Kia Sportage, Suzuki Vitara verzus Hyundai Tucson

9. aug 2023

Poraďte mi ktoré auto je lepší hlavne motorovo a ktoré dlhšie vydrží?Zhanam rodinné auto a rozmýšľam nad týmito
Kia Sportage
Suzuki Vitara
Hyundai Tucson
Kľudne mi môžte poradiť aj iný typ auta,no tieto tri sa mi pozdavaju.

amonet
9. aug 2023

volvo😅 to tam nemas ale za mna topka. bezpecnost, vykon aj vzhlad. hyundai mam fajn meske ale inak nic moc

sofia1
9. aug 2023

Ani 1...tiguan predlzena verzia,topka auto rodinne

buberova
9. aug 2023

To je ťažko povedať... Záleží od stavu auta, servisnej histórie, kilometrov, ročníka, motorizácie... Nedá sa to len takto povedať.

ivka225
9. aug 2023

Toyota RAV4

taminka1986
9. aug 2023

@amonet to bude nad rozpocet asi

marika258
9. aug 2023

Za mňa tiež Toyota RAV4

zuzubb007
9. aug 2023

Kia Sportage ta nova je celkom imidzovka, zaklad je dobru farbu zvolit, Suzuki nie, Tuscon este ako tak

enoula
9. aug 2023

Co znamena rodinne auto? Potrebujete viac miesta na sedenie kvoli autosedackam? Pripadne 3 plnohodnotné sedadla vzadu? Alebo vacsi kufor kvoli viac veciam? Lebo tieto mi velmi rodinne nepridu.. ale teda zalezi od požiadaviek.kazdy ma iné

sofia1
9. aug 2023

Nám je uz tiguan malý a pozeráme po multivan mercedes

yanni
9. aug 2023

to su ale vobec nie rodinne auta.

sofia1
9. aug 2023

@yanni presne

simca06022011
9. aug 2023

zalezi od stavu konkretneho auta a co na nom ma byt rodinne a kolko ludi ma bezne vozit. Svokrovci sme vitaru dlhe roky, spokojni boli, chodila po lesoch, lukach, stovky tisic km po cestach. Este sa predala dalsiemu majitelovi. Hyundai sme so znackou ako takou spokoni tiez, ale mame ine auto. Tiez viem odporucit mercedes :DD ale to asi nie je otazka, keby ste mali rozpocet na 50-70t auto, asi sa nepytas na prave tieto tri.
Ku kupe si vezmi nejakeho clovek, ktory sa vyzna, ak ides kupovat jazdene auto. Napr. Autopomocnik (tak sa mi zda ze sa vola), lebo vies kupit aj volvo aj mercedes jazdeny haraburdovy...

lenuska9999
9. aug 2023

kiu Sportage má moja mama a nechcela by som ho ani zadarmo. Rodinným autom by som to teda nenazvala. Z vonku vyzerá síce väčšie, ale vo vnútri máš vzadu miesto asi ako vo fiate 😀 komfort z jazdy žiaden, nesedí pekne v zákrutách nič.

basulaak
9. aug 2023

do Tuscona nedavaju poriadne motory. Ta ich kubatura je smiesna. Sused ma noveho a minule sa mi chvalil spotrebou, na take auto to mrte zerie. Ja mam vacsie a tazsie suv, premiu a zerie mi to rovnako, keby jazdim kludne aj menej. No proste nie.

tiezjedna
9. aug 2023

Napíš rozpočet

simona139469
9. aug 2023

My mame škodu karoq, na 3 sedačky to asi nebude ale občas odvezie aj 5 ľudí vpohode. Spotreba fajn aj dizajnovo je pekný. Alebo potom väčší je kodiaq, len my sme chceli nové auto a 40 tisíc a viac nám už prišlo dosť. A s karoqom sme spokojní

diablikovci
9. aug 2023

Nám stačí aj T - roc. A keď sa mi chce tak viem nás nabaliť poriadne na dovolenku že máme všetko a ešte aj plno miesta v kufry a pritom nemáme hore ani truhlu. Sme s snim spokojný. 🙂
Ale raw4 sme mali ročník 2003 to bolo super auto!! Už ako 17 ročne malo čosi do seba… Aj deťom sa páčilo že sedeli vysoko a všetko videli 🙂 ako syn povedal že taká dobrá karma ide z toho autá. KIA a Hyundai sú rovnaké komponenty len jedno je vo farebnom 😂 a Suzuki sme chceli ešte v roku 2014 a otvorili nám kufor v predajni a mne hneď oči padli na hrdzavé sruby co držali zadný lemovaný plech kufra 🫣. Toľko môj pohľad.

autor
10. aug 2023

Ahojte,no rodinné,sme 2 dospely a 2 deti.Teraz máme Peugeot 206 a tá je dosť nízka a malá.Tieto tri čo som písala hore sú vyvýšené autá aj kufor majú väčší tak rozmýšľam.Rozpocet okolo 10tisic,viac nemám.Este rozmýšľam že aj drahšie auto by mohlo byť a zobrať si na lízing.Neviem,máte s tým skúsenosti.Na aké úroky dávajú lízing? Oplatí sa to?Ostatné autá čo ste mi poradili sú o dosť drahšie.

lejja
10. aug 2023

Hyundai tuscon

simca06022011
10. aug 2023

Tak ale oproti 206 sú aj menšie auta vyššie, ved to je krpec;)
Na podmienky leasingu alebo úveru si treba vypýtať ponuky.

tramtada31
10. aug 2023

Najlepšie je ist a povoziť sa, či ti auto sadne.

ivetz
10. aug 2023

Treba si zodpovedať aj otázku, na čo to rodinné auto budeš využívať, resp. ako často ho budeš využívať ako rodinné. Nie každé auto, ktoré má zvýšený podvozok je väčšie - napr. ja mám H I30 - v porovnaní s kolegovým Tusconom nevidím veľký rozdiel vo veľkosti kufra. Ja mám oproti nemu lepší motor, lepšiu spotrebu a aj výbavu. Tuscon sa tvári ako menšie SUV, ale vlastnosťami to tak nie je (porovnávam s I30). Auto je spotrebák, ja by som sa kvôli nemu nezadĺžila a tiež by som nebola ochotná investovať do auta financie postačujúce napr. na nákup 2 garáží. Samozrejme je to o prioritách a tie máme každý iné. V každom prípade pri jazdenke je potrebný človek, ktorý sa v autách vyzná... Ja som si moje kupovala ako 3 ročné, vedela som od koho, vedela som si overiť servisnú históriu. Pre 3 dospelých ľudí je toto auto úplne postačujúce - čo sa týka batožinového priestoru. Strešný nosič dávame iba kvôli lyžiam.

autor
10. aug 2023

@ivetz Potrebovať do práce chodím autom,na výlety,k lekárom s deťmi,proste všade využijem auto denno denne jazdím.

simonah73
10. aug 2023

sestra ma tu staru kiu (nie teraz co je nova) a teda raz som tam sedela a citila som sa s tym vyhladom ako v tanku, takze za mna nie. dalsie dve posudit neviem. my sme mali citroen c4 grand picasso, je to sedemmiestne auto, takze kufor ak su schovane tie dve zadne sedadla tam bol obrovsky, vpratala som tam aj normalny kocik, len kolieska som dala dolu. mali sme ho viac ako 9 rokov, jedine co sa na nom pokazilo bolo otvaranie zadnych dveri aj to bola nasa chyba lebo sme to nespravne otvarali a kedze to bol diesel a jazdila som s nim vacsinou ja a kratke trasy tak tam zacal odchadzat DPF filter, tak sme ho vymenili za Peugeot 5008, co je tiez 7miestna verzia a zatial tiez spokojnost. aj ked ako pozeram komenty, tak su asi nad Tvoj rozpocet. a teda ak uz by si isla do drahsieho, ja mam skusenost ze lepsie je ak mas nahodou predschvaleny uver v banke, ale zobrat spotrebak, ako leasing, vyjde to lacnejsie.

enoula
10. aug 2023

A co klasika, octavia? Aspon s náhradnými dielmi nebude problem... alebo vw Touran? Ale to uz asi bude moc

mamaaja82
10. aug 2023

Vozim v aute tri deti mam hondu crv 2009 v kufri surodenecky kocik a stale miesto aj na velky nakup.Suzuki,hyundai,tiguan by som nechcela ani zadarmo

simka1454
10. aug 2023

Alebo VW Touran, Seat Alhambra. Tam je priestoru ozaj dosť, batožina, kočík,vsetko co potrebuješ voziť. A zmestiš sa do rozpočtu.

bobix25
10. aug 2023

Mame kiu a sme spokojny

beronsche
10. aug 2023

@amonet to je "vyborna" rada, najma, ak si uvedomis, ze 3 spominane auta su plus-minus podobna cenova relacia a Volvo je uplne, ale uplne niekde inde.. 😁

ivetz
10. aug 2023

To je v poriadku, že jazdíš denne. Aj ja jazdím denne... Cez prázdniny s mm do práce, ceh školský rok + 2 dospeláci do školy. Mne to moje combi vyhovuje. Do práce, na nákup, z času na čas s deťmi k lekárovi alebo na 1-2 dňový výlet veľké auto nepotrebuješ - teda ja by som nepotrebovala. Ak by som napr. mala rodinu odo mňa vzdialenú 200-300 km, ku ktorej by som napr. išla raz za mesiac, tak to by som uvažovala inak. Rozhodnúť sa musíš Ty a Tvoje priority môžu byť úplne iné, ako väčšiny tu prítomných...