Kedy začínate kúriť v krbe alebo v peci?

karkulka111
22. sep 2016

Dobry den chcem sa opytat kedy zacinate kurit s drevom ked je uz take pocasie?

sashabb
22. sep 2016

Keď je nám zima? 😅

dominika6
22. sep 2016

@karkulka111 v oktobri

zuzadula
22. sep 2016

jasné 🙂.. je nám už chladno.. ja už večer kúrim 🙂 Čo sa budeme trápiť !!!

mirkava
22. sep 2016

@karkulka111 My spod tatier niekedy uz aj koncom augusta.... 😒

landsmanka
22. sep 2016

ja som už aj včera večer 😀 😀

libawet
22. sep 2016

@karkulka111 no my na západe ešte nie, ale zasa záleží, komu je ako zima. Cez deň je ešte celkom teplo, tak pri zdvihnutých žalúziách sa dom ešte trošku oteplí a vydrží držať teplo okolo tých 22 st. vo vnútri pri dobrej izolácii do tej cca 24.00 hod., možno dlhšie, neviem, lebo to už väčšinou spíme a pod paplónom je teplo. Ráno sa dom vychladí na tých 21,4 st. no zasa už odchádzame do práce. No ak teplota cez deň klesne na tých 15st., tak už určite zakúrime. Normálne vykurovacie obdobie začína, ak teplota počas 3 dní klesne na 11 a pod 11 stupňov cez deň.

karkulka111
autor
22. sep 2016

no u nas v noci uz je okolo 10 stupnov a rano dnes o osmej bolo 13 stupnov ale teraz je celkom dobre vonku az na ten vietor studeny a vcera vecer bola hnusna zima tak si pekne zakurime uz dnes ... dakujem pekne za odpovede 😎

mirkava
22. sep 2016

@karkulka111 u nas ráno 4 a teraz 12... kedy uz príííde to babie leto.... 🙂

karkulka111
autor
22. sep 2016

no ja si myslim ze nepride 😀 rano normalne taky vetrik bol riadne uz len sneh chybal tak sa dychalo a moja mala mi hovori mami dam si rukav na nos lebo stipe ked dycham 😖 bozinku uz sa to pomalicky zacina taaaaaa zimaaaa

mirkava
22. sep 2016

@karkulka111 Iľko povedal ze pride 🙂 tak musí.... 😀

nice202
22. sep 2016

ja kurim od vcera. Rano sme mali okolo 2 - 3 stupnov a prizemny mrazik. Teraz mame zas okolo 19. Som chora z toho pocasia 😀 ani zima ani teplo a najhorsie, ze neviem ako obliect rano deti.

libawet
22. sep 2016

@mirkava už asi bolo, už len zima na nás ide...ale pre mňa lepšie, ja mám radšej zimu, ako tie horká v lete ( aj keď toto leto sa mi celkom pozdávalo ), pretože pred zimou sa schovám a oblečiem, no pred horkom nie.

karkulka111
autor
22. sep 2016

@nice202 no presne tak 😉

sisaka
22. sep 2016

@karkulka111 nám sa pec zapína automaticky, ked teplota klesne pod nami nastavenú hranicu, je uplne jedno aký je dátum. Nikdy nečakáme, ze jeee uz je 1. október ideme kúriť...

lujza123
22. sep 2016

No uz som kurila, v pondelok aj vcera - mame kachlovu pec, takze pri takychto teplotach staci kazdy 2 den,
Za jedno byvame pod horou, v noci teplota vcera 7 stupnov, rano zimaaa, za druhe sme ostrihali vsetky byliny zo zahrady, je toho strasne vela, takto to aspon rychlo uschne

Ale po zime by sme pri takychto teplotach nekurili ani nahodou, to len som rozmaznana teplom z leta ..a uz mi to aj chybalo, mam rada vecer ohen v dome a rano vyhriatu pec kde si vypijem kavicku, na toto som zavislak

simsalabim
22. sep 2016

@karkulka111 urcite zalezi od kraja, v ktorom byvas...u nas na juhozapade som mala rano v dome 24 stupnov - na prizemi, na poschodi bolo iste viac. Teraz je tiez slnecno, predpokladam, ze ked pridem z prace, bude v dome este teplejsie ako rano a to teplo dom do rana urcite este udrzi, je zatepleny. A kedy kurime? ked nam je zima...spominam si, ze jedno leto sme par krat kurili. Tusim pred 2 rokmi bolo chladne a dazdive, tak ked nam bolo zima, zakurili sme. Ale zatial nas to este ani nenapadlo - je teplo. Vacsinou kurime tak 3-4 tyzdne v oktobri iba vecer v krbe a az potom zapiname podlahovku - ked uz k nam naozaj pride zima.

balaskovae
22. sep 2016

Baby ja ked som vcera vecer pozerala pocasie tak ma az pot oblial ako maju ist tie teploty dolu. Mozem sa uz rozlucit so vsetkymi satami a vytiahnut zimnu bundu 😀

veronika295
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinamarkova
22. sep 2016

@sashabb
@karkulka111
presne tak 🙂 v rovnakom obodobi 🙂 ked mi je zima 🙂