Koľko vás vyšla svadba?

pepa1995
3. nov 2018

Baby chcela by som popýtať tých čo už majú za sebou svadbu...koľko Vás to vyšlo finančne? A hlavne ako ste ju financovali (či ste si na svadbu brali úver, pomohli svokrovci, šetrili ste a podobne)...?Nie je to lacná záležitosť.. radi by sme zobrali, tak si robím taký prieskum. Nechceme prehnane drahú svadbu ,hostí by bolo cca 30. Keď sme si spísali predbežne výdavky tak to orientačne vychádzalo min. 5000€. Ďakujem za každú reakciu.

judar
3. nov 2018

nchcete prehnane drahú svatbu?? svadba sa dá spraviť aj pri 1500-2000€ so vším všudy a netreba ani 5000€ a úver ešte ktomu nato

pribinak
3. nov 2018

Fuu, tak to mas vysoký rozpočet. Skus napisat co vsetko ste tam zahrnuli? Lebo toto je fakt vela

ivkazba
3. nov 2018

Budeme si platiť sami, keďže je to naša svadba. Budeme pozývať 20 ľudí + my, budeme ju robiť vo wellness chate, takže tak netradične. Peniaze máme. Ale ak by sme mali nízky príjem, tak by sme šetrili na ňu, úver na takúto vec nepodporujem. Ak nie sú peniaze, tak úverom sa má zabezpečiť bývanie či auto ak je potrebné a nie "zábava".

katesocka
3. nov 2018

My sme mali skromnejsiu svadbu, cca 40 hosti, DJ-a, bez fotografa (fotil svagor) a kameramana a vyslo nas to tusim na nejakych 2000-2500 eur. Priznavam ze neviem presne, nepamatam si to. Platili sme teoreticky zo svojich penazi, ale vratilo sa nam vsetko na svadobnych daroch.

zara0201
3. nov 2018

Mat vtedajsie roky ale dnesny rozum, vydam sa v piatok poobede v bielom kostyme, za ucasti rodicov a surodencov. K tomu vecera v restauracii a vybavene...

salvia247
3. nov 2018

@pepa1995 pozri www.mojasvadba.sk tam je takych diskusii velmi vela + dalsie veci co by ta mohli zaujimat.

pepa1995
autor
3. nov 2018

@judar tak teda vás koľko vyšla? Nato sa pýtam. Nemám za sebou "5 svadieb", aby som sa vtom vedela dokonale orientovať. Preto sa pýtam. Chytať ma za slovička /čislo/ to mi nijak neporadí 😊

ivkazba
3. nov 2018

@zara0201 my robíme svadbu vo wellnesse a predpísaný dress code budú modré rifle, biele košele/blúzky/tuniky a obuv červené convers. Ale ja som ani v mladšom veku netúžila po akože typickej svadbe.

pepa1995
autor
3. nov 2018

@pribinak http://www.mojasvadba.sk/rozpocet-na-svadbu/ pozreli sme aké výdavky svadba obnáša.../svadobne šaty,topánky, líčenie, vlasy,nechty, ženích oblek,topanky, obrucky, prenajom sály, vyzdoba, kvety,kytica,oznámenia, hostina /jedlo,pitie,alkohol/ , odvoz, fotograf, kameraman, hudba /dj/ . Približne toto

pepa1995
autor
3. nov 2018

@salvia247 ďakujem popozerám to tam poriadne 😊

pepa1995
autor
3. nov 2018

@ivkazba som toho istého názoru 😊 to je super nápad wellness chata. Tak si to poriadne uži,svoj veľky deň 😉

pepa1995
autor
3. nov 2018

@katesocka 😊 no fotograf a kameram to sú veľké položky , tie navýšia rozpočet dosť.

evora29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anve
3. nov 2018

@evora29 a kolko ludi ste mali na svadbe a kolko vas to spolu vyslo?

evora29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evora29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pepa1995
autor
3. nov 2018

@evora29 😁 super, čo sa týka tých zakuskov a tortu to máme naštastie rodinnú známu to by som mala za "facku"aspoň natom by sme ušetrili. Šaty by som tiež chcela kludne požičane. Za požicanie si koľko platila ak sa môžem spýtať?

anve
3. nov 2018

@evora29 tak nejako som si aj myslela..tiez chceme nejaku taku mensiu svadbu cca 50 ludi...bez tych ceremonii a hluposti okolo a pocitali sme tak okolo 2500-3000. Dakujem za odpoved

pepa1995
autor
3. nov 2018

@evora29 samozrejme, nejde len tie € čo sa dotoho vrazia ale o atmosféru. O čo sa nejak nebojím,že by tam bolo mŕtvo 🙂 vždy sa z rodinou riadne zabavíme, aj na obyč. Oslave v byte 😂

reenie
3. nov 2018

@pepa1995 moja dcéra sa vydávala pred rokom, mali sme vyše 100 ľudí,+ asi 40 prišlo večer, asi 30 ľudí mali ubytovanie 2 noci aj so stravou , výslužky boli iba zákusky, dcéra mala šaty za 850 eu, to navýšilo sumu o dosť, Bolo to v prírode niečo ako horská chata, super jedlo, formou bufetu, asi 10 druhov, alkohol lepší, koňak, whisky , vodky...atd, a neobmedzene..hudobná skupina, DJ, fotograf, a hlave super zábava, oblečenie, rifle povolené 🙂, a vyšlo nás to dokopy asi 11 000 eur.

haluta
3. nov 2018

No ja keby som si mala požičiavať na svadbu. Tak radšej urobím obrad s rodičmi. Ja som mala 180 ľudí a vyšlo to 9000€ a 5500€ sa nám vrátilo v podobe finančných darov.

girlie_konik
3. nov 2018

@ivkazba to si na tvoju svadb musia vsetci povinne obut cervene Conversy? To vazne? 🤔
Ako sorry, ale.ak by sme mali ist j s muzok a obe deti, tak.len za conversy dam okolo 200 eur /mam len ja a biele, osta tni clenovia rodiny nemaju/.

norikk
3. nov 2018

@zara0201 takú sme mali my 😉

najinka
3. nov 2018

@pepa1995 nemyslim, ze mas prehnany rozpocet..my sme pri 70 ludoch dali asi 12 tisic za svadbu a to bolo skoro 4 roky dozadu...mali sme nasetrene, ale z darov sa nam vratilo dost penazi..

najinka
3. nov 2018

@pepa1995 a inak, reci, ze 'kameraman je zbytocny', a 'ludia sa neuvolnia' nepocuvaj, je to hlupost. My sme kameramana vobec nevnimali a to sme ich mali dokonca dvoch..a video zo svadby je najlepsia vec..to je uplne ine ako fotky..

pribinak
3. nov 2018

@pepa1995 to mi je jasne, ale he rozdiel saty a saty. A tiez rozdiel oznamko a oznamko. Na vela veciach sa da ušetriť.

asia83
3. nov 2018

@pepa1995 Úver??? 😵 Ach. Nás to vyšlo na 1 000 eur, s nami nás tam bolo 15, svadba v kostole. Šaty šité, švagor fotograf (čiže zadarmo), obyčajný starší kameraman (lacný), oznámenia som urobila ja, vytlačila v práci, líčila som sa sama. Ja nepotrebujem pompu, zbytočné rozhadzovanie. Načo toľko minúť za necelý jeden deň? Ľudia zaplatia neskutočné peniaze za svadbu a všetko, čo s ňou súvisí, pritom zabúdajú o čom v skutočnosti tá svadba je. Smutné...

vevapeto
3. nov 2018

Cca 3000€ cakomprask so všetkým ( od šiat, cez obrúčky, DJ, fotograf, kamera, zábava, bočné výdavky, výzdoba autá,zahrnuté aj 5 apartmánov pre hostí )

17alexis
3. nov 2018

@pepa1995 zaregistruj sa na mojasvadba.sk a tam je tychto debat viac nez dost. My budeme mat 80 hosti, bude to okolo 7000€, platime si to sami. Zdalo sa mi to prilis, ale ak ty ratas 5000 pre 30 ludi, tak sme na tom asi dobre. 🙂

dai
3. nov 2018

@pepa1995 tak nas pred 13timi rokmi vysla pre 80 ludi okolo 10 000 euro so vsetkym - financovali sme si vacsinu sami - nasetrili sme si ( rodicia dali po 1000 euro)