Koľko máte oblečenia?

15. mar 2023

Dievčence, ako to máte s oblečením? Ja som teda nikdy nejako extra neriešila značky, zameriavam sa na nadčasové jednoduchšie kúsky a nosím ich pomaly kým sa nerozpadnú alebo nevyzerajú už fakt zle (zaprane, rozťahane)... Je pre mňa bežné mať 1-2 páry topánok na sezónu a kabelku 1 väčšiu do práce a 1 maličkú niekam do mesta, 1 zimný kabát.
Minule ma doslova zarazila kolegyňa a začala som sa tak zamýšľať - hovorila mi o nejakej svojej kamoške, že jej na dovolenke stratili kufor a ona chúďa musela byť celý týždeň v 1 kabáte. Ja som zostala úplne v šoku, že či toto ozaj riešime - ja čo mám ten 1 kabát fakt denne aj 2-3 sezóny (kľudne viac, kým je použiteľný).

Ja viem, že každá to máme inak aj finančne aj v hlave nastavené, no celkom by ma zaujímal váš názor, prípadne že ako to vy máte s oblečením, obuvou apod. Lebo ako som sa donedávna cítila, že veď to takto je normálne, ako to mám ja, zostala som sa cítiť ako nejaká zanedbaná deva, čo sa o seba nestará...

viestta
15. mar 2023

Mam to asi ako ty a nemienim na tom nic menit. Kazdy nech si robi ako jemu vyhovuje

zenulkaaa
15. mar 2023

fuuu tak ja som asi ako tá tvoja kamoška. Mám mega veeeela oblečenia, topánok, kabeliek - ale ja to milujem. Je to istým sposobom moja zaluba, milujem obliekat sa každý den inak, kombinovat veci atd. Ano viem, nie je to ekologické, ale na druhej strane ako hovori moj muž - lepšie ako keby som na alkohol a cigarety minala. Takže nech sa každý zamysli nad sebou, do čoho vraža peniaze, predtým než ide kritizovat - to nemyslim v zlom.
A celkovo taký velký šatník som si vytvorila za cca 10 rokov, odkedy ma táto záluba chytila. Samozrejme oblečenie často aj triedim, posuvam niekam, alebo predávam. A fakt to čo mám aj nosim, lebo už som velakrat počula poznámku, že ved to nemáš šancu vynosit - verte mi - mám. Ak ta moda bavi, tak ano.
Len pre zaujimavost - mám vyše 100 šiat 😀 - fakt, milujem šaty, a nech sa vám to zda akokolvek prehnané, je to tak.
Dalej napr 4 zimne bundy, 2 kabáty, niekolko jesenno jarných kabatikov a asi 50 párov topánok, čižiem, sandálov, šlapiek, tenisiek, proste všetkej obuvi.

zobaka
15. mar 2023

mám dosť veci, ale tak ja milujem second handy, aj nové veci tam často nájdem, topánky kupujem len nové, nemám veľa párov, skôr na leto a kabelku nosím jednu, ale oblečenia mám dosť, kľudne by sa obliekli ďalšie 3 😁

mima1608
15. mar 2023

Voľakedy som toho mala veľa. 3-4 kabáty na jednu zimu, kopa kabeliek, topánok, proste všetkého. Ale už nie. Posledných pár rokov som dosť výrazne vytriedila šatník, zimné topánky mám momentálne jedny, zimné kabáty mám 2 (jeden bežný, jeden taký viac elegantný, keď niekam ideme), rovnako aj botasky mám dvoje, obidvoje majú už cez rok (a sú stále ako nové). Kabelku mám jednu väčšiu a 2 menšie, atď. Som spokojnejšia takto 😅 mám menej upratovania, aj bordelu po dome celkovo a aj peniažky ušetrené.

gabika128
15. mar 2023

Neviem, ja si na dovolenku brávam aj dve bundy, alebo kabát a bundu, tak isto nemám iba 1 kabát, mám 1 tenší jeden hrubší, jednu bundu do veľkej zimy, druhu do menšej, bundu na turistiku nepremokavú, športovú bundu ľahkú, koženkovu bundu, riflovu, pogumovanú bundu do dažďa..... Topánky som tiež minule rátala a mám ich veľa, ale celkovo sa neberiem ako človek čo má veľa oblečenia a veľa nakupuje, jednoducho okolo 30 už má človek vybudovaný nejaký šatník a nepotrebuje toľko nakupovať. Je rozdiel ak sa človek venuje aj nejakému športu, má nejaké záľuby, do práce chodí v elegantnejšom oblečení, potom ten šatník musí byť väčší...Ak tebe vyhovuje tvoj šatník, tak načo sa nad tým trápiť....

kristinapetronela
15. mar 2023

Mám dosť veci ,ale nosím jeden kabát ,jednu bundu ,potom oblecko na športovanie ...musím sa cítiť pohodlne .nebavilo by ma každé ráno vyberať čo si nové oblečiem

zuzinka888
15. mar 2023

Napodobne. Mam malinko veci. Nie preto zeby neboli € ale nenavidim chodit po obchodich ani po eshopoch. Je tam toho vzdy strasne vela a to co sa mi paci mi nesedi alebo je zla velkost.... Vzdy ma rozboli hlava a mam po nalade. Tak to potom istia 3 rifle a par tricok.

konikkon
15. mar 2023

Mám asi 15 kabátov, 10 zimných bund, veľa prechodných kabátov, kožených, riflovych, určite po 10 z tenisiek, mokasín, lodičiek, čižiem. Šaty, saká, sukne asi ani nebudem počítať. Rifiel a nohavíc mam menej, keďže som suknovy typ. Niektoré oblečenie som mala len raz, niektoré ešte ani raz. Je mi úplne jedno, či to je alebo nie je normálne. Ja to takto chcem. Ale rovnako mi je jedno, že ty alebo akákoľvek iná žena má 1 kabát. Momentálne mam 90% šatníka vo vakuovych vreciach, keďže som nonstop tehotná a tu veľkosť 34/36 navleciem tak po členky 😁

anetka34
15. mar 2023

@zuzinka888 Takto isto to mám aj ja. Neznášam nakupovanie.

tyrkysova_kobyla
15. mar 2023

Tiez som z tcyh, co maju malo veci a dokonca vsetko je svojim sposobom rovnake 😀 nemam rada vselijake strihy, mam vsetko basic, univerzalne farby, sem tam nieco decentne vzorovane, pripadne len jednofarebne. Najviac neznasam premyslat nad kombinovanim oblecenia, preto mam taky "uniformny" styl, nosim akoby stale "to iste", teda tmave rifle + basic tricko, len mam rozne farby 😀

heln
15. mar 2023

moj manzel ma vzdy len jedne botasky, nosi ich do uplneho znicenia, potom kupi nove a stare vyhodi.

slavomira236
15. mar 2023

Ja mam zimnych bund asi 12...svetrov mozno 60 teda dokopy hrube aj tenke som maniak na svetre a co sa tyka ponozosl a nohaviciek radsej neratam

tyrkysova_kobyla
15. mar 2023

@heln aj ja to tak robim 😅

slavomira236
15. mar 2023

@heln moj tak tiez 1 botasky 1 bunda zimna dokial sa to nezoderie nosi to

panelacikova
15. mar 2023

mám to podobne, ako ty. ja totiž neznášam preplnené skrine. mám svoj štýl, z neho mám po pár kúskov (veci, ktoré "točím" a proste nosím), potom darujem alebo vyhodím, podľa stavu. a snažím sa potom opäť dokúpiť niečo kvalitnejšie, aj keď dám viac peňazí, ale hlavne nech mi sekne a nech to vydrží 🙂

panelacikova
15. mar 2023

@zenulkaaa ja nemám šaty ani jedny 😀 😀

osky
15. mar 2023

Mam strasne vela oblecenie.
V podstate by mi stacilo par kuskov,keby som mala beznu pracu
Moje povolanie vyzaduje styl, pestrost,urcitu uroven...
Takze s minimalistickym stylom Sa nekamaratim.
A inak,som maniak na topanky/aj kabelky/🙈

komplikovana
15. mar 2023

Mam tiez minimum oblecenia, a vobec sa necitim byt zanedbana. Snazim sa mat v satniku veci co realne aj nosim a daju sa medzi sebou kombinovat. Viac ma stve netrvanlivost veci. Nekupujem lacne, ale ani predrazene.

simsalabim
15. mar 2023

Mam vela obkecenia, ale to je dane aj tym, ze mam urcity satnik iba do prace, ine veci su slusne volnocasove - smart casual, ine volnocasove, ine na sport, ine do zahrady… ak niekto moze chodit obleceny
volnocasovo a v teniskach aj do prace, hned ma menej oblecenia - netreba mu elegantne ani smart casual.
Ale jednu vec neviem pochopit - nosenie iba jednych topanok.

hankab
15. mar 2023

Kedysi som mala strasne vela oblecenia a stale nakupovala nove. Jasne, ze potom x veci bolo nenosenych, lebo mi az tak nesedeli, neoblubila som si ich. Teraz mam 95% oblecenia zo sekaca a milujem to. Castokrat tam najdem krajsie veci ako v beznych obchodoch, znackove aj nadcasove kusky. Tocim dookola niekolko triciek, svetrov, satiek. Zimnu bundu mam 1, topanky 1 zimne do znicenia, tenisiek a sandal po viacero parov. Cim som starsia, tym menej ma bavi rano rozmyslat, co si dam na seba. A kedze uz chlapa mam a tomu sa na mne paci snad vsetko, ani nemam dovod to stale menit 😅
Vela ale zavisi aj od prace. Ak by som mala v praci povinnu uniformu, tak by som do obchodov ani nepachla.

kristiii
15. mar 2023

Mám dosť oblečenia, ale mala som ho viac a chcela by som ho mať menej 🙃😅

jaroe
15. mar 2023

Mám to rovnako ako ty, nikdy som. z nového oblečenia nepadala do mdlôb. Moja mama bola taká istá a dcéra zrejme bude tiež. To neznamená, že si dám na seba hocičo, musí sa to páčiť, hodiť sa k postave, ale čo sa týka množstva, tak tvrdý minimalizmus.

danica2711
15. mar 2023

a keď ti napíšem, že mám 20 párov topánok, kúpiš si ich aj ty? Neblázni, dievča, načo sú ti takéto informácie. Cítiš sa dobre vo svojom režime, tak v ňom pokračuj a kašli na to, ako to majú íní

domkakvet
15. mar 2023

Ja to ani nejdem počítať, lebo mám toho veľmi veľa.

matabb73
15. mar 2023

Ja tiež nemám veľa vecí, kabát mám len jeden, vetrovky na zimu dve. Kabelky tri rôznych veľkostí. Nemám potrebu mať plné skrine, vždy som to tak mala. Čím viac veci, tým menší prehľad v tom mám. Druhá vec, pre ktorú nemám veľa vecí, je to, že nechcem zaplavovať túto planétu textilným odpadom. Textilný priemysel je jeden z najväčších znečisťovateľov. Stačí si pozrieť pár dokumentov o tom a človeka hneď prejde nakupovanie. Aj preto sa snažím kupovať skôr menej a kvalitnejšie veci, ktoré budem nosiť dlho.

apolka77
15. mar 2023

Mám toho dosť asi 5 zimných vetroviek ale aj tak nosím iba jednu, veľa párov topánok aj tak obmieňať iba 1-2 tenisiek...rozmýšľam , že všetko zredukujem..

kleopatra114
15. mar 2023

Mám viac veci , niektoré nosím viac , niektoré menej . Urcite nenosím celu zimu jeden kabát , jednu bundu , striedam viacero , ale zas v móde nemám ziadnu pasiu, nepreháňam to . Každý deň nové oblecenie , casto sa prwzliekam aj počas dňa , keď som aktívnejšia . Nechcem skončiť ako kamoska , čo nemohla ísť so mnou na kavu , lebo si oprala zimnú bundu a nemala ísť v čom .

ivangeline
15. mar 2023

Tak ja som zanedbana deva,kt sa o seba nestara. :D A je mi to jedno. ;D Mam obdobia...a obdobia.. a odkedy prichadzaju deti,ozaj neriesim oblecenie...Az bude praca,prilezitosti,moznosti,asi budem mat v satniku viac a krajsie kusky. xD

nekonecna_katastrofa
15. mar 2023

Momentálne mám toho viac ako reálne využijem, ale to z dôvodu, že mám ešte veci spred materskej, ktoré som nosila do práce. Sú to nadčasové veci, ešte ich budem nosiť. Keď si ale odmyslím tieto kusy, mám toho skôr menej, ale dávam si záležať na kvalite, nadčasovosti. Nekupujem zbrklo, ale premýšľam, či to mám s čím nosiť. Niektoré drahšie, niektoré lacnejšie kľudne aj od číňana či zo sekáčov. Vyhýbam sa krátkodobým módnym trendom, nosím veci, kým sa nezničia. Teraz som po 13 rokoch vyhodila bundu, lebo sa mi v sušičke zničila. V skrini mi visí aj 15ročná mikina, 10 ročné šaty... O peniaze mi primárne nejde (hoci radšej utratím za niečo lepšie než za handry), ale pozerám aj na ekológiu. Vôbec sa necítim menejcennosti oproti ženám čo vkuse nakupujú, skôr je mi to ľúto, že nevidia tie ekologické dôsledky.

zorkahorka
15. mar 2023

Kym som bola mlada, stihla a slobodná, nakupovala som straaaasne vela veci. A po prvom porode som ich postupne vsetky vyhodila a v skrini mam dnes o polovicu mensiu garderobu. Ale aj tak mam toho vela. Kazdy rok vyhadzujem a posuvam dalej veci, ktore nenosim. Kedze som na materskej, vela novych veci nekupujem. Aj tak ich nieto kde vynosit 😀