Klietka pre psa do bytu

henuska2003
13. sep 2023

Ahojte mám otázočku adoptovali sme si šteniatko AMS rozmýšľam nad XL klietkou fo bytu ale bolo by mi ľúto ju zatvárať do klietky máte nejaké radi áno či nie ?

rebrambora
13. sep 2023

Vycvicit. Ak nemate sajnu, tak si najst odbornika.

andrejkap123
13. sep 2023

@henuska2003 ak má pes pravidelne vencenie, aktivitu psychicku ci fyzicku tak zatvorenie do kleitky berie ako oddych a zázemie a bezpecie. Urcite je kepsie ho vybehaneho a najedeneho dat do klietky ked idete prec ako by mal brázdit byt, nieco znicit alebo nedajboze nieco zjest co by nemal. Takze urcite kupit klietku a nastudovat si ako psa na nu naucit a pomedzi to vychova.

gejb
13. sep 2023

@henuska2003 klietka je fajn. Tiež mi to prišlo nehumanne zatvárať psa do klietky ale potom som prečítala viac článkov a názor som zmenila. Nie je to len na to aby ti nenčil zariadenie bytu ale pes tam nájde aj útočisko, naučí sa oddychovať. Jednoduchšie ho naučíš na miesto atď. Teraz napríklad ľutujem ze sme ju nemali lebo povahe nášho psa by to bolo na úžitok. Ak niekedy budem mat ešte stena tak ju kúpim.

henuska2003
autor
13. sep 2023

@rebrambora nebojte vycvik ma fajn skor ide o to aby v puberte neničil veci a neublížil si niečim keď bude sam doma

rooskoliv
13. sep 2023

my nemame klietku, ale ohradku. Je to male bytove plemeno, takze ju nepreskoci. a je to jej miesto a tak to aj berie

gejb
13. sep 2023

@henuska2003 môj pes má separacnu úzkosť, zle znášal samotu a zničil nám gauč, dvere, omietky...pokiaľ bude vybehany tak klietku vezme ako fakt a bude v nej oddychovať...ideálne naučít hneď od stenata. Ale naozaj len na čas nevyhnutný. stena sa vsak potrebuje aj často vencit a tak ho tam nenechávajte dlho aby si tam nerobil potrebu...to nedopustite.

misulka22
13. sep 2023

Mala dom bulteriera a pouzivali sme klietku.kym teda nedostal vlastnu izbu a postel😂kazdopadne mali sme tu najvacsiu pre dogy takze sa tam mohol vyvalit,mal tam hracky atd...ked chcel mat klud isiel do klietky.onbol na nu tak nauceny,ze ked sme boli v hotely a mohol spat na gauci tak chodil vecer ako bez duse kym manzel nesiel do auta vytrepat klietku do izby 🤣

henuska2003
autor
13. sep 2023

@gejb my sme si adoptovali psíka u nich bola naučená na klietku už v byte keď boli v práci ma približne 3 mesiace kúpila som kameru do bytu s tým že bude na voľno no bojím sa puberty 🤣

anjelicek26
13. sep 2023

Toto by som riesila "ked na to prijde" a zacne nicit, klietka sa da dokupit z jedneho dna na druhy... nie kazdy pes ak je dobre cviceny a chodi pravidelne von nici veci...niektori veru daju vsetkemu pokoj puberta nepuberta, proste vela robi temperament a aj das predpokladam vykastrovat nacas...

anavixy
13. sep 2023

Na rtvs chodi relacia “Najvernejsi”, je to o nevychovanych psoch s ktorymi si majitelia envedia rady, tak k nim pride pan, ktory sa psom venuje a brutalne rozumie a dava im rady ako na to. Bola tam pouzita aj klietka, pan to popisoval prave ako uzemie v ktorom sa pes citi bezpecne, nema dovod brechat a proste “bat sa”, velmi zjednodusene povedane. Ak mas cas/moznost a nepoznas relaciu, tak si ju pozri, ja nie som vobec psickar, ani nikdy nebudem, ale toto je aj pre mna velmi zaujimave a poucne 👌🙂

anonymanonym
13. sep 2023

Vyuzivali sme klietku od prveho dna co sme si doniesli steniatko. Z dovodu ucenia schopnosti oddychovat, resp. ucenie na rezim prace a oddychu, aby si v case nasej nepritomnosti nejak neublizila, a aj aby na to bola naucena kvoli klietke v aute, kennelke na akciach apod.
To, ze nic neponicila a to, ze sa lahsie a rychlejsie naucila hygiene (ze potreba sa robi vonku) bol uz len bonus.
Ale naozaj si treba nastudovat ako na to. Fakt to nie je o tom, ze tam len tak šupnem psa, zavriem a hotovo. A preto odporucam (ak ju teda chcete vyuzivat) kupit ju co najskor lebo kym si budete moct dovolit nechat tam psika dlhsie mozno ubehne viac casu (trening) ako ocakavate.

anonymanonym
13. sep 2023

@anavixy a mna ako psickarku desi, ze tento pan je tak rozsireny medzi ludmi...

gejb
13. sep 2023

@henuska2003 keď je naucena tak by som pokračovala s klietkou.

henuska2003
autor
13. sep 2023

@anonymanonym ona je na klietku naučená z útulku teraz ju mame doma 2 dni bez nej nič take nerobí stále len spi a vytiahla jeden kabel takze na klietku by mala byt zvyknutá povodne sme ju tam nechceli dávať chceli sme aby bola na voľno ale po niektorých článkoch čo som čítala zevraj je to lepšie kvôli oddychu a bezpečnosti ja nemám osobne s tým skúsenosti predošlého psíka sme mávali voľne po byte

anavixy
13. sep 2023

@anonymanonym precoo? Robi to zle?

anonymanonym
13. sep 2023

@henuska2003 ak je naozaj na klietku naucena, tak by som to vyuzila (ale aj tak by som odporucala pozriet info ako to ucit aby pes klietku bral naozaj ako bezpecne utocisko, a nie ako nepriatela) Vzdy mozete klietku predat, ak by vam to nevyhovovalo. My sme tiez mali prveho psa cely cas na volno a bolo mi zvlastne kupit klietku, ale ono naozaj ak sa pouziva s rozumom nie je to ziadne tyranie 🙂 Keby si kupime dalsie šteňa isto by som ju vyuzila znova, vo vela veciach nam pomohla.

anonymanonym
13. sep 2023

@anavixy to netvrdim. Urcite vela veci robi super 🙂 Ale niektore jeho nazory a principy su odveci.. Napr. ak pes ťahá pri kočíkovaní odporuca parkrat ten kočík (prazdny) do psa proste hodit 🤦‍♀️, na skupinovom treningu na vlakovej stanici psov do vlaku ťahal nasilu na voditku a ako bonus ani náhubky nemali.. zastaraly nazor, ze pes v posteli ok, ALE vzdy musi byt pod urovnou pásu človeka (nejde o to, ci pes v posteli ano alebo nie, na to ma kazdy svoj nazor, ale o to, ze ak uz na tej posteli je, tak fakt je jedno kde sa voci cloveku nachadza...)... a podobne "pikošky" ((vsetko co tu pisem su verejne dostupne veci))... Od cloveka, ktory ma taky dosah na laicku verejnost, by som ocakavala, ze ziadne taketo hluposti prezentovat nebude. Najma s tym kočíkom je to za mna uz riadne cez čiaru...

anavixy
13. sep 2023

@anonymanonym tak to ano, to je velmi zvlastne 😵‍💫😵‍💫 chapem a vidim, ze v kazdej oblasti je to asi tak, ze sa tych zastaralych nazorov tazko niektori zbavuju... vdaka za ozrejmenie 🙂

kvetinka75
13. sep 2023

@andrejkap123 no vidíš, toto som ani netušila.

mistymay33
13. sep 2023

My máme doma klietku pre psa, podla mna je to super vec, ak ju správne používaš. Pes ju berie ako svoje miesto, chodí tam dobrovolne, a Ked ideme preč z domu sám si do nej vlezie a tam odpočíva. Ale to psa treba najprv naučiť, že klietka nie je trest, ale utočisko a miesto kde sa oddychuje. Moj pes proste vie, že ked ideme z domu, on bude odpočivať v klietke. Vie, že sa vrátimi, a že ked sa vrátime, tak ho zoberieme von. Pes musí isť do klietky vyvenčený, a unaveny a v klude. Inak v klietke nebude ok. Odporučam psa učiť na klietku čo najskôr, od šteniatka... nie až Ked bude v puberte, lebo to potom naozaj môže pociťovať ako trest.

mk1111111111
13. sep 2023

Dufam, ze nemyslite zatvorenu klietku? To si nechcem ani predstavit. Keby sa mu chcelo na wc, tak kam pojde? Pod seba?
Moja macka ma tiez klietku, ale teda otvorenu, ak chce spi v nej, ak nie, tak spi inde.
My sme mali viacero psov v byte a nikdy sme ich nezatvarali do klietok. Nikdy nic nenicili. V utulku je to mozne, lebo tam potrebuju separaciu, ale v byte? Ved ho zatvorte na chodbicke, tam velmi nema co znicit. A co by mohol, nacas odstrante, kym sa nauci nenicit. Pes sa rychlo uci

hladamematku
13. sep 2023

@henuska2003 určite nezatváraj

henuska2003
autor
13. sep 2023

@mistymay33 môžem sa spýtať ako dlho v nej byva sam keď nieste doma?

henuska2003
autor
13. sep 2023

@misulka22 môžem sa spýtať ako dlho psik vydrží v klietke

sandrasstini
13. sep 2023

My sme mali, foto nemam ale bola to ta najvacsia, ze aj doga by sa do nej dala, nasa ma 10kg 😀 takze tam bola ako kralovna.
Tiez je z utulku, a ponicila viac veci, tak som to nechcela riskovat opat.
Dala som jej tam vodu, pelech, zakazdym ked tam vliezla odmena a vychvalovacky. Prvy tyzden tam nechcela moc ist, knucala aj a po tyzdni uplne v pohode pekne sama isla, lazkala si a spala. Klietku sme normalne zavreli, inak by to nemalo zmysel.
Moja vydrzi aj 15 hodin ci viac hod bez wecka, ale to sa stalo max 2x kedy som sa nevedela skor dostat domov a inak sa nedalo zial.
Takze rano vyvencit a potom az po robote zas.
Bezne byvala ale zavreta aj 10hodin, nikdy nebol problem. Tak isto aj teraz je v dome sama aj 10 hodin sem tam.
Po roku sme ju uz nechali volne v dome a uz nic netrhala a klietku sme zlozili.

@mk1111111111 Aky ma vyznam klietka ak ju nezatvoris? Ziadny nie? A teda moju som zavrela na chodbicke a rozzula a rozskrabala vchodove a kupelkove dvere 🙂 takze ak to nejsu 4 hladke steny ma vzdy co znicit ked bude chciet. Svokra mala psika ten od steniatka nikdy nic neurobil, zato nasa herecka isla celkom bomby 😀 ale uz je slusnacka

mk1111111111
14. sep 2023

@sandrasstini ale aj tak, ved to je ako vazenie.

mistymay33
14. sep 2023

@henuska2003 zatial je tam bol najviac 8 hodin.

@mk1111111111 Samozrejme ze klietka je zatvorena. Otvorena klietka je nezmysel. Potrebu tam nerobi, je nauceny na vencenie a robenie potreby vonku min. 3 krat denne. Do klietky ho davam po vyvenceni, obvykle po ranajkach a v klietke je miska s vodou. Pri klietke mam domacu kameru, ktora klietku snima a verte ci nie, pes v klietke cely cas spi. Klietka je velka, pes sa v nej vie postavit, otocit. Ked sme doma a pes citi potrebu oddychovat, tak so sam vlezie do klietky a tam spi… chodi tam sam a dobrovolne. Ale stale podotykam jednu dolezitu vec - pes musi byt na klietku nauceny, musi to brat ako svoje miesto na oddych, musi sa tam citit prijemne.

daduska28
25. sep 2023

@sandrasstini prosím kde ste našli takú veľkú klietku?

sandrasstini
4. okt 2023

@daduska28 fu stranku nvm uz ale len do google som dala klietka pre psa xxl a vzali sme ten najvacsi rozmer co som nasla z roznych stranok

anonymanonym
4. okt 2023

@daduska28 napr. my mame tuto https://www.zoohit.sk/shop/psi/prepravky_doplnk...

Najvacsia tam ma D 116 x Š 77 x V 86 cm