Kolóna s policajným doprovodom

25. aug 2024

Ahojte. Som malomešťan, vidlák, sedlák tak s takouto situáciou sa nestretávam často a asi neviem úplne presne aké sú pravidlá.
Keď sme nastupovali do auta, počuli sme niekde ďalej sirénu. Chvíľu sme šli po vedľajšej ceste až sme došli na križovatku, kde sme sa chceli napojiť na dvojprúdový hlavný ťah. Videli sme že idú autá so slovenskými vlajočkami (ako keď je hokej 😁) a zapnutými výstražnými. Obyčajné autá, žiadne čiernosklé obrnené vládne špeciály, podľa nálepky na jednom aute predpokladám že to boli príslušníci istej politickej strany. Išli dosť rýchlo v ľavom pruhu, tak my sme pekne slušne odbočili doprava a zaradili sa do pravého pruhu. Oni naozaj za tú chvíľu čo sme videli využívali len ten ľavý pruh. A na to nás jedno z tých áut obehlo a pobúrený pán z okna na nás začal robiť gestá.

Moja otázka je spravili sme niečo zle, že sme sa zaradili? Majú oni právo v takejto kolóne na celú cestu alebo si majú ísť pekne v jednom pruhu ako išli a ostatné pruhy môžu byť normálne využívané? Rozčuľoval sa pán oprávnene?

Ďakujem.

lenkasarka
25. aug 2024

Vyhraj voľby môžeš všetko.

ukulela
25. aug 2024

Mali majáky? Ak nie, tak to bol len papalasizmus. Navyše stranicke auta nemajú mať prečo právo prednostnej jazdy. Vládne, ministerské, štátne, ok. Ale to potom nemajú byť stranícky onalepkovane.

bloger
25. aug 2024

Nemajú a ani nesmú používať maják iné vozidlá. Nespravili ste nič zlé.

autor
25. aug 2024

@ukulela asi boli vpredu policajti ktorí mali majáky, lebo sme počuli sirénu. Tieto ostatné autá v kolóne mali iba výstražné.. žiadne majáky

rooskoliv
25. aug 2024

Kedy to bolo?

autor
25. aug 2024

@rooskoliv dnes poobede

bosorkabb
25. aug 2024

Ak majú majáky zapnuté tak majú prednost
@lenkasarka toto iste sme stretávali za Fica, Matovica, Caputovej. A dosť často takto chodia hlavne po diaľnici.

autor
25. aug 2024

@bosorkabb to znamená že sa ani nemôžem zaradiť do vedľajšieho pruhu v meste ak ich nijakým spôsobom neobmedzím?

bosorkabb
25. aug 2024

Nesmieš ich obmedziť, vojsť im do cesty. Mala by si im uvoľniť cestu.
Ale expert nie som. Stretávame ich na diaľnici.

lenkasarka
25. aug 2024

@bosorkabb jasne veď to platí pre všetkých. Aj mimo diaľnice chodia ako idioti stredom cesty.

bosorkabb
25. aug 2024

@lenkasarka len to nemá s touto vládou nič. Chodili tak vždy a je jedno kto tam bol.
Ja by som to zrušila.

lenkasarka
25. aug 2024

@bosorkabb veď pisem že vyhraj voľby môžeš všetko a je úplne jedno ktorá vláda to je. Je jedno či to bol Matovič,Prezidentka,Kolar či Fico. Proste takto s nimi jazdia, lebo môžu.

bosorkabb
25. aug 2024

@lenkasarka presne. Ako píšem ja by som to zrušila.

rooskoliv
25. aug 2024

este som sa mal opytat kde? Martin, Sklabina, Vysny Kubin, Partizanska Lubca???? ak ano, jazda slobody organizovana proruskym gangom Brat za Brata.....

tetapetra
25. aug 2024

To si ešte nevidela Danka keď svojho času letel po poľnej ceste a hukal s majákmi ako divý,😂

autor
25. aug 2024

@rooskoliv nechcem zachádzať do podrobností, nechcem aby sa to tu zvrtlo na nejakú politickú debatu.. len ma zaujímalo či sme spravili chybu aby sme sa poučili

tetapetra
25. aug 2024

Nič zle ste nespravili, len ste narazili na magora. Nádych, výdych...takých je kopec. Hlavne ,že ste ok

lija22
25. aug 2024

vcera som v Za videla prve policajne auto a potom vela motoriek aj aut s vlajkami. Neviete co to bolo?