Koľko trvá prenos čísla z Orange do O2?

z_d_e_n_a
3. jan 2011

Dňa 2.12.2010 som prostredníctvom internetu požiadala o prenos čísla z Orange do O2. Následne mi prišla smska, že moju žiadosť evidujú a potvrdili mi to aj emailom. 13.12. mi zavolala operárka z Orange, či nechcem nový mobil, na čo som jej povedala, že o nový mobil nemám záujem a pred pár dňami som predsa požiadala o prenesenie čísla. Tvrdila mi, že oni o ničom nevedia. Tak som volala do O2, že čo sa deje? Tam mi oznámili, že ani oni nemajú záznam, že som požiadala o prenos čísla. /hlavne, že mi to dvakrát potvrdili 😒 / Údajne zrejme nejakou technickou chybou mi nebol pridelený nejaký špeciálny kód....z O2 sa ozvali nasledujúci deň, že moja žiadosť o prenesenie čísla je evidovaná a prenos trvá 15 až 18 dní. Dnes je 3.1.2011 a ja stále nemám prenesené číslo. Je toto normálne? Má niekto podobnú skúsenosť??

liz_lemon
3. jan 2011

ja som si prenasala cislo z orange do O2 v roku 2009, prenos trval cca mesiac, bola som o to osobne poziadat na predajni O2, prebehlo to bez problemov; teraz prenos trva ovela kratsiu dobu, cca 5 pracovnych dni
tu su vsetky potrebne informacie: http://www.mobilmania.sk/prenos-cisla/vsetko-o-...

momka
3. jan 2011

Ja som prenášala vlani v apríli a prenos trval presne 5 dní. Žeby malo O2 problémy kvôli zvýšeným prenosom v rámci akcie-bonusu 50 Eur? 😒

z_d_e_n_a
autor
4. jan 2011

@momka aj to je možné 🙂) akciu predĺžili do konca januára, tak snáď dovtedy sa dočkám 🙂)

marissa
4. jan 2011

Ja som si tiež prenášala číslo z orangeu do O2 a všetko prebehlo v poriadku,ale bola som tam osobne.Tiež mi z orangeu volali a ponukali mi všetko možne,len nech ostanem 😀 Ale som rada,že som prešla platim o polovicu menej 🙂

z_d_e_n_a
autor
4. jan 2011

@marissa super 🙂 teším sa, že účty budú oveľa menšie než doteraz

z_d_e_n_a
autor
6. jan 2011

tak som znovu volala do O2, že kde to viazne....a operátor mi povedal, že moja žiadosť o prenesenie čísla bola zrušená 😕 nechápem, veď ja som nič nerušila

momka
6. jan 2011

@z_d_e_n_a 😕 a teraz ako ďalej?

mmonika
6. jan 2011

@z_d_e_n_a ja som tiez prenasala z T- mobilu do O2 a prenos traval cca 2 dni ...
skus ist priamo do O2 predajne ,cez nich a nie je prostrednictvom emailov..

z_d_e_n_a
autor
6. jan 2011

@momka povedal mi, že to nechápe a že keď zistí, prečo je to zrušené, tak mi zavolá

z_d_e_n_a
autor
6. jan 2011

@mmonika asi tam predsa len pôjdem osobne

momka
6. jan 2011

@z_d_e_n_a aj ja by som šla osobne, bude tam nejaký zádrheľ, na tých zo zákazníckej linky by som sa nespoliehala, ani na to, že zavolajú, ja keď som riešila jeden problém, tak mi viacerí sľubovali spätné zavolanie a dodržala to z nich len jedna. 😒 No možno tento bude tiež výnimka. 😉

mmonika
6. jan 2011

@z_d_e_n_a inak faktury za telefon mi klesli viac ako o polovicu ... 😉 a to je uz co povedat ...

momka
6. jan 2011

Aj ja som úplne s O2 spokojná, nehovoriac o službe Mojim 3 za 6 Eur a tiež o získavaní nových zákazníkov, ja takto telefonujem na 3 zvolené čísla v O2 už 8. mesiac zadarmo.
@z_d_e_n_a takže to nevzdávaj, lebo sa oplatí. 😉 Len trochu by mohli na tom svojom systéme a službách zák. linky popracovať. 😒

liz_lemon
6. jan 2011

sluzby nic moc, ale ceny maju super, ja som mala v Orange faktury vzdy min 17 eur, a teraz nemam ani 5 eur, a kazde leto a cely december je akcia SMS a MMS zadarmo na ine 02 cisla

mamutka
6. jan 2011

@z_d_e_n_a urcite chod osobne, ja som tiez skusala cez net a nic, ziadna odozva, tak som sla osobne, pohodicka. A faktury mam tretinove az polovicne oproti nenazratemu orangu. Samozrejme mi z Orangu volali, ze mi ponuknu tie iste ceny ako O2, jasne,na chvilu 😒 som sa ich spytala, preco mi nevolali, ked som mavala vysoke faktury a platila strasne prachy ( ked som bola v zahranici a vazne veci riesila cez mobil neustale ) dva krat som jej musela opakovat, ze nestojim o ziadnu ponuku, ze ma nema obtazovat....
typujem, ze ti operatori kdesi v BB co riesia ziadost cez net maju roboty privela, maly plat a ide im to na nervy a ked nestihaju, kaslu na to.....osobne na predajni je to istota....

z_d_e_n_a
autor
7. jan 2011

takže bola som tam osobne a za päť dní to vraj bude vybavené 🙂
pýtala som sa, že čo sa stalo, že vyše mesiaca som čakala a nič....na to mi povedal, že cez net im to ešte nefunguje, tak spoľahlivo ako by malo, ale že sa na tom pracuje...
inak mala som šťastnie na fajn pracovníka 🙂 vedel odpovedať na všetky moje otázky, všetko mi vysvetlil, takže super 😀

dadis
7. jan 2011

inak vsetci co presli z Orangeu do O2 su maximalne spokojni s vyskami faktur..ja by som tiez nevahala...asi toho mali v O2 teraz pred koncom roka viac, takze to mohli pokaslat, ale si myslim, ze aj tak prevazi lepsia cena...Orange poskytoval pomerne kvalitne sluzby, teraz uz aj na tom setri (myslim na zamestancoch, co tie sluzby poskytuju), tak nevidim dovod preco tam zostavat...oni velmi vela investovali do optickych sieti, a na svojich "starych" klientov a ich spokojnost sa vykaslali, a s cenami isli dole max na uroven Tmobile, O2 nepovazovali za rovnocenneho partnera, tento rok vsak mali taky odlyv, ze sa im to uz odrzkadlio aj na vysledkoch, myslim ze by mali byt tento rok prvy krat v cervenych cislach...kto chce kam, pomozme mu tam..a inak mam prima kartu, ktoru pouzivam iba na inzeraty...ani tam nemusim dobijat kredit, pretoze mi ho priebezne zadarmo dobijaju, aby som bola akoze "aktivna", aby mali stale vysoky pocet "aktivnych" uzivatelov...

z_d_e_n_a
autor
7. jan 2011

ešte mi nedá nespomenúť ako sa ma operátorka z Orange pokúšala prehovoriť, aby som neprešla do O2, nasľubovala nižšie ceny a neviazanosť, ale ja som už bola rozhodnutá, že odchádzam

mamutka
7. jan 2011

mne sa pacilo ako pred par rokmi Orange vyhodil na vianocnu party svojich zamestnancov 700 000 SK....... toto ja financovat nemienim ( robil tam znamy na dobre informovanej pozicii, takze viem ). T-mobile som vzdy neznasala, uz len pre tie stupidne reklamy ( teraz uz nemaju absolutne nijaku uroven ) a pre tie premrstene ceny, tak som len cakala na tretieho operatora 😅
to je inak ubohe, ako operatorky presviedcaju tych co odchadzaju...kym som ich klient a platim im prehnane faktury, tak si ma ani nevsimnu, ked chcem nieco lepsie, uz ma zacnu klamat, ze u nich mi bude naj......

z_d_e_n_a
autor
7. jan 2011

@mamutka tie ich stupidne reklamy tiež neznášam, nechápem kto to vymýšla a kto to schvaľuje 😝
a čo týka faktúr tak dva či trikrát mi prišla faktúra nad 100 Eur až mi prišlo nevoľno /síce to bolo za internet, ale nesťahovala som ani hudbu ani filmy, tak dodnes neviem za čo som toľko platila/..takže keď mi skončí viazanosť na internet, tak to idem zrušiť a môže ma prehovárať koľko chce

z_d_e_n_a
autor
14. jan 2011

prenos čísla trval presne 5 pracovných dní 🙂 takže treba chodiť osobne 😉

kristi23
28. apr 2011

@momka ahoj chcem sa opytat ak by som chcela odist z orangu do O2 na pausal ci by som platila daku pokutu v orangi ze odchadzam dakujem

sasiki
28. apr 2011

aj mňa to zaujíma alebo musím čakať, kým mi končí viazanosť?

ivus32
28. apr 2011

@sasiki musis pockat az skonci viazanost,inak je tam myslim nejaka pokuta☹ otec tam presiel,ucty ma teraz skoro nulove,akurat ked si nechal cislo v orange od neho chcu aby to zaplatil☹

sasiki
29. apr 2011

dik, no myslím, že je to aj v zmluve, ale kašlať na nich, počkám a potom im dám dovidenia! 😠 😀

momka
30. apr 2011

@kristi23 pýtala si sa na pokutu, ja som síce prechádzala z T-Mobile, ale aj v Orange sa určite platí pokuta za nedodržanie viazanosti, takže som tiež radšej počkala, kým mi skončí viazanosť. 😉

miruska15
1. máj 2011

my sme tiež prešli do O2 a maximalna spokojnost.Aj ked sme museli zaplatit 300 Eur pokutu lebo nas na predajni ubezpečili že mame po viazanosti a mali sme ešte 2 tyž. viazanost.Bolo to cez vianoce sama slečna nam povedala že v tom napore zakaznikov vie system blbnut aby sme sa nebali že to určite platit nebudeme musiet.Ale bohužial handrkovali sme sa tri mesiace a neuznali to ani vyjadrenie predajne nič.Taky velky koncern ako T-Mobile sa možu hambit keby to bolo vedome tak ok zaplatim a mam ich v paži ale za pochybenie ich systemu sme to zaplatili lebo hrozili exekuciou.Takže sme radi že sme od nich preč T-Mobile,Orange su ako vypalnicke spoločnosti kde platite za všetko nehorazne sumy.Predtym učty 50 eur teraz 10 eur takže o podstatne menej.Vrelo odporučam O2 su super.

bialea
1. máj 2011

Orange je jeden bordel mali sme s nimi naťahovačky asi mesiac chodenie od predajne k predajni + volania na ich slávnu 905 a prt z toho nakoniec sme zaplatili pokutu za predbežné ukončenie zmluvy a aj tak nám odpojili číslo pre nezaplatenú upomienku ktorá nám ani neprišla a usmiaty predavač v predajni sa ešte opýtal či chceme spísať reklamáciu na 0,85 centov 🙄 .... som sa ho jedným dychom spýtala či to myslí vážne chlapec ...

redangel32
1. máj 2011

Osobne nemam 02 na svk (nakolko zijem v zahranici),ale tu som ju mala. Kvoli priatelovi som presla na debilnu siet 3...a doteraz sa bijem po hlave!!! Na 02 nedam dopustit. Kredit sa dal dobijat od 5e v sucasnej sieti iba od 10e hore. Na svk mam Orange,tiez som mala zlu skusenost ked som po ukonceni pausalu pisala email,ze chcem prejst na primu nakolko pausal nevyuzivam a nebudem ho zbytocne platit ked zijem v zahranici. Pausal mi koncil v novembri. V decembri sa zacali diat cudne veci......sim Kartu som nepouzivala,telefon vypnuty a vraj bolo volane z mojho cisla!!!!! Zacal sa mi vyhrazat jeden chlap,co som ho akoze urazala a pisala mu neslusne SMS. Vraj bude trvat na tom aby som sa mu verejne ospravedlnila! Ja som bola z toho v soku pretoze, chcel na mna podat trestne oznamenie (vraj to bol byvaly policajt) takze si zistil o mne vsetko. Nakolko mne sa nevedel dovolat (pretoze telefon so sim bol vypnuty) tak sa nakontaktoval na ex. manzela. A ten mi dal vediet co sa vlastne deje. Presne 24.12 sa to vsetko dialo,takze som mala po vianocnej nalade a z udivu som mu koktala do telefenu co vlastne odo mna chce. Takze po tejto skusenosti som si ziadala VYPIS cisel od Orangu,aby som mala jasne kde sa to volalo z mojho cisla. Odpoved znela,ze ked som uz na prime tak sa to neda 😠 😠 😠 Chapete?! Povedala som si,ze k...vy jedne ked ste ich klient tak sa budu snazit a akonahle z vas maju prd tak sa aj tak spravaju. Tiez prejdem aj na svk karte na 02. Urcite ma to vyjde lacnejsie ako ta ich PRIMA karta. Len mi je luto,ze vsetci moji znamy maju tiez ORANG. Tolko moja skusenost 😉

sasiki
2. máj 2011

redangel, neboj sa, aj naši známi mali orange, preto sme tam prešli aj my, no teraz všetci prechádzajú do O2 a naše volania do iných sietí sú predražené, takže tak spravíme aj my 🙂 a už sa nevieme dočkať 😝