Koho sa patrí pozdraviť?

4. mar 2023

Zdravite iba ludi, ktorych poznate? Napriklad studentom pedagogickej fakulty na praxi na ZS je vycitane, ze nezdravia ucitelov. Prax maju jedenkrat do tyzdna. Su v kontakte s jednou ucitelkou. Inych ucitelov nepoznaju. Je v poriadku, ak im pedagogicky zbor vycita, ze nezdravia?

0silvia0
4. mar 2023

Ja sa vobec cudujem, ze im nenapadne sa automaticky pozdravit. Ved to je samozrejmost.

zooeynka
4. mar 2023

Snad ked vidia na ZS ineho dospeleho tak pozdravia, nie? Ci prejdu ako telce?

martinkatinka
4. mar 2023

Tak hadam deti vedia, ze su to ucitelia a je slusne pozdravit ich.

neznamaznama
4. mar 2023

Nie, nie je v poriadku, že im to vyčítajú. Malo by to byť pre nich (tých študentov) úplne úplne samozrejmé a toto by mali vedieť aj bez upozornenia.

darius_a
4. mar 2023

Takže dáka 20 ročná slečna ide okolo pani učiteľky vek 40 a prejde len tak?
Áno trapas.

anavixy
4. mar 2023

V praci sa zdravim kazdemu, kto je obleceny v rovnosate, ked ho stretavam zoci voci, aj ked neviem kto to je alebo z akeho oddelenia je.

lintu
4. mar 2023

Čím skôr sa naučia zdraviť tým lepšie. Nejeden z nich je potom vyhúkaný, že by sa mal zdraviť zvyšku kolektívu aj v zamestnaní :D Pritom je to fakt normálna vec.

simsalabim
4. mar 2023

Mna zaraza, ze student pedagogickej fakulty neovlada elementarne pravidla slusneho spravania 🤔

macekovam
4. mar 2023

Určite by som zdravia... Netreba chodiť ako teliatka... Zdraví mladší staršieho... Muž ženu..v práci.. Podriadený nadriadeného...

.

mesiacikluna
4. mar 2023

Ja som vždy zdravila len učiteľov čo ma učili :D

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
4. mar 2023

ano je, v robote tiez prichadzam priamo do kontaktu len so zopar ludmi, ale v ramci velkej budovy a dlhych chodieb s mnozstvom kancelarii sa stretavam aj s ludmi z inych oddeleni napr. v kuchynke, na chodbach a na wc - zdravim vsetkych, automaticky

viestta
4. mar 2023

Hadam je normalne v skole pozdravit kazdeho dospeleho cloveka, lebo je velka pravdepodobnost, ze je to kolega ucitel. Ak je to upratovacka alebo skolnik, pozdravom nic nepokazis, pretoze s najvacsou pravdepodobnpostou si mladsia pozdravit je zaklad. Ak by si aj bola starsia, tak pozdravom nic nepokazis.

h2
4. mar 2023

Čo je toto za otázku? Nie, nezdravím len ľudí, ktorých poznám. Keď idem na úrad, niečo vybaviť, alebo do obchodu, do banky, alebo keď príde klient do firmy... tak to sú všetko ľudia, ktorých nepoznám a neviem si predstaviť nepozdraviť.

januska12323
4. mar 2023

Ak si ty ten študent mala by si sa hanbiť. Sú to tvoji kolegovia, aj keď s nimi priamo nepracuješ.

danyelia
4. mar 2023

@estrella5 Ahoj, tak mne to nezdravenie sa pripadá ako znak neúcty, často sa mi stáva, že dcérine kamarátky (cca 10-12 rokov) ma stretnú pri bloku, prídu k nám na návštevu, pozerajú na mňa ako teliatka, ani bú ani mú. Alebo rovno vybafnú otázku - ,,ide dcéra von?,, - ,,máte dačo na pitie?,, a keď odchádzajú, to isté...Koľko x začnem ja, že ,,Dobrý deň, Ninka...a bla bla. A nechápu, kde je problém, keď im dcéra povie, nech sa aspoň pozdravia 😁

darius_a
4. mar 2023

Si milý autor/autorka predstav, že za nejaký čas sa tam uvoľní miesto a pôjdeš tam pracovať.
Ale tych budúcich kolegov, čo teraz nezdravis, lebo sak sa nepoznáte..
Si pomyslia aj časom možno daktori, chce učiť a základ slušného správania nemá.
Ci bez šance, študuješ len tak a do tej škôly už nepachnes?
Pozdraviť je základ!

deti95060810
4. mar 2023

však ak sa im nechce otvoriť papuľky, tak nech aspoň kývnu hlavou...

1sally12
4. mar 2023

Ale koľkokrát aj dospelí neodzdravia...a čumia jak teľce.

vreckovka2
4. mar 2023

Naozaj takato otazka? Ked student stretne akehokolvek dospeleho na praxi, tak by sa mal pozdravit. Je uplne jedno ci je to ucitel, upratovac, skolnik, vratnik, kuchar, asistent, riaditel, rodic. Ked raz budes pracovat v skole budes sa zdravit len ucitelom? Ked uz buducim ucitelom chybaju zaklady slusneho spravania, tak ja uz neviem kam to cele speje.

autor
4. mar 2023

Dobre, prevazuju nazory pozdravit. Presvedcili ste ma. Teraz mozno opacna otazka. Preco druhej strane prekaza, ze nie je pozdravena?

miadi
4. mar 2023

Lebo je to zaklad slusnosti.

miadi
4. mar 2023

Ides tam na prax nie si chodec na ulici .. si tam ako host do domu.. Ja ked idem na nejaku spolocensku akciu do skoly kde chodi moje dieta tak zdravym kazdeho dospeleho co stretnem na chodbe ., ci je to ucitel ci rodic neviem a je to vlastne jedno.

danyelia
4. mar 2023

...lebo je to okrem základu slušnosti aj znak úcty, prejav slušnej výchovy, logický začiatok prípadného ďalšieho rozhovoru...

heidi4
4. mar 2023

Prepadla by som sa od hanby na mieste tych "studentov". Ked niekto studuje na VS, ocakava sa od neho isty level inteligencie, a to aj tej EQ, nie len IQ. No svet sa asi ruti fakt do sr*ciek, ked mladym sa takato zakladna vec zda divna...
Hanbila by som sa ako pes, fakt... 👎 Level suteren, ten, kto nevie zdravit

lintu
4. mar 2023

Neviem nad cim tolko filozofujes. V kazdej spolocnosti je zauzivany nejaky model spravania. Tiez sa predpokladam pytas, lebo ocakavas odpoved.

trinneo
4. mar 2023

Pretože toto su elementárne zaklady slusnosti, ktore sa ucia deti uz v skolke. A pre niekoho na vysokej by to uz malo byt automaticke a podla toho napriklad si urobím obraz o človeku, ako bol vychovaný...je to neslusne a ignorantske a presne tak sa budem k tomu cloveku aj ja spravat...

viestta
4. mar 2023

@heidi4 obzvlast ked studuje ucitelstvo, tam sa ocakava okrem vzdelavania aj vychova. Ako bude vychovavat ucitelka ked nedokaze ani pozdravit? Vsak este aj ta kravka zamuci, kde stretne kamaratku na luke

mesiacikluna
4. mar 2023

Tak pozdraviť je slušnosť ale zase cirkus by som z toho nerobila keby sa mi niekto nepozdraví, zažila som také a, že som sa zdravila niekomu a ten mi nepozdravil tak som prestala aj ja

marca12
4. mar 2023

Mala by to byt zakladna ludska slusnost,zdravit kazdeho,koho stretnem. Ja aj ked idem na urad,zdravim kazdeho pracovnika. To iste v skole,pozdravim predsa kazdeho zamestnanca,ktoreho stretnem,nielen konkretneho ucitela.