Kolegyňa nesplachuje wc, riad umýva raz za týždeň, podlahu zmýva raz do mesiaca

rybka48
15. júl 2022

Dnes sme mali v praci diskusiu ohľadom spotreby a vyúčtovania vody.A kolegyna povedala že ona nesplachuje WC po malej potrebe, býva sama takže nikto iný jej tam nechodí, že záchod splachne 2-3x za deň, riad umyva raz za týždeň alebo raz za dva tyzdne, umyvacku riadu nema takže ten riad umyje naraz ručne,podlahu zmyva raz za mesiac, sprchuje sa v praci dennodenne. Neviem ale pride mi to až prilis, že tak šetrí s vodou, aj ked je pravda že každý rok má na vode aj 250-300€ preplatok

eeffka
15. júl 2022

@rybka48 nuz... ze je riadne prasa

dskjhfdlkdjhl
15. júl 2022

@rybka48 Este by mohla chytat dazdovu vodu a splachovat takou😝 Ten neumyty riad jej asi tiez nesmrdi, ani ten nesplachnuty zachod, blee.

selest
15. júl 2022

Pokial to jej vyhovuje pride mi to v pohode. Voda je draha nie len z pohladu financii..

dzulli1980
15. júl 2022

Tak pokiaľ býva sama, toľko "bordelu" po sebe nemá ...

viestta
15. júl 2022

Každý blbne po svym. Niekto nesplachuje, niekto anonymne preberá kolegynu

anjelicek26
15. júl 2022

Pokial je cely den v praci a zije sama, tak tipujem, ze toho bordelu vela nema... tam staci si ten tanier a pohar oplachnut aj rucne... nech si to skusi pri 6 ludoch doma 😂 Ale ten zachod je fakt hnus... pri vsetkom pochopeni setrenia, zas odtial potial...

ukulela
15. júl 2022

@rybka48 splachovanie, ok, po malej a ak ho vecer umyje,tak tam problem nevidim. Ale meverim, ze skladuje 2 tyzdne stary zaschnuty spinavy riad.. akoze 14 hrncekov, priborov, tanierov?ako nanavstevu by som k nejnesla a zvazila aj podavanie ruk...

heidy222
15. júl 2022

Nuz ja sa sprchujem setrne: vypnem vodu pocas samponovania, nestojim v sprche umyjem co treba a idem dalej a tiez tolko nedoplatok mame.

karhu
15. júl 2022

aj keby sa cistila olizovanim ako macka, CO TA DO TOHO ako si ona doma gazduje?🙈

ildiko36
15. júl 2022

@rybka48 aka doba príde za chvýlu , vsetko zdražujú, mozno budes ju chvaliť ako si vie ušetriť😂..
Je to jej vec čo a ako robý doma, nemala si preberať na koníku s cudzímy to s čim sa ti zdôverila, kazda jedna sme iná, setrí ako vie, je sama nech si robý ako si to uzná za vchode.

rybka48
autor
15. júl 2022

@karhu a napísala som niečo zle na ňu? čítaj s porozumením😊

kkovacovak
15. júl 2022

@rybka48 to splachovanie by som ešte ako tak prežila, umývanie podlahy by som tiež zobrala keďže som tiež bývala sama a chodila som sa domov len vyspať takže moc bordelu tam nebolo. Ale sprchovanie a umyvanie riadu...fuj.

karhu
15. júl 2022

@rybka48 kolegyna sa ti zdoveri ako doma fuguje a ty to nasledne zavesis na net, juchuu👍
citaj s porozumenim si nechaj🙄

januska12323
15. júl 2022

Okrem riadu na tom nič zlé nevidím.

rybka48
autor
15. júl 2022

@karhu nehovorila to len mne, bolo nás tam viac takže ona sa tým netají

jana_eyre_2
15. júl 2022

Noo, ale ona žije sama, nie s tebou, alebo som niečo zle pochopila?

simca06022011
15. júl 2022

Ak je sama, ani toho riadu vela nema.... Ak jej to vyhovuje =ok. Popri nedostsku vody aky nas skôr ci neskor čaká, si budeme pomaly zvykat všetci

rybka48
autor
15. júl 2022

@jana_eyre_2 žije sama, ja mám svoju rodinu,pochopila si to dobre👍

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
15. júl 2022

@rybka48 a smrdi, ci?
Takto splachovala aj moja babka v panelaku, dokonca odchytavala vodu po umyvani v umyvadle a tym splachovala s kyblikami wc, ale ono to nesplachne poriadne, smradek v tom wecku bol. Sice si povedat nedala, ale pri starom cloveku, ktory vyrastal pri velkom setreni sa to da pochopit.

miadi
15. júl 2022

Fuj ale jej vec .. pozitivne ze sa sprchuje v robote Keby sa sprchovala raz za dva tyzdne a bola stebou v miestnosti smrdkajuca - to uz by bol problem., takto nikomu neubližuje a ze jej smrdi doma wc 🚾 nemoze nikomu vadit kedze je tam sama a jej to neva..

elementissa
15. júl 2022

A čo teba konkrétne do toho? Aký máš dôvod ju rozoberať na nete? Nech si každý robí ako chce. Ohrozuje ťa nejako? Keby sa tak každý staral o seba, o každého by bolo postarané, všakže?

bajka16
15. júl 2022

Veď ale ona býva sama 😀 ak pracuje predpokladám že väčšinu týždňa nie je doma. Takže asi je to takto v pohode

ninusa221
15. júl 2022

@rybka48 každeho je to osobná vec možno jej pride divné že ty si napúšťať velky bazen na záhrade. Takže nerieš.

zlostitko
15. júl 2022

@ildiko36 mi skoro oci vypadli, co si tu popisala 🤦‍♀️

estrella5
15. júl 2022

Ak žije sama, tak nech si robí ako jej vyhovuje. No nie? 🤷‍♀️ Ako ja osobne by som čo sa týka riadu, podlahy,... nemohla tak fungovať. Sprcha je tiež u mňa úplný základ, to som až prehnane čistotná. Ale to wc viem pochopiť a nehanbím sa to tu priznať. Počas učenia sa na VŠ (učila som sa sama v byte) som vždy vypila neskutočne veľa vody, čajov, kávy,... a prejavilo sa to logicky na tom, že som stále behala na malú. Fakt extrém 🙈😁 A tak ako je u mňa automatika po sebe vždy spláchnuť, tak som to v týchto ťažkých učiacich sa obdobiach 😁 nerobila (inokedy splachujem a aj som splachovala vždy). Prišlo mi to ako neskutočné plytvanie vodou keby každú chvíľku spláchnem... A veru, nič také hrozné sa nestalo. Pohodka... Keby je v tom čase v byte so mnou aj niekto iný, tak to nie.. Ale keď som bola sama, neriešila som a spláchla až po pár razoch 🙃🙈

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybka48
autor
15. júl 2022

@zlostitko tiež mi tie hrúbky hned udreli do očí😁
@zlostitko ale asi bude maďarskej národnosti, preto som ani nereagovala😉

zdenka11081983
15. júl 2022

@rybka48 mat tvoje problémy ... bud rada, že máš dobrú kolegyňu.. ona to šťastie nemá..

lalenka33
15. júl 2022

Žije sama, pravdepodobne 5 dní v týždni strávi v robote. Doma sa len vyspí. Až večeria tresku a rožky tak zašpiní max.lyžičku, pije možno z fľaše, možno nevarí a cez víkend obeduje donášku z obalu. Možno má za 2 týždne 1 tanier z ktorého zotrie denne omrvinky a je čistý. Ako bavíte sa o tom v robote medzi sebou a ty to potrebuješ zavesiť na koňa? Teba by som za kolegyňu nechcela, aby som sa musela báť, čo pred tebou poviem, aby ti to neprišlo ,,iné" a nezavesila to na koňa. Aby toto raz nebola realita pre nás všetkých. Vo viacerých okresoch nášho kraja už zakázali polievať záhrady, naplnať bazény a umývať autá. Vraj je najväčší nedostatok pitnej vody za posledné roky a bude to len a len horšie. U nás sú studne prázdne a rieka v meste takmer suchá.