Kolegyne na svadbe

niki101988
5. jún 2014

O pár dní ma čaká oslava našej rýchlej svadby , ako som písala len také mecheche na záhrade s rodnou, pár priateľmi a podobne. Problém však je, že som pozvala jednu mne veľmi blízku kolegyňu a tie ostatné sa cítia trošku dotknuto a pod.
Milujem svoje kolegyne, kolegov, vážim si náš kolektív, jeho celistvosť, ale už na škole som mala problém s riešením môjho súkromia, s kým žijem ako žijem a pod.
Po nástupe do práce som stopla nejaké vrúcne priateľstvá a aj keď som veľký extrovert nebudujem si nejaké nové vzťahy.
Mám pár priateliek ešte z práce popri škole, pár známych s ktorými som sa spoznala keď som prišla do Prahy a ďalšie vzťahy neriešim. Všade sú ľudia všelijaký, ja robím len na pol úvazku aj keď už mám dieťa školopovinné, aj keď by sa mal o neho kto postarať. Toto je však večný pretras v robote v dvoch tímoch, prečo, či sa nenudím a prečo nerobím a podobne.
Nechcem nikomu vysvetľovat prečo, ale v ženských kolektívoch je to proste tak, nechcem aby ma riešili, ale zase nehodlám nikoho oboznamovať so svojím životom, ale to asi nejde dohromady. Ďalší problém je aj ten, že kolegyne nepozývam k sebe domov, keď som mala narodeniny pozvala som ich do podniku, ale domov nie, tu je však tradícia osláv doma. Takže nie som divná, ale za divnú ma zjavne majú

mufik7
5. jún 2014

Ak ľudia chcú vždy si niečo nájdu. Podľa mňa je dobré držať si zdravý odstup, veď prečo mi mal niekto vedieť kde, ako, s kým atď bývam, žijem len na základe toho že je to môj kolega, pričom mi ten človek nemusí byť blízky. My máme v práci tiež super kolektív, tiež sa oslavujú narodeniny a tak, ale napríklad u nás sa to robí v zasadačke v rámci obeda. A to že nepracuješ na plný úväzok, to je tvoja vec, hlavne že to tebe vyhovuje. Tvoje kolegyne sa asi moc nudia 😉

sintra
5. jún 2014

nic si z toho nerob, ja som v praci tiez za divnu, lebo sa nevyzivam v oslavach s prepacenim kazdej prkotiny, vladne tu taka "kultura" ze sa ocakava, ze sa budes skladat na darcek aj tomu, s kym sa akurat rano pozdravis dobre rano a tym to hasne, odmietla som sa toho ucastnit (este spolu s dvoma kolegynami), tak sme za divne. Tiez ma nezaujima ziadne susu musu, klebety, intrigam sa vyhybam. Takze nezapadam do vseobecneho kolektivneho standardu.
Ale viem s tym spokojne zit 😎

klincek
5. jún 2014

@niki101988 to je ich problem, ako sa citia 😉, ty rozhodujes o pozvanych hostoch.
Inak ten odstup v praci povazujem za dobru vec, riesim to rovnako. Proste som uz vo veku a stave, kedy sa mi fakt nechce zit intenzivny spolocensky zivot na pracovisku, mam sa kde realizovat. Vztahy s kolegami mam dobre a dokonca mam to stastie travit vacsinu pracovneho dna s osobou, ktoru povazujem za priatelku, ale mimo toho "socializovanie sa" v praci nie je moja salka kavy 😅. A nebudem nikomu vysvetlovat, preco a naco..nech sa kazdy stara o seba.

niki101988
autor
5. jún 2014

@klincek Ja sa socializujem, ale inde. Vďaka práci môjho muža máme ako Česi vravia líbánky aj každý druhý mesiac, o dcéru sa postará svokra a ja s ním cestujem niekam kam ide služobne. Vyhovuje mi kozmopolitnosť, obe sestry mi pracujú ďaleko za hranicami Československa 😀 , len nechcem aby ma riešili ako žijem, ako sa mám dobre zle a podobne. Nechcem a nepotrebujem to, pozvala som len jednu kolegyňu, ktorú som poznala už pred nástupom a patrí do kvarteta žien priateliek blízkych

niki101988
autor
5. jún 2014

@sintra Ta zo skladaním sa nooo u nás je to tak, že každý mesiac dávame 30CZK do kasičky a potom sa z toho kupuje nejaká drobnosť človeku podľa toho čo sa o ňom vie, že má rád. Ja však nikdy nikdy neprispievam na UNICEF sú to darmožráči a basta pre mňa
Klebety, si vypočujem, lebo nevyhneš sa tomu, ale nekomentujem, počula som už aj o sebe kadečo.
Nemám fotku chlapa a dcéry v peňaženke, neriešim sexuálny život, ako kedy kolkokrát a podobne, neriešim čo nás koľko stojí a pod. Riešim to doma s MM a to je pre mňa celé