Kolegynina 50-tka - mali sme prísť bez pozvania?

danhen
15. feb 2021

Dobrý večer, viem aká je situácia s koronou, snažíme sa dodržiavať všetky nariadenia. No kolegyňa mala narodeniny, okrúhle. Môžem povedať, že sme kamarátky. Muži sú kamoši od detstva. Raz za 2 mesiace, po testoch, sme sa stretli na káve my u nich oni u nás. Už pred mesiacom sme sa smiali, že ako to bude s tou oslavou, čo Igor v mysli a tak. Zveršovala som jej báseň, poslala v deň narodenin, lebo v práci teraz nie som zo zdravotných dôvodov, nie Covid, nič infekčné, mam aj darčeky pre ňu, zhanala som originálne, ale aj vzácne.
Neozvala sa, nič nenapísala, volala aj s mužom deň po narodeninách, kvôli inej veci, ale nič nespomenula. Muž je v hneve, ja som zmätená. Či ja som jej mala volať, či môžme prísť? Alebo sme len mali prísť bez pozvania? Muž nechce o tom ani počuť, hrdý je, chápete, ale čo s darmi? Chcela som jej aj popriať zdravie.

olli456
15. feb 2021

Áno zavolaj jej a nenápadne sa jej spitaj ci prijíma návštevy

pribinak
15. feb 2021

@danhen veď jej zavolaj

deti95060810
15. feb 2021

dar by som dala aj po narodeninách....

loginexistuje
15. feb 2021

sak je zakaz vychadzania kam sa chces trepat je to vrcholne nezodpovedne darceky jej das potom

kataina
15. feb 2021

ja keby som bola oslavenkyna, by som bola proti, aby ma v čase zakazu vychadzania niekto navštívil, aby sa ku mne dostavila navšteva, lebo ona chce prísť... Ja sa stránim kontaktov a ostatní nech to rešpektuju. Slušnosť by bola spýtať sa či môže prisť. Odpovedala by som, že sa nemôžem-nechcem s nikym kontaktovať, mam starych rodičov, male dieťa, svoje zdrav. problémy, preto nechcem riskovať. Návštevu by som dohodla na neurčito, ked pominie covidova sezona. Podla mna je nezodpovedne a slušne povedane nerozumne sa natiskať na navštevu

danhen
autor
15. feb 2021

@loginexistuje testujeme sa každý týždeň, nechodíme nikde, nestretavame sa s nikým, toto by bola výnimka. Keď vidím v TV tých dôchodcov v obchodoch, tak to sa mi zdá nebezpečnejšie. Oni sú ohrození, nie ja!

loginexistuje
15. feb 2021

@danhen taketo navstevy nie su povolene ak to porusis mozete kazdy dostat 1600 eur pokutu prist takto ku mne nepustim ta domov (a opravnene)

danhen
autor
15. feb 2021

@kataina ved preto sa pýtam na názory, tiež cítim, že to nie je nevyhnutné, tiež sa netuzim niekde nakaziť nedajboh. Len som čakala, že zavolá, že neskôr, inokedy alebo nebojím sa, ak chcete, príďte a pod. Nie? Nie je to tak slušne? Neviem...

danhen
autor
15. feb 2021

@loginexistuje ved v poriadku, preto som čakala, že zavolá ASPOŇ ci chce alebo ci my chceme a pod. Alebo že inokedy, že sa na niečom dohodneme, ale neozvat sa vôbec?!

andrea78
15. feb 2021

@danhen A nemohla ocakavat, ze jej v den narodenin zavolas a poprajes? Teraz by sa preto citila urazena, ze si sa zrovna vtedy neozvala, iba jej basen poslala a berie to ako ignoraciu?

zuzanakucerkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danhen
autor
15. feb 2021

@andrea78 ale som jej aj zavinsovala mimo básne, správe, lebo som aj volala, no vtedy nedvíhala a už som potom nevolala, možno som ešte mala..

danhen
autor
15. feb 2021

@zuzanakucerkova ty si svojej lode kapitán

kataina
15. feb 2021

@zuzanakucerkova ? ? ?
nepoznaš dna ani hodinu, ale dočkaš sa neboj 😀 večne tu nebudeš

zuzanakucerkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hederamonstera
15. feb 2021

My sa stretavame stale so znamymi a kamaratmi🙄 zavolaj jej, ze ci mozte prist a ked nie, tak to oslavite neskor 🙂

kataina
15. feb 2021

prečo chceš zomrieť?
@zuzanakucerkova a ako dlho si už na svete, ked vieš že maš dlhožitie podedene? už si tu dlho?

mandarinka555
15. feb 2021

@zuzanakucerkova Ty na čom fičíš ? Daj ochutnať 😝

zuzanakucerkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea78
15. feb 2021

@danhen ja neviem, bola to len uvaha... na vasom priatelstve ti zalezi, zavolaj jej. Povedz ze konecne si sa aj dovolala, ze sa prv nepodarilo, porozpravate sa. Ulavi sa Ti a isto sa vsetko sa da doporiadku.
Inak dcera ( dospela) mala min tyzden narodeniny. Bola nestastna, ze s kamoskami nebola pomaly pol roka, neposedeli, nepokecali, lebo samozrejme nikam nechodi, nestretnu sa teraz. Kopka nestastia, uz to vsetko udiera aj na mozog. Zrazu dva dni po narodeninach niekto zvoni. Doletela za mnou do pracovne, natesena, ze mami, pozri, baby mi poslali darcek kurierom, mala prekvapenie, strasne sa tesila a absolutne to necakala a ta moznost ju nenapadla. Hned ma to teraz napadlo ako tip, ked nevies, co s darom😉 Zajtra volaj, porozpravate sa, povedz ze sa tesis ked sa konecne stretnete a poriadne oslavite a dar , ked uz ho mas, jej posli kurierom na tajnasa, zase majland to nestoji, kamoska bude mat isto radost.

zuzanakucerkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leskovael
15. feb 2021

Tak asi nerobila žiadnu oslavu, vy ste kamaratky a nebavili ste sa o tom par dní predtým? Lebo baviť sa mesiac pred narodeninami o oslave a odvtedy ani veta.. tak mi logicky vychádza že nič neplanovala a keďže vlastne neboli žiadne dohady, termín nič.., len vaše posrandovanie že ako to bude s oslavou, tak to neberiem nijak záväzne...Však jej zavolaj, podebatujte a popri tom sa spýtaj ci nakoniec robila oslavu alebo nie, že ste jej ani darceky nedali ani osobne nezagratulovali.

Či mala dat vedieť alebo nie je zbytočné dumanie... veď ak nemala naplánovanú oslavu kde by ste dopredu boli pozvaní, tak vám ani nemala čo dávať vedieť,lebo nič neorganizovala nie?

danhen
autor
15. feb 2021

@andrea78 super nápad, asi to naozaj urobím takto. Ďakujem! Áno, mrzí ma to, mam ju rada, a teraz ja vyzerám ako blb, čo sa neozval, trepať sa niekde nasilu je tiež hovädzina. Toto je asi to najrozumnejšie riešenie, ovca celá vlk sýty.

danhen
autor
15. feb 2021

@leskovael ved to, že už sme sa viac o tom nebavili... možno ani veru oslava žiadna nebola a pravdu máš, že vlastne ani neviem. Pomohli ste mi, každá niečím a asi ja som chyba. Zajtra jej zavolám, dodatočne zavinsujem a dar príde kuriérom a basta! Ďakujem!

andrea78
15. feb 2021

@danhen presne👍 super to dopadne, este budes za hviezdu 😉

mandarinka555
15. feb 2021

@zuzanakucerkova Tie "sto mesačné" pázdniny na tebe zanechali viditeľné stopy....Už nech otvoria školy, lebo tým adolescentom načisto prepína (myslím tým teba a tebe podobných unudených frackov)

zuzanakucerkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kataina
15. feb 2021

@zuzanakucerkova to sa aj doma s mamkou tak rozprávaš? No pekne. Alebo tak rozprava prave tvoja mamka? Výstižne si sa predstavila 😉

h2
15. feb 2021

@danhen Tak neviem, moja švagriná (mužova sestra) mala 50-tku v decembri. Len sme si zatelefonovali, zablahoželali a oslavovať budeme, keď sa bude dať a bude to bezpečné. Nikto z toho drámu nerobil, ona sa ešte smiala, že čím neskôr oslávi, tým tú 50-tku viac oddiali, že zatiaľ sa bude považovať stále za 49-ročnú. 😁

jana_eyre_2
15. feb 2021

Moja švagriná mala 40tku a nikoho ani nenapadlo organizovať oslavu kvôli tejto situácii.. podľa mňa je normálne ak sa človek ozve v deň narodenín s tým, že má gratulovať tomu kto ma narodeniny a nie naopak a čakať že ma pozve...