Koľko vás stojí uživiť 2 väčšie psíky?

cukrikovavila
10. okt 2022

Ahojte!
Nájde sa tu niekto, kto má 2 väčšie psíky? Chcela by som sa len spýtať, že koľko vás rámcovo stojí starostlivosť o nich mesačne čo sa týka stravy, pamlskov a údržby srsti a tiež koľko nechávate u veterinára (najmä BA) za takú bežnú ročnú prehliadku + očkovanie.

Samozrejme, viem, že to veľmi závisí od plemena, zdrav. stavu a pod, no rada by som sa dopracovala k nejakému predpokladu, odhadu.

Ďakujem vám krásne za pomoc!

papa2
10. okt 2022

@cukrikovavila
ahoj,my mame 2 aziatov.. mesacne cca 200 eur. kupujeme granule +maso, lososovy olej.
kazde 3 mesiace odcervenie, to je okolo 30 eur. raz rocne ockovanie, to je tiez okolo 30.

cukrikovavila
autor
10. okt 2022

@papa2 ahoj, ďakujem krásne! Sumy ktoré píšeš sú za oboch spolu alebo treba x2? 🙂

papa2
10. okt 2022

@cukrikovavila
obaja spolu. Este som zabudla, mozno nejaku klbovu vyzivu, neviem, ake mas plemeno... Ja nekupujem vyzivu, kupujem mlete maso s chrupavkami, prip. vyvar im robim, takze vsetko potrebne maju v tom.

cukrikovavila
autor
10. okt 2022

@papa2 skvelé, ďakujem ti krásne!

marsmykkok
11. okt 2022

@cukrikovavila aký veľký pes? Ja mám jedného 26 kg. Granule, plus občas konzervy, pamlsky tak 70 eur mesačne. Očkovanie plus odcervenie asi tak do 70 eur ročne. Občas treba vymeniť obojok, voditko, deku, ale to je pár eur. Ale veterinár sú iné pálky, teda si dobre zváź či máš peniaze a ešte na dvoch. Nemusí byť pes ani chorý vážne, stačí nejaký obyčajný zápal a keď spočítať vstupné vyšetrenie čo vylúči niečo závažnejšie, antibiotiká, kontroly kde odoberu krv či ešte treba liečbu alebo je už ok máš hneď spolu aj 200-250 eur. Ak by bolo treba veterinára len raz ročne pre každého hneď máš 500 eur na banalitu. Nebodaj bude treba operácia, tak budeš potrebovať aj 1000-2000 eur