Kocúr a mačka. Je to ruja?

princeznasevera
20. sep 2020

ahojte peosim Vas kocurik uz ma 6 mesiacov macicka tiez. Veterinar mi povedal,ze vykasteovat ho staci az v 8 mesiaci ale posledne dva dni je agresivnejsi,kuse a stale otravuje macicku. Ocuchava jej zadok a asi po 3x na nu skocil ako pri pareni ale nic zatial nespravil. Zajtra chcem volat vetovi. Je to zacinajuca ruja? Vykastruje mi ho aj skor?

syslik81
20. sep 2020

bezne sa kastruje v 6m ... ak neznackuje este nieje v ruji ale ja by som ich uz oboch dala vykastrovat

princeznasevera
autor
20. sep 2020

@syslik81 zatial chcem len kocura

luba41
20. sep 2020

a mačka nie je kastrovaná? dajte najprv ju..najlepšie hned teraz..kludne už ona može mat ruju - ak sú spolu, ani si nevšimnete .. a bude problem - dalšie mačatá..

durianka1973
20. sep 2020

Pozor, macka moze ostat kotna uz v 6 mesiacoch! Uplne bezne sa sterilizuju v 6 mesiacoch. Suhlasim s luba41 - Vy si to vobec nemusite vsimnut a macicka moze zostat kotna. Urcite by som ju dala kastrovat cim skor. A kocurika v podstate tiez - zbytocne bude macicku stresovat a otravovat.

princeznasevera
autor
21. sep 2020

Ona praveze pred nim stale uteka a veterinar povedal ze na kastracou je este nepeipravena malo vazi

luba41
21. sep 2020

@princeznasevera ale ked zostane kotná, tak ako potom donosí? či zomrie? na to je pripravená? prečo váži tak málo? je zdravá?

princeznasevera
autor
21. sep 2020

@luba41 ona je taka drobunka mala problemy zdravotne musela uzivat peobiotika bo mala teploty ale uz je zdrava

luba41
21. sep 2020

@princeznasevera skus druheho veterinara..poradit sa tam..kastrujú aj menšie mačky.. ked bude mat ruje , tak zase nebude jest a schudne ..

janinamojka
21. sep 2020

@princeznasevera nasho musel este krátko pred 6mesiacom,lebo bol velmi vyspelý a,, akcny,,.. 😉A zacinal byt agresívny do nas, tak sme mu pristrihli,, kridelka,,..

renka30
21. sep 2020

Dala by som oboch, cim skor, aby uz teraz nebolo neskoro. Nam veterinar povedal, ze v pohode v 6 mesiacoch sa da.

zuzankamalikova
21. sep 2020

Neviem na co cakate,oboch treba kastrovat a sterilizovat,macka moze mat maciatka uz v 6 mesiacoch a kocur ked zacne znackovat,to budete mat doma smrad ako v opičinci...co oznackuje,mozete vyhodit + mačka v ruji škrieka vo dne v noci...nechcite to zažit...kastrujte uz teraz...

princeznasevera
autor
21. sep 2020

Volala som vetovi.kocura mi odmieta kastrovat ze az za 2 mesiace ale macicku som objednala na piatok

zuzankamalikova
21. sep 2020

@princeznasevera odmietol?No rozmyslala by som nad zmenou veterinara,moj kocur bol kastrovany ako 6 mesacny,bez problemov a je zdravy 😊

princeznasevera
autor
21. sep 2020

@zuzankamalikova uz je objednany k inemu ktory povedal,ze je to neskoro