Koľko vám trval predaj auta?

21. jún 2022

Od toho prvého inzerátu až po prepis na polícii? Je to malý, bezvýznamný prieskum, predávam auto a robím paniku, že prečo sa zatiaľ neozval ani jediný človek.. okrem AAA samozrejme, tí sú otravní až príliš.

Ďakujem

simonah73
21. jún 2022

tak zalezi aj od toho ci si dala primeranu cenu stavu a veku vozidla. co si pamatam, my sme nasu velmi malo pouzivanu fabiu pred rokmi predali velmi rychlo.

sasa1310
21. jún 2022

do polhodiny od zadania inzerátu si prišiel záujemca

nurielka
21. jún 2022

Jeden deň. S tým, že dotyčný prišiel vyskúšal,zaplatil a ďalší deň som odhlásila auto a večer si prišiel po auto a doklady, tak mu to vyhovovalo.

stary_ujco
21. jún 2022

Naposledy 2 mesiace. Za ten cas boli dvaja záujemcovia, treti po vyraznej zlave nakoniec kúpil.
Zaciatkom tohto roka som dal do ponuky auto, do hodiny volali styria ľudia. Nakoniec som este dostal 200 eur navyše za ochotu auto doviezt novemu majiteľovi domov.
Fakt záleží co predavas, za kolko predavas. Aktualne sa auta s vyssou spotrebou prakticky nepredavaju. Malokto si to môže dovoliť. A ten co moze, nebude kupovať nejaku plečku za 1500 eur.

luliu
21. jún 2022

Ak auto stojí za to a dáš reálnu sumu predas teraz veľmi rychlo

tahomi
21. jún 2022

Ja hned po inzerate 🤷🏻‍♀️

autor
21. jún 2022

No je pravda že tá cena nie je najideálnejšia.. ale zase keď si to porovnám tak s takými parametrami sú aj drahšie+mám tam LPG.. v sobotu večer som zavesila inzerát a tiež som ideálne chcela to za 2 dni predať :D ale nemôžem mať asi všetko.. aj za neho dostať toľko by som bola spokojná aj mať hneď záujemcov

3petka
21. jún 2022

Záleží od autá, výbavy a pod. My sme napríklad Volvo V50 predávali rok až sme ho nakoniec dali predat autorealitke. Za dva týždne bolo preč. A teraz sme predávali VW multivan highline a to bolo preč za 3 týždne aj to sme týždeň neboli doma tak ho nemohli prísť pozriet…

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nurielka
21. jún 2022

Keď ho precenis, tak po 2-3 týždňoch stahuj cenu.. keď chceš rýchlo predať vždy to bude pod cenu v akú dufas.

birika
21. jún 2022

predavali sme Fiat Punto...na druhy den bolo predane - davali sme ho lacno

gionella
21. jún 2022

My sme predávali vw a na druhý deň predaný

zuzuliatko18
21. jún 2022

Do 24 hod vratane prepisu a platby. Mali sme superstastie, auto bolo butane (predavane po nehode par dni, Len co nam ho pozrel.servisak a rozhodli sme SA neist do opravy).

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
21. jún 2022

Za 15 minut, ked das najnizsiu cenu auto mas predane hned, ak je cena vyssia bezne sa predava auto aj rok a nakoniec este za ovela nizsou cenu pojde ak ho chces predat hned treba byt medzi najlacnejsimi

gemerka17
21. jún 2022

Zaleží, čo to auta má. Či je to 1 majitel, kupene na Slovensku, servisna historia, servisná knižka. Ono keď je auto medzi najlacnejšími tak ho kúpi smeliara a preda o výrazne drahšie, tak aby sa mu to oplatilo. Cena jazdených aut za posledný rok stúpla, nebuď hlupa a nedávaj ho za menej ako má momentálne hodnotu.

hugigugin
21. jún 2022

V roku 2015 presne rok. Auto 2 rocne malo jazdené a nechcela som za každú cenu predat. Tak som ho predala 30.12. A 31. 12. som bola prepísať. Neuvedomovala som i dátum, alee pracovný deň. Stihla som.

autor
21. jún 2022

@gemerka17 no je to ťažšie určiť hodnotu... Lebo má 15 rokov, 170 000 najazdené čo je podľa mňa tak menej... Ak mám správne info som 2. Majiteľ ale neviem to dokázať.. dala som do neho namontovať LPG čo predpokladám že by malo zvýšiť jeho hodnotu.. ale má hrdzu.. na prahoch hlavne. Čo pri 15 ročnom aute nie je zase až také prekvapujúce... A je problém si porovnať ceny lebo predsa tých áut na LPG je pomenej. Takže som dala taký nástrel, ktorý by som si asi vedela obhájiť ale neviem :( som asi len netrpezlivá že má škrie že za 4 dni sa nikto neozval

gemerka17
21. jún 2022

a kolko si dala cenu ? a co je to za znacku ?

zalka
21. jún 2022

Nastrelovala si cenu cca podla takýchto kalkulačiek ? http://www.institutfinancnejpolitiky.sk/kalkula... lebo je to celkom slušne smerodatné. A ja ako kupujúci som si vždy prekontrolovala cenu cez kalkulačku či sa oplatí.

Teraz som si skontrolovala, tak cenu čo mi dala kalkulačka pred dvoma rokmi je cca rovnaká aj ked vozidlo je o dva roky staršie, takže zohladnuje to zdraženie jazdeniek by som povedala.

autor
22. jún 2022

@zalka niečo asi robím zle lebo je to somarina jak traky... A nie je tam možnosť LPG pohonu

autor
22. jún 2022
muz26
22. jún 2022

Môj pohľad na tvoj inzerát:
Popis je fajn, ale cena 4500e je veľmi prestrelená. Navyše to, že tam máš LPG môže veľa záujemcov skôr odradiť. V prípade že LPG by bolo z fabriky, je to OK, ale ak je dorábané, môže to vzbudzovať nedôveru, nakoľko tam ide o zásah do motora.
Plus je Polo žiaľ kategória auta, ktorá sa veľmi ťažko predáva, malé autá sa predávajú v dnešnej dobe ťažko.
Ja som predával Yaris, 2007, v roku 2020, za 2800e, ani pes mi tom neštekol, a to som aj niekoľko krát znížil cenu. Nakonec som to dal do výkupu do miestneho bazáru, a tam ležalo rok a pol kým ho niekto od nich kúpil

hrabovo
22. jún 2022

Suseda takéto polo predala za 1500 s automatom, 1.majitel, tak neviem, dosť veľa rokov ma na túto cenu. Auto je malé, čiže rodina nič a mladý človek, čo je sám ti takúto sumu za auto nedá.

1andrea111
22. jún 2022

Ja hľadám podobné auto, ale ak je tam LPG tak to ani nečítam

zalka
22. jún 2022

autorka naozaj neviem čo si nahodila do kalkulačky
ale nahodila som tvoje údaje a vyšli mi úplne iné čísla
ako rozpätie je dané na to aby si si vedela oceniť to LPG,
čiže skrz toho auta, tak max. cena 1800e
a naozaj aj ja som sa pousmiala pri inzeráte čo si uviedla, lebo cena 4500e je neadekvátna za 15 ročné vozidlo, taký inzerát by som prešla dalej bez pozastavenia sa.
Tiež mám doma vozidlo, kt. je 21 ročné spolahlivé, ani prahy nemá hrdzavé len výfuk a je to malé auto, a mám ho predať za 500e tak ho nepredám, lebo sentimentálnu hodnotu má pre mňa vyššiu ako je jeho reálna hodnota. A za moju sentimentálnu hodnotu by ho nikto nekúpil

Odhadovaná hodnota vozidla:
1 454,9 €

Cenové rozpätie v závislosti od výbavy a stavu vozidla:
1 207,17 € až 1 753,45€

Súčasná výška registračného poplatku: 33,00 €
Výška registračného poplatku do 31.1.2017 bola: 33,00 €
Od 1.2.2017 sa Váš registračný poplatok nezmení.

@hrabovo suseda asi použila stránku na určenie ceny auta, lebo tých 1500e odhaduje aj stránka.

andrea_82
22. jún 2022

Ja som minulý rok predávala Fabiu, rok výroby 2007, najazdené 150.000 km. Mala som ju na bazoši vyše mesiaca, nakoniec som ju predala za 1.100€. Takže od prvého nahodenia inzerátu po prepis to celé trvalo cca 1,5-2 mesiace.
Tiež si myslím, že cena, ktorú si dala, je vysoká.

zalka
22. jún 2022

https://auto.bazos.sk/inzerat/137708365/volkswa... len tak na porovnanie mladšie auto, menej km, oveľa nižšia cena ...

lilinka88
22. jún 2022

@1andrea111 som na tom rovnako. Tiež hľadám auto v tejto kategórii a s LPG ani neotvárame inzerát

luliu
22. jún 2022

Absolútne nereálna cena, v živote to nepredás za takú cenu, LPG nie je výhodou ako si myslíš, skôr nevýhodou. Tá cena do 2000€ je reálnejšia, ale aj to bude trvať dlhsie