Kedy si váš partner dáva kondóm?

fufula90
10. jan 2018

Zeny, viem ze to vyznie trapne ( preto som zalozila aj novy nick aby ma tu ludia nespoznali) ale doteraz sme kondomy nepouzivali, spociatku som brala HAK a potom sme sa dlhsie snazili o dieta. Teraz vsak HAK uz brat nechcem. Rozhodilo mi to cele telo. Tak sme sa dohodli na tejto forme ochrany.
Otazka: tie co pouzivate kondomy, kedy si ho partner navlieka? Mm az tesne pred tym ako ide dnu. No niekedy ma uz mokry penis, asi povestne kvapocky lasky. Utrie ho a navlecie. No jasa bojim ze na rukach alebo kondome ostanu zvysky a mozem otehotniet. Je to v pohode ci nie? Dakujem za odpovede.

malymyis
10. jan 2018

Tak si daj vložiť teliesko keď neveris kondomom. Môj priatel ho na sebe ani neznesie. A o teliesku ani neviem že ho mám ☺

katharines
10. jan 2018

Teliesko v ziadnom pripade. Nauc sa rozpoznavat cykly symptotermalnou metodou. Okrem toho takto vcas zachytis akukolvek chorobu

simsalabim
10. jan 2018

Az tesne pred... pouzivame 20 rokov. Moj manzel je striktne proti hormonalnej antikoncepcii (zo zdravotnych dovodov) a ja patrim k zenam, ktore otehotneju okamzite, aj mimo plodnych dni, takze symptotermalna metoda by u nas sancu nemala.

katharines
10. jan 2018

@simsalabim to zavisi, ako sledujes cyklys + je treba brat aj na zretel, ze spermie mozu prezit max 5 dni (v priemere 3 dni), takze je potrebne byt zdrzanlivy, ak je dovod cca 1, 5 tyzdna. Vajicko totiz zije cca 14 hodin.

lucia147852
10. jan 2018

Ja som na STM fungovala rok. Dceru som pocala cez neplodne dni. 😃 Takisto moje kamosky v okoli. A naozaj dosledne dodrziavanou STM.

marion09
10. jan 2018

a nebolo by lepsie dat si ho hned zo zaciatku a potom nemusis riesit to co riesis?

fednaja
10. jan 2018

Myslim, ze je to viac menej o dohode. Pre chlapa je lepsie, ked si chvilku uzije aj bez kondomu. No ked sa bojite, tak dajte hned na zaciatku a nemusite nic viac uz riesit

fufula90
autor
10. jan 2018

Dakujem za komenty.
@marion09
My nejdeme dnu bez kondomu. Ani na chvilu. Mne ide o to ze ked je mm viac vzruseny ma ten penis mokry ked tam navlieka ten kondom. Doteraz som s tym bola ok. Mm tvrdi ze je to tiez ok. Ani sa nebojim kondom pouzivat. Kamoska ma zneistila ked zacala rozoberat tie kvapocky lasky ze mozu ostat na kondome pri navliekani ak tam predtym boli.
Resp. Mozno je to len lubrikacia tak ako u nas? To prvotne vlhko?

nelinka888
10. jan 2018

Veď ale oni zostanú vnútri kondómu nie? Ako by sa dostali von? Či myslíš, že na rukách?

simsalabim
10. jan 2018

@katharines vzhladom na to, ze jednu dceru sme spoldili 2 dni pred ms a druhu 4 dni po si nemyslim, ze by u nas tato medtoda mala uspech. A ano, som si ista, kedy sa nam to pdoarilo - v tom case manzel byval casto na cestach a boli sme spolu velmi zriedka.

@fufula90 ani my nejdeme dnu bez kondomu, ale nikdy ma nenapadlo, ze by nieco mohlo ostat na rukach a tym padom zvonka na kondome... ten mu vacsinou navliekam ja a na rukach sice nieco mam, ale.... toto ma fakt nenapadlo nikdy riesit.

lavieenrose
10. jan 2018

@simsalabim bud teda si si nevedela cyklus kontrolovat alebo ze by si vyvracala svojim extra pohostinnym prostredim vsetky doteraz zistene vedecke fakty?neviem comu sa viac priklonit...

@fufula90 do kvapocky lasky sa spermia len tak nedostane ze vyskoci zo semennika...zvacsa ostava v ich mocovej trubici po vyvrcholeni a vtedy idu von s kvapockou lasky...ale ked sa partner vymoci osprchuje.. tak sa tato sanca minimalizuje..

na prerusovanej sulozi fungujem uz cele roky a bez strachu.v minulosti aj s inymi partnermi...babatko sme si vyrobili po dvoch mesiacoch snazenia sa ..dovtedy nikdy som neotehotnela.
@malymyis teliesko ..ani to nie je 100% antikoncepcia...uz sa narodili deticky co im niekde vrastlo alebo ho drzali v rucicke

skyahiah
10. jan 2018

Ahoj, my tiez davame tesne pred, fungujem tak 8 rokov a nikdy som neotehotnela. Z kvapky lasky sa da otehotniet, ak by ste sa milovali dvakrat hned za sebou, tak po tom prvom raze by mu mohli ostat spermie v mocovej trubici. Inak asi nie.
Ale ako sa hovori, jedina 100% spolahliva metoda je abstinencia 🙂

meandbaby
10. jan 2018

Ono tie spermie na vzduchu dlho nepreziju. Potrebuju 36 stup

sorciera24
10. jan 2018

my sme odjakziva len an kondomoch a vzdy si ho da tesne pred.....nemusis sa bat, ze z ruk...to isto nie

zdena12345
10. jan 2018

roky s kondomami a tiez tesne pred a niekedy mimo plodnych dni aj chvilocku bez. Tak nejak si myslim, ze ak by si mala otehotniet, musi ist do vnutra toho predsa len trosicku viac aby sa to dostalo cez celu dlzku a vsetok hlien az do vajickovodov.

simsalabim
10. jan 2018

@lavieenrose az taka blba zas nie som, aby som si nevedela odsledovat cyklus 🤔 Myslim, ze nie som ani prva a ani posledna, kto otehotnel nie v strede cyklu. To, ze orgazmus vie spustit uvolnenie vajicka aj mimo “ planovaneho cadu” je uz akceptovany vedecky fakt a ma podla mnohych teorii prave takyto evolucny vyznam. Ale to nie je pre tuto diskusiu podstatne.

lavieenrose
10. jan 2018

@simsalabim netvrdim ze ovulacia je v strede cyklu :O a dokonca viem ze niektore cykly su bez ovulacie ;)

malymyis
11. jan 2018

@katharines preco teliesko nie ? Mam ho skoro rok a zijem 😁

malymyis
11. jan 2018

@lavieenrose nic nieje 100 % . A my sme tiez fungovali na prerusovanej, a teraz mame rocneho syna 😁

katharines
11. jan 2018

@malymyis funkcia telieska je zabranit uhniezdeniu pocatemu dietatku a teda sposobuje potrat v rannom stadiu tehotenstva. Ty zijes, ale co tvoje deticky?

katharines
11. jan 2018

Ak niekoho zaujima aj manzelska cistota, tak ani prerusovana suloz tam nepatri.

lavieenrose
11. jan 2018

@katharines napriklad mojej sestre sposoboval nonstop bolesti..a kamaratkinej mame pri zavadzani telieska doktor nim prepichol jej maternicu...

lavieenrose
11. jan 2018

@katharines manzelska cistota ? ale no ..nie sme v stredoveku..

katharines
11. jan 2018

@lavieenrose ja som sa na teliesko nepytala. Nechcela si odpovedat malymyis? 😉

katharines
11. jan 2018

@lavieenrose by si sa divila.

lavieenrose
11. jan 2018

@katharines nie tebe aby si za tym nevidela iba vrazdenie nenarodenych deti

lavieenrose
11. jan 2018

@katharines co by som sa divila ? akoze teraz sa datuje stredovek ?

katharines
11. jan 2018

@lavieenrose no teliesko sa dava prave za tymto ucelom, aby sa deticky nenarodili. To, ze ma zena vedlajsie rekcie nie je jej prvoradym ucelom.

malymyis
11. jan 2018

Tak isto zabijame detičky ked ich utierame do vreckovky alebo vyhadzujeme do kosa v kondome. Ale to je jednoto, kazda antikoncepcia ma rovnaky účel 😉

lavieenrose
11. jan 2018

@katharines ano antikoncepcia zvycajne ma za ulohu zabranit pocatiu , preto je antikoncepcia , my co nechodime do kostola vieme ze zpociatku su to iba bunky,ktore sa delia a nie dieta..