Koľko pýtať za poštovné pri odoslaní balíka?

lucia0211
21. sep 2024

Dobrý den,podarilo sa mi predať pár veci po dcérke no neviem ako to poslať,koľko mám pýtať za poštovné od kupujúceho ??Nerozumiem tomu na stránke pošti🤷🏼‍♀️to mam poslať ako list alebo balík na adresu,poštu🤷🏼‍♀️…fakt netuším 🤷🏼‍♀️

tinalia
21. sep 2024

@lucia0211 daj si cennik a odvaz baliky a podla toho si daj ci balik alebo listovu zasielku, su tam predsa napisane rozmery, do ktorych sa musis zmestit.

selest
21. sep 2024

Odvazis balik a podla vahy si vyberies najlacnejsie postovne. Obycajny list je bez zaruky cize lepsie posielat ako doporuceny list alebo ako balik. Pri kazdom postovnom mas aj rozmery a vahu cize vies aky velky balik mas doma a ci sa to da poslat ako list alebo uz ako balik.Najlepsie je dat moznost nech si vyberie nakupujuca, ved si to plati to postovne.

patka06
21. sep 2024

Záleží na rozmere a hmotnosti zásielky.
Zabaľ, odváž a podľa toho hľadaj v cenníku
Balík na poštu je lacnejší, ak kupujúcemu nevadí ísť na poštu

aliziana
21. sep 2024

@lucia0211 je lacnejsie poslat ako list, ale tam su maximalne rozmery. Ak sa uz nezmestis do rozmerov, posielas ako balik

patka06
21. sep 2024

@aliziana ak má zásielka viac ako 1 kg, je lacnejší balík na poštu ako doporučená zasielka
Obyčajne by som neposielala

lucia0211
autor
21. sep 2024

@patka06 a aj pri balíku sa vypisuje podací lístok?aby som vedela sledovať zásielku a aby náhodu si dotyčná osoba nemohla vymyslieť že jej nič neprišli

majka2959
21. sep 2024

@lucia0211 Buď podací lístok klasický alebo elektronický.

slavkadi
21. sep 2024

@lucia0211 zaregistruj sa na stránke pošty a zaeviduje si balík/zásielku cez e-harok, na balík potom len napíš číslo EPH, a máš to aj lacnejšie. Potvrdenie a sledovacie číslo ti príde na mail.

maranco
21. sep 2024

@lucia0211 podací lístok vypíš cez eph.posta.sk vtedy je aj lacnejšie poštovné