Koľko kilometrov dochádzate do Bratislavy?

vikusjk
17. máj 2021

Ahojte žienky, prosím vás o info, tie, ktoré dochádzate do BA denne, prípadne vozíte aj deti do školy, koľko km, z ktorého smeru a ako dlho vám to trvá? Zvažujeme kúpu domu v blízskosti BA, smer asi Senec, alebo DS, Šamorín. Ďakujem 🙂

sirka9
17. máj 2021

ja cely zivot zo SC, teraz z Hrubého Šúru, čo je ešte cca 4 km plus. čiže nejakých 36 km asi. akože, je to v pohode, som zvyknutá, len tie zápchy fakt sú niekedy hrozné. ja chodievam cez novu dedinku, bernolákovo a Ivanku, a 99% v Ivanke býva zápcha. ale samozrejme záleží aj od toho, v akom čase človek ide. ja chodievam až okolo pol 8-8 tak aj preto. ale inak, uplne v pohode. z DS a Šamorína je teraz tá nová diaľnica, tak aj to je určite trošku výhoda z toho smeru

evkamotka
17. máj 2021

Byvame v pk, manzel pracuje v starom meste. Chodi mimo zapchove casy, trva mu to 35min. Cez zapchovy cas do hodiny.

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3009
17. máj 2021

@vikusjk z Maďarska po dialnici 35 km asi 20 min.

evkamotka
17. máj 2021

@sirka9 ivanka byva rano cela upchata, zial

janka2501
17. máj 2021

Kralova pri &senci, mm chodi rano o 5.30 a pol hodinu trva cesta do prace na Bajkalsku....boli casy ked isiel aj 45-60 minut v takom case

sirka9
17. máj 2021

@evkamotka ja viem, chodím tade každé ráno 🙂 ale dá sa to, niekedy lepšie, niekedy horšie

vikusjk
autor
17. máj 2021

@nekonecna_katastrofa tak toto je sila, to by som necakala 😲 zvlast teraz, ked akoze nova R7 by mala dopravu vyrazne zrychlit. Ako ja viem, ze tu BA je uz cela upchata o 7, cize dostat sa dalej do centra je des aj ked byvame tu. No, asi zvazime, ci tu nezostat 😅

vikusjk
autor
17. máj 2021

@sirka9 to sa cita lepsie, ako hodina z Samorina 😅 pozerali sme aj ze pri Senci vznika nejaka nova cast Juzna brana a na pohlad to vyzera fajn, ze okraj SC, sak v meste tam je urcite tiez vsetko k dostaniu, ze by to nemuselo byt zle a zaroven byvanie v dome. No uvidime, mozno bude snivajte s nami este dalsich par rokov, kym dcera nevychodi zakladku (ktoru mame teraz cez cestu doslova oproti) 😂

sirka9
17. máj 2021

@vikusjk mne osobne sa moc byvanie v takýchto castiach nepaci, ale tak kazdemu sa paci nieco ine. my sme kupili 4 roky dozadu dom v Šúri, ale tak, ze zadna branka je branka do prirody a s istotou sa tam za nami nikdy stavat nebude. sice starsi dom, ale je to take dedinske byvanie ako sme my chceli 🙂 nepaci sa mi na tych castiach co vznikaju, ze tam clovek ma skoro dom na dome, a skoro ziadny pozemok. aj ked niektore maju vacsi, ale to co vyrasta tu v okoli (dediny na okolo ako Tureň, Hurbanova ves, pri šamorínskom kruháči, atď) to pre mňa nemá čaro. ale, každý má iný vkus. verím, že nájdete čo vám bude vyhovovať, je to ho veľa 🙂

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata1001
17. máj 2021

Ked budes chodit vlakom zo sc tak v Ba budes za 20minut...

vikusjk
autor
17. máj 2021

@nekonecna_katastrofa fuu tak to urcite nehrozi, aby ja som chodila o 5 rano, ja lubim spat 🙈 Zaroven dcera na 8 do skoly tiez nemoze chodit zbytocne neviem uz kedy rano, cize neznie to ako najlepsi napad teraz sa stahovat tym smerom :( Ale tak uvidime

angelinja
17. máj 2021

mame trvaly pobyt v Ba, pracjujeme v Ba a vraciame sa do NR po 10 rokoch ...a budeme dochadzat NR-Ba kazdy den

kath1210
17. máj 2021

@vikusjk ahoj, byvam na okruznej v senci, juznu branu mame 300m, kludne sa pytaj..

eskop
18. máj 2021

@nekonecna_katastrofa
@vikusjk treba ist po dialnici 😊 byvame za samorinom 9km cize cca 40km od Ba a trvalo mi priblizne 30-35min cesta do prace do Polusu, jedine co ma zdrazlo bola ulica Svornosti, tam byvaju zapchy

vikusjk
autor
18. máj 2021

@eskop a o ktorej chodis prosim ta? Odporucas nejaku lokalitu v okoli Samorina? My cez Samorin chodievame na chalupu, ktoru mame v Medvedove, cize to tam tak zbezne pozname, ked sa cestou zastavime v Lidli a okoli na nakup. Samorin sa mi paci, lebo je tam dost dobra obcianska vybavenost.

vikusjk
autor
18. máj 2021

@kath1210 aka je to podla teba lokalita na byvanie? Je to prilis rozostavane? A zaroven je to blizko do mesta, kde clovek vybavi nakupy? Senec velmi nepoznam, boli sme tam len u znamych, ktori byvaju pri jazere a tam to bolo pekne. Dakujem 🙂

vikusjk
autor
18. máj 2021

@angelinja tak to je uz zmena, aj ked zase NR-BA po dialnici zas nie je take zle, pokial sa nieco nestane, co upcha dialnicu. Budete sem vozit aj deti do skoly?

kath1210
18. máj 2021

@vikusjk ta lokalita bude velmi pekna, chodim tu na prechadzky s detmi denne, developeri to poňali stylovo, prijemne to bude miestecko. Myslim ze okolo 150domov to ma byt az to dokoncia. V planoch vo som videla je aj nejaky verejny priestor uprostred, nevieme ci tam planuju skolku, ale mesto ma dlhodobo v plane zriadit tu aj skolu. Senec je male mesto, ja tam vybavim vsetko co potrebujem. Absentuju vsak priame spojenia s mestom(myslim napeso chodniky atd, mhd chodi sporadicky) cize rodina musi mat dve auta, pokial chcete zit komfortne. Je tu plno mladych rodin, my sa teda aj pravidelne stretavame aj s detmi, mame tu ihrisko, lesik. Kludne pis co ta zaujima.

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evkamotka
18. máj 2021

@vikusjk a nezvazujete radsej smer stupava atd?

vikusjk
autor
18. máj 2021

@evkamotka nie, ten smer nezvazujeme. Teraz byvame vo Vrakuni, chalupu mame v okrese DS, teda ten smer pozname, dcera ma skolu tu vo Vrakuni, muz robi na Zl.pieskoch, cize vsetko mame tak nejak blizsie z tychto smerov, ktore su nam tak nejak pocitovo blizsie. Ale stale je mozne, ze ostaneme tu a budeme chodit na chalupu az kym nam dcera nevyrastie a my sa tam na dochodok s muzom prestahujeme 😅

angelinja
21. máj 2021

@vikusjk to nieeeee, skola je v nitre uz je prijaty ako prvak to ne, my sme z nitiry cize tam byvaju rodicia v nitre