Klimatizácia vo vlaku

8. sep 2023

Ahojte, idem prvý krát vlakom na dlhšiu cestu. Je vo vlakoch (rýchlik, IC, rex) klíma? Je veľmi silno zapnutá?

Niekde to s ňou preháňajú, ja to zle znasam. Nech viem na čo sa pripraviť

ornela_tn
8. sep 2023

my sme išli nedávno rýchlikom a veru bolo zima. Ľudia vyberali deky alebo uteráky na prikrytie

stanulienkat
8. sep 2023

Mam pocit, ze vsade to s nou prehanaju.

autor
8. sep 2023

@ornela_tn na ktorej trase ste išli prosím?

janai1
8. sep 2023

v pondelok som išla BA - ZA a veru dosť chladno bolo

erickatt
8. sep 2023

Ono tazko..to ako s kurenim. Kolko krat som sla vo vetrovke, ciapka, rukavice. Na druhy den teplucko a potom prisadnu taki co idu raz za rok a nadavaju ze moc kuria.
Zas kamaratka, ta by chodila v plavkach aj v zime, tej zas klima naplno vyhovuje. Tazko sa prisposobit vsetkym. Len si skusit presadnut, no zas ak mas miestenky tazko. Urcite si zober pre istotu sveter

uhnakova
8. sep 2023

Kedysi som často cestovala vlakom Ba-Praha a veru som nosila mikinu s kapucňou so sebou, aby som sa mohla zababušiť, keby im zase s klimou šibalo.

anetka34
8. sep 2023

Nám sa stalo na trase Bratislava -Liptovský Mikuláš, že v horúčave v polovici vozňov nešla klimatizácia vôbec, ľudia odpadávali a behali po vlaku. Mali sme miestenku v takom vozni a museli sme hľadať miesto v inom vozni a púšťať ľudí, keď pristúpili a mali tam miestenku.
Potom sme išli na iný smer a sedeli sme vo vetrovkách

viestta
8. sep 2023

Naposledy som sla rychlikom a klima nebola zapnuta, bolo to peklo. Ked je ti zima, tak si zober k ruke sveter a daj si ponozky aby ti nebolo zima na nohy. Ked je zima, clovek sa vie zariadit, s horucavou nespravis nic

marcellka32
8. sep 2023

Bežná moja Trasa Ba-Galanta 50 km, leto vonku 35 stupňov, vo vlaku klíma na 17 stupňov... hlásila som to sprievodcovi hneď vo vlaku ako došiel, hovorí mi že to sa nedá, to je centrálne nastavené...hovorím nevravte veď pri dverách máte panel na klímu, poďme tam a ukážte mi že sa to nedá....a zrazu to šlo....jemu sa proste nechcelo ísť to prestaviť

kristiii
8. sep 2023

Áno, bývajú dosť silno pustené, radšej si nachystaj niečo na seba. Tiež to neznášam. Vonku 35 a vo vlaku 18. Keď sme šli do Prahy, všetci vyťahovali, čo bolo poruke. Ale stále to bolo lepšie než cesta z Prahy do Písku, tam nebola klíma, tak preistotu všetky okná pootvarane..

lesanka845
8. sep 2023

Tak radšej nech je pustena klíma a dám si sveter,než trpieť horucavy

pinkgirl
8. sep 2023

V júli som šla IC z konečnej na konečnú v priebehu 2dní a v oboch prípadoch bola klíma odlišne nastavená. Šla som 1.triedou a prvá cesta bola v pohode, vlak bol menej obsadený a stačilo mi sedieť v tričku a krátkych nohaviciach. Cestou späť bola vo vlaku plnka a vozeň mal zle vyregulovanu klímu lebo v strede vagónu bola veľká zima, pričom na krajoch pri dverách bolo akurát. Keď sprievodca prešiel až ho od zimy striaslo a niečo na klíme prenastavil na nižší výkon a tak bolo síce v strede vagónu fajn, ale pri dverách teplo. Takže pri každej kontrole lístkov to prenastavoval podľa toho kto z cestujúcich sa na čo ponosoval.
V reštauračnom vozni bolo ako v chladničke, musela som si dať sveter.

megg1
23. aug 2024

Inak tieto dni maju klimatizaciu hrozne pustenu...vonku 33 a vo vlaku pocitovo 18, je to stara znama vec, no i tak je to stale rovnako...