Koľko vás vyšla novostavba spolu s pozemkom?

denisa12345
29. aug 2016

Ahojte robím si taký malý prieskum 🙂 koľko vás vyšla novostavba s pozemkom ? 🙂 viem, že je to individuálne ale aspoň približne.

papricka33
29. aug 2016

Približne 60 000- 300 000... 😀 to je fakt individuálne. Aký dom chceš, či ho chceš stavať svojpomocne, na kľúč, kde kupis pozemok.... Sú to obrovské rozdiely. Ešte aj pri jednom vybranom projekte. Niekto chce zlaté kľučky a niekto obyčajné 🙂 Choď na modrastrecha.sk . Tam sa viac dozvieš 😉

simsalabim
30. aug 2016

@denisa12345 tak toto je veeeeelmi zle polozena otazka. Napr. v Bratislave za pozemok zaplatis kludne aj 250 000€ za taky okolo 600-700m. Za tuto cenu niekde na lazoch asi mas pozemky aj 2 a postavis za to aj 2 domy. A cena domu je tiez velmi kolisava polozka. Aky typ domu? Aka strecha? Pivnica? Garaz? Kolko izieb? ake zateplenie? ake okna? Vnutorne vybavenie (dlazky, kachlicky, sanita...)?

ciernypes
30. aug 2016

@simsalabim co si myslela akoze lazy.??
asi taazko postavis dva domy len za 250000 aj niekde mimo tej bradavice na Dunaji.
Okres Namestovo kupis stary dom za 150 000 napr a to este musis minimalne 100 000 vrazit do prestauby.
Jasne.ze ked mas pozemok sa lepsie stava .zial nie kazdy z Bradavice si to moze dovolit vkastnit pozemok.to uz su lepsie tie lazy.

ciernypes
30. aug 2016

@denisa12345 okres Zilima napr par kmnod Ziliny stavia kamaratka.pozemok maju vlastny .zobrali pozicku na 50 000 uz maju strechu ale este budu brat pozicku min 20 000e ..dom bez garaze.bez pivnic. dole obyvacka .kupelka.zachod kuchyna hore 3 izby.

simsalabim
30. aug 2016

@ciernypes nechapem, co na mna utocis...ok, pozemok niekde v menej atraktivnej lokalite ( z roznych pricin) rozhodne podstatne lacnejsie, ako v Bratislave. A dom za cca 80 000 kludne postavis, aj na kluc, aj za menej nech sa paci http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodi... ako pisem, zalezi na dome aj na lokalite pozemku. V oblasti, kde kupis pozemok za 20 000 a postavis dom za 65 000, mozes zo sumy 250 000 kupit 2 pozemky a postavit rovno domy 2. V Bratislave za tu sumu kupis pozemok jeden. Taky do 700 metrov. Na tom fakte sa nezmeni nic, ani ked - neviem preco - nazves Bratislavu Bradavicou. Autorka chcela vediet pribluznu cenu pozemku + novostavby, co je absolutne nepresna otazka. Ale ak to pomoze, moj kolega staval. Pred 2 rokmi dom v Jarovciach - dom, pozemok 275 000, dom ho vysiel na 170 000.

alaguema
30. aug 2016

@denisa12345 ak chceš robiť prieskum, zadaj nejaké špecifiká. Poznám človeka, ktorý si svojpomocne na rodičovskom pozemku postavil menší prízemný dom za 30.000. A poznám rodinu, ktorá si postavila dom za 300.000.
@ciernypes ty si z akej planéty? Na Slovensku ľudia postavia dom aj za oveľa menej ako 250.000.

ciernypes
30. aug 2016

@alaguema ja som z planety zem.

alaguema
30. aug 2016

@ciernypes tak ale asi veľmi nesleduješ, ako to na planéte Zem, v krajine Slovensko, chodí. Pretože za 250.000 je naozaj možné postaviť mimo Bratislavu aj dva domy. A veľmi slušné domy. Priamo pri Oravskej priehrade sú nehnuteľností drahé, ale v priľahlých dedinách okolo Námestova som našla domy aj za 23.000. Hľadala som pre nás dom asi 2 roky, kým som našla, takže trocha som tých inzerátov videla, zvažovali sme aj novostavbu, máme to vyčíslené a to, čo tu píšeš, nemá hlavu ani pätu. Ja to tak, ako píše
@simsalabim

ciernypes
30. aug 2016

@alaguema hej ale v nameatove kupis barabiznu za 100 000 150 000 .a musis este investovat do prerabky.pozemky tu tiuez nie su najlacnejsie a to okres Namestovo je diera co sa tyka prace a mzdy. takze ani tiue lazy take lacne nie su..da sa kupit aj lacmo.otazka je kde to je a kolko treba este investovat a nie kazdemu sa chce dochadzat 20km za pravou denne. kamarat staval dom za priehradou. vysiel ho na 100 000 bez pozemku. taky normalny dom..takze ani v lazoch sa nezije za panboh zaplat..okrem toho treba porovnavat aj zarobky.kde s a kolko zarobi.

alaguema
30. aug 2016

@ciernypes skús si popozerať ceny nehnuteľností na Slovensku. Veď tu nie je len Bratislava a Námestovo. A nebavíme sa tu o tom, komu sa koľko chce, alebo nechce dochádzať, ale o tom, za koľko sa dá kúpiť/postaviť dom kdekoľvek na SK. Je tam x faktorov a dá sa kúpiť/postaviť aj relatívne veľmi lacno a aj veľmi draho.

simsalabim
30. aug 2016

@ciernypes kazdy trochu skuseny polostavbar ti povie, ze najhorsie je rekonstruovat stary dom - rekonstrukcia sa predrazi a nakoniec dom stoji viac ako novostavba. radsej sa pozeraj po pozemkoch. Ale neda mi - nad argumentom, ze nie kazdemu sa chce dochadzat za pracou 20km denne - ja dochadzam 16km denne a to som v tej tebou nenavidenej Bratislave (rodena, niekolko generacii dozadu z Bratislavy). Ano, doprava je tu omnoho lepsia (ak nie su zapchy) ale myslim si, ze nasinec sa proste MUSI zmierit, ze bude dochadzat. Mam kamarata, Rakusana, z dediny Berg hned pri hraniciach. Denne chodi do Viedne. Ked som sa ho pytala, ci mu to nevadi, hovoril, ze sa nad tym nikdy nezamyslal. Od mala vedel, ze tam je prace malo a ze bude musiet chodit do Viedne... (uz ma cez 50 rokov). Myslim, ze vela ludi na Slovensku sa akosi obava koli praci sa prestahovat,a lebo dochadzat... na zapade je to bezne. A ako sama hovoris - treba s apozerat aj na zarobky - ANO. A presne nieco podobne som pisala v uvode - autorka nespecifikovala pozemok, lokalitu, ani typ domu...toto su velmi podstatne veci.

ciernypes
30. aug 2016

@simsalabim mas pravdu ale mna tak troska vytocili tiue lazy a pritom ani nabtych lazoch sa nezije zadarmo.ceny su skoro vsade rovnake. urcite je Ba co sa tyka stavania drahsia ale hold to je zasa dan ze je to sk hl mesto.

simsalabim
30. aug 2016

@ciernypes asi mame iny slovnik, lebo tu sa bezne hovori "niekde na lazoch" a mysli sa tym tak trochu opustene miesto, kde nebyva vela ludi...nieco ako "kde lisky davaju dobru noc" alebo "panubohu za chrbtom" 😉

angela5
30. aug 2016

cim blizsie k mestu, tym vyssia cena pozemku.
@denisa12345 velmi zalezi na tom, aky ten dom bude, ci velky, maly,poschodovy,bungalov,.. spytaj sa radsej tu www.modrastrecha.sk

bosoriak
30. aug 2016

@denisa12345 To ti je presne taka ista otazka ako "Kolko stoji nove auto?" 🙂

kindervajicko
30. aug 2016

Pozemok 42 eur/m2, nas je 16 arovy. Dom 400 m2 obytnej plochy okolo 400 tisic - bez zariadenia, lokalita senec

denisa12345
autor
30. aug 2016

domček na východnom Slovensku 🙂

damoska
21. mar 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

300tis?eur? to z čoho máte ten domček postavený? My sme staviali pomocou firmy a stálo nás to 80tis.

zuzana76
21. mar 2018

@ciernypes prosim ta, to si velmi tie ceny nafukla, jasne, ze aj v zapadakove vies kupit vilu za 300 000 eur, ale kludne aj domcek za 40 000 napr tu https://www.topreality.sk/rodinny-dom-rabcice-r... a nech investujes do prerabky 100 000 eur, tak to z toho urobis pomaly palac a veru dva domy za 250 000 postavis niekde v nevyhladavanej loaklite, velmi zaleti na pozemku, pozemok sa da niekde na dedine panu bohu za chrbtom kupit aj za 10 000 eur a niekde ti nestaci ani 100 000 eur, a dom zase rozhoduje velkost domu a vyber materialov

liv1
21. mar 2018

@zuzana76 stará diskusia 😉

damoska
27. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

mrkni tu. je tu cena novostavby, ale bez pozemku http://domsnov.sk/rodinne-domy/family-modern/

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zahrajzlato
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaruskatt
13. aug 2018

Podľa mňa taký klasický domček (napr.bungalov) na pozemku cca 4 áre... takých 150 000€

anulienkalenka
11. okt 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

počitate k tomu aj garaž s prislušenstvom?

ariannazara
11. okt 2018

@denisa12345 teraz to riešim napíšem ti Ip