Kocúr v noci mňaučí

8. nov 2021

Ahojte idem si k vám po radu snáď pomôžete. Ide o maminu má kocúra ktorý pravidelne noc čo noc mňaučí pokiaľ ju nezobudí. Má ho 6 rokov. Ide o britského modrého kocúra. Nieje kastrovany. Veterinár povedal že to môže aj nemusí ovplyvniť. Je to tak že asi v období ruji mňauká v noci. Čiže nieje to cely rok ale je to neznesiteľné mamina sa nevyspi vôbec .Napr minulú noc mnaukal od 23 do 3:30 vkuse. Nemáte skúsenosti či kastrácia pomohla alebo čo pomohlo ?

lindusss2016
8. nov 2021

No ja nemozem uverit, ze mam vydrzala 6 rokov v byte s nekastrovanym kocurom 😂 ved to su strasne sceny, co tie macky robia, nech ide co najskor, ci pomoze, neviem, niekedy je uz neskoro, ked maju nejaky zvyk

janettdamian
8. nov 2021

Ja mám kocúrov čo žijú vonku, taký "dedinský" takže celé noci lietajú vonku. Myslím, že to určite má súvis, keď nie je vykastrovaný, to robia vonku iný humbuk keď majú "ruju". Neviem si to predstaviť v byte 🙂

lucia147852
8. nov 2021

Domáceho kocúra nedat vykastrovat 6 rokov? Fuu to už si len ten smrad neviem predstaviť… a áno, kastracia pomôže, pretože kocúr cíti harajucu macku na niekoľko kilometrov a chce ísť za nou. Samozrejme nie je to ako mávnutím čarovného prútika, tie hormóny sa mu budú v tele ešte aj po kastraci postupne znižovať. Kastrovat treba čím skôr

erickatt
8. nov 2021

Vykastrovat. A skusit ho budiť cez den. Ked zaspi dojst k nemu zatriast s nim a zobudit. Ja som to nasej robila asi 30x za den keď v noci blba. Pochopila

simca06022011
8. nov 2021

Urcite to pomoze. Ved aj pes, ked citi haravu fenu odkaze vyvadzat ako nepricetny, nezrat dva tyzdne... A co este taky kocur :D

mirka438
8. nov 2021

Co robila nasa macka, ked sa chcela toto....😆 preboha, celu noc plakala a ja s nou, myslela som, ze ide do rana zdochnut..a rano u veterinara som sa skoro od hanby prepadla ako som hystercila a ona chcela len sexovat. Dal jej antikoncepciu aby sa takto neprejavovala v byte az o par mesiacov sa stala doma taka vec, ze ju museli operovat a ked uz ju mali otvorenu tak ju rovno sterilizovali. Ovtedy uz v noci nevyvadzala. Inak tiez sa cudujem, ako tak dlho vydrzala s nekastrovanym kocurom v byte. Mama mala kocura ale okamzite sme ho dali kastrovat. Ved to bolo nieco strasne

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
8. nov 2021

@mirka438 😂 zlate, ze si ju isla zachranovat od nadrzanosti 😂
No ja sa tiez divym, ze to vydrzala tak dlho, mala som v byte zatial dvoch kocurov a to sa nedalo. Prvy strasne skriekal a druhy v noci tiez mraucal, ale nasledne cely tyzden kazde rano prisiel oznackovat psovi pelech. Ako to spravil druhykrat, hned som mu objednavala termin. Odvtedy ani raz nastastie, lebo to som sa kazdy den budila na smrad

domiklik
9. nov 2021

VYKASTROVAT... Puberta prišla trosku neskor 🙂

allie458
9. nov 2021

Ja mam perzskeho kocura ktory ma 20 rokov a kastrovat sme ho davali asi ako 8 rocneho, vsetko ocikal a stale mnaukal. Potom sa to velmi zlepsilo. Este to moze byt aj tym ze nie je aktivny cez den, je dobre sa s mackou pred spanim hrat (aj ked vyzera ze nechce dobre su take pierka na drotiku a podobne). Dalsia vec je krmenie, je dobre ked ma rezim a je krmeny stale v rovnaky cas, ja mojmu davam okolo 9-10 ked idem spat lebo potom viem ze bude celu noc čušať.

mirka438
9. nov 2021

@ptmt1011 myslim, ze ano. Tabletky aj injekcie sa mi zda. Nasej daval injekcie pokym ju nesterilizoval.
@lindusss2016 ano, ten smrad, ved to musi byt v byte peklo. Inak, teraz sa smejem aj ja ale ako som revala, ked sa pipkou suchala o zem a za nou volaky krvavy ci aky to pas, ja ze ma nejake traviace problemy, ze zo zadku krvaca, ze ona urcite zomrie, muz v nocnej a ja nocnu doma tahala revajuca spolu s mackou 😆 a to prvy veterinar na to ani nedosiel, dal jej len cierne uhlie 😀 az druhy potom, rovno jej pichol tu antikoncepciu a bolo po placi 😀

bilancia
9. nov 2021

vykastrovat

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikamaa
9. jan 2024

Toto riešim teraz s mačkou ragdoll.Dostali sme ju, má 4 roky.Je u nás mesiac a pol a noc čo noc mňauká (kričí,zavýja"šteká"..) Od 22.00 do 7.30 🤦🏻‍♀️
Na veterine je všetko ok.Ruju nemá aj keď niektoré príznaky tak vyzerajú (veterinár povedal).
Cez deň je zalezená za gaučom.Je plachá.A v noci čistý čert 😃.Veterinár je dal najskôr od bolesti lebo si nebol istý či ju niečo nebolí ale mňaukala v noci aj tak.Nepomohol ani feromón pre mačky ani mačacie CBD,teraz jej dal také hnedé kapsule ale v noci tiež mňaukala.Boli sme cez Vianoce na návšteve,prespali sme tam a tam zamňaukala pár krát.Prišli sme domov a cirkus nanovo.Neni sterilizovaná, sľúbili sme bývalej majiteľke že ju nedáme 🤦🏻‍♀️ Cicu máme v byte .

erickatt
10. jan 2024

@monikamaa hned dat vykastrovat. Aa mne zabralo ked mojej macke v noci ,,sibkalo". Cely den som ju budila. Nenechala som ju spat. Ale zas ked zmenila bydlisko, mozno je jej smutno, boji sa.

monikamaa
11. jan 2024

@erickatt my sme jej tretí domov za posledný rok.Naposledy bola v centre pre deti a tam bola cca 2 mesiace ale nezvládla to.Bála sa, má plachú povahu.Bola celú dobu pri kocúrovi ale ho ignorovala.
Aj malého sa bojí....neviem či jej tam deti niečo neurobili zlé 🤦🏻‍♀️
Už som rozmýšľala nad tým budením ale cez deň sme v práci.

erickatt
14. jan 2024

@monikamaa je urcite v strese