Kedy mi budú kvitnúť surfínie a million bells?

bakiska
15. máj 2015

Ahojte, tento rok som sa rozhodla prvý krát zasadiť si nejaké kvetinky. kúpila som si asi pred 2 mesiacmi kvetinky petúnie, surfínie a million bells. Kúpila som ich ešte malinke v takých po 10 balení, lebo tie veľká kvitnúce sa mi zdali dosť drahé, tak som sa rozhodla kúpiť si malé (však narastú) . Petúnie mi už začiatku pomaličky krásne kvitnú. No ale surfiniam a millon bells sa nejak nechce sú stále nejaké malé a nemajú ešte ani náznak kvitnutia. Hnojila som ich a pravidelné polievam. Kedy mi budú kvitnúť? Ďakujem za rady

tenerifka
15. máj 2015

@bakiska mas ich na slnku?

tenerifka
15. máj 2015

Netreba ich presadit do vacsieho?

malabiba
15. máj 2015

@bakiska majú svoj čas, rozkvitnú, aj ja mám ešte len púčiky, je stálo málo slnka

bakiska
autor
15. máj 2015

@malabiba no lenže ja nemám ani púčiky 😣

bakiska
autor
15. máj 2015

@tenerifka áno sú presadené vo veľkom kvetináči do 50cm kvetináča som dala 3 korene, v jednom kvetináči majú ranné slnko a v druhom čo ich mám majú poobedné slnko a v tretom sú také v polotieni... a ani v jednom nechcú kvitnúť a sa mi zdá že sú moc malinke,...

katrinka8
15. máj 2015

@bakiska - no mne už million bells kvitnú, tiež som ich kúpila tak, že presadiť - ale už som ich kúpila zakvitnuté - kvitnú ale zatiaľ len tak, ako som ich kúpila, viac toho zatiaľ nevykvitlo. Sú na balkóne, ráno tieň, od obeda do večera slnko.

0silvia0
15. máj 2015

@bakiska ja osobne hnojím kvety až keď bohato kvitnú, nikdy mi nenapadlo ich hnojiť pred kvitnutím...

malabiba
16. máj 2015

@bakiska nemajú radi príliš polievať, pôdu ak kúpite v predajni, treba si pozrieť, či tam už nie je prímes hnojiva, prvé týždne ich vôbec netreba hnojiť, majú priveľa dusičnanov, potrebujú viac tepla a slnka....ja ich mávam na západnom balkóne, kde od cca 13-tej až do večera pečie slnko

tenerifka
16. máj 2015

@malabiba suhlas, hlina, co je urcena na kvety, ma hnojivo a 2-3 tyzdne po presadeni sa nema hnojit

katrinka8
17. máj 2015

@malabiba - ďakujem za novú info o pôde, nevedela som 😉 Ale zase hneď po presadení som ich nehnojila, tak som nič vari nepohnojila 😀