plačkov..

ukgirls
18. aug 2024

sim ta najskor sa len buchla a teta ju utesila a uz ked s tebou nesuhlasia ma skaradu ranu a tetka jej nadava ?? si aspon zapamataj co pises.. odvratit pozornost je uplne normalne a daleko ucinnejsie ako rozmaznavanie a utesovanie az tak ze je z toho na grc samotnemu dietatu ... ved ked dokazes byt hrdinka tu mala si ju poslat niekam aby sa nestarala a bolo by po probleme.. ale chapem ze anonymne je lepsie hrdinstvo

autor
18. aug 2024

@pralinka25 mne pride skor chore ocakavat od deti v predskolskom veku ze nebudu nikdy plakat. Plac je prirodzeny. Vie ked pridu k dietatu ked sa smeje a povedia jej nieco pekne vobec mi to nevadi. Ale komentovat niekoho smutok,odveci.

autor
18. aug 2024

@ukgirls ved som ju aj poslala 😃

lonely66
18. aug 2024

autorka, krútiš, ako sa ti hodí. v úvodnom príspevku píšeš:
"Dnes si dcera udrela ruku a zacala silno plakat. Hned mala mila tetuska reci preco place a ved to nic nebolo a samozrejme spustila este vacsi rev"

a teraz píšeš: "Co ti pride mile na tom ked sa prihovar ranenemu dietatu aby bolo ticho? "

a čo také strašné urobila tá pani tvojej dcére? že sa ju možno snažila upokojiť, že to nič nebolo? no a? no ježiš, sa previnila..... úzkoprsá matka...

deti95060810
18. aug 2024

keď to tak človek niekedy číta tak si myslím, že bude omnoho múdrejšie sa nikdy nikomu ani len neprihovoriť...lebo nikdy nevieš ako to dopadne....😉

ukgirls
18. aug 2024

no a tym si dala bodku z atym co si o tebe myslim na zaklade tak kratkeho prispevku ... matka roka -asi nebudes velmi oblubena a chces respekt od ludi a sama si hnoj

autor
18. aug 2024

@lonely66 nie zacala sa na nej smiat,ze haha nic sa jej nestalo a place no boze udrela si rucku,to ma uz fakt nasralo...

1mina
18. aug 2024

Nemám to rada, mne sa stáva že skôr rypu alebo majú blbé poznámky akoby sa snažili utešiť. Napríklad - syn autista reval o život v strede chodníka, lebo nechce ísť opačným smerom a príde pán a začne mu vykladať že je piatok prečo plače a také 😂 samozrejme reve ešte viac. Alebo ďalšie poznámky ako klasika taký veľký a plače, a zoberiem ťa , už aj babka sa pristavila a celkom útočné začala to čo je toto a pod. Akoze ja už z vystúpení deti na verejnosti si nerobím nič, nevšímame si vôbec kto sa pozera atď, ale toto fakt nemám rada a ešte keď sú to ustipacne poznámky. Jasné že to dieťa potom reve ešte viac.

autor
18. aug 2024

@dharmasanata a pomaha to podla teba ked sa prihovoris dietatu aby neplakalo? Este v zivote som nezazila aby z vety: neplac, zrazu dieta zazracne prestalo plakat.

thirstymonk
18. aug 2024

Nám sa stalo niečo potrebné, dcéra behala po naklonenej rovine (pre kočiky, alebo vozičkárov) a zrazu sa nohy rozhodli, že už neurobia krok, ale hlava ho ešte urobila. Drisla tak, že skoro zrobila salto, samozrejme, som ju začal ratovať, jej brat hneď začal obiehať a vydávať zvuky sanitky, že ju ide zachrániť.

Okolo šla tetuš a tá ju oslovila, že ako sa volá, koľko má rokov, dievča prestalo plakať, odpovedala tete. Potom jej teta dala Kaštany a že už nemá plakať.

Takže nie vždy je to na škodu.

kulumulu123
18. aug 2024

@zuzinka888 toto je topka raz som jednej tetuske pivedala ue skareda je ona - myslim ze nikdy viac nic podobne ziadnemu dietatu nepovedala... Bolo mi uplne fuk co si zetula pomysli... Jej asi bolo tiez jedno co si o jej komente myslim ja 🙈🤷‍♀️

candii
18. aug 2024

Koľko veci ja neznášam a ľudia to robia bežne. Napríklad čumenie 😁 neznášam keď ľudia cumia ako telce 😁 dnes sme sedeli v podniku a taká mamička s dieťaťom mi cumela priamo do ksichtu. 3x som sa jej pozrela priamo do očí ani pohľadom neuhla a cumela ďalej 😁 to ma vytočilo ale čo už aj taký ľudia sú .. starší ľudia sú ina generácia, pre nich to je prirodzené a normálne 🤷🏼‍♀️

ukgirls
18. aug 2024

@candii mozno sa len zamyslela a ty si ju vobec nezaujimala .. ja to robim bezne .. myslienkami som inde a pohladom cumim do blba .. nie pre kazdeho si proste zaujimava niekedy len zavadzias vo vyhlade

candii
18. aug 2024

@ukgirls ešte zatiaľ rozoznám keď niekto čumí na mňa a keď čumí do blba 🙂