Kedy k vám chodí Mikuláš?

elibelipebeli
5. dec 2022

Ahoj, rada by som sa inšpirovala tým, ako u vás prebieha príchod Mikuláša... my máme 4 deti. Starší už samozrejme vedia, že Mikulášom sme my - rodičia. Avšak škôlkarka (najadší je ešte bábätko, ten nevníma) doslova žije duchom Vianoc, očakáva Mikuláša, rozpráva o tom, každý deň si otvára okienka na adventnom kalendári... no a tu trochu nastáva moja dilema. Ona vie, že si má nachystať čižmičku. Doteraz sme to mali tak, že si dali deti 5.12. večer čižmičky na okienko, ráno vstali a balíčky tam boli. Avšak tým, že teraz vstávame o dosť skôr ráno a nie je čas ešte na takéto chvíle, chcela by som to posunúť na večer 6.12. Nechcem, aby ráno vstali, bum bum balíček a bež do škôlky...chcem, aby si to deti vychutnali a my s nimi tieto čarovné okamihy. Ako to robíte, ak dávate balíčky večer 6.12.a aby to vyzeralo, ako keby to bol zázrak od Mikuláša? Niečo, že bol tu a predsa ho nestihli vidieť... 🙂 ďakujem

anjelicek26
5. dec 2022

Dostavaju rano toho 6.12.... ten den ich budime pol hodinu skor, nech ten stres proste nenastane... ono si treba uvedomit, ze v skolke sa o tom budu rozpravat, ze co si dostal od Mikulasa, rovnako polozi tuto otazku ucitelka a dieta povie, ze u nas nebol... bude to taka zvlastna situacia pre to dieta a zamyslat sa bude nad tym, preco je posledne, ktore nieco dostane...

queen_mary
5. dec 2022

Mozno by som zvonila zvoncekom nejako? My to tak robime.pri jeziskovi

erickatt
5. dec 2022

@elibelipebeli vecer, 5.12, sli sme na prechádzku, alebo niekam a ked sme sa vratili bol v papuckach

elis248
5. dec 2022

Keď som bola malá, Mikuláš k nám chodil večer (už neviem či 5. alebo 6.). Umyli sme topánky, dali v detskej izbe na okno a išli sme si pozrieť rozprávky alebo niečo do obývačky. A potom rodičia, že niečo" počuli". Išli sme do detskej a tam sme mali dokorán otvorené okno, samozrejme zimu a tmu a na okne pri topánkach sme mali balíčky. Celkom sa nám to takto páčilo.

syslik81
5. dec 2022

ked sme vedeli ako deti ze uz sa chystaju cizmy na rano automaticky sme vstali skor .. starsi si dali budika a pobudili ostatnych ...

hederamonstera
5. dec 2022

Ja si to pamatam ako dieta. Vzdy som bola na mikulasa hore skor ako inokedy, aby som si uzila balicek😁 a potom som si z neho pobrala nieco do skoly, kde aj ostatne deti mali svoje sladkosti.☺️

lydus2015
5. dec 2022

Večer 5.12.
Mikuláš chodí v noci z piateho na šiesteho 😉
A tiež kvôli rannému zhonu balíčky už majú večer piateho.

raja95
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
5. dec 2022

@elibelipebeli my vždy dávame balíčky 5.vecer,cize dnes! Mam skolacku a dvojročného a presne kvôli tomu, že ráno rýchlo bum bum balíček a chod! Zajtra budu mat v škole a dnes doma ☺️

viestta
5. dec 2022

dnes v noci pride

deginko
5. dec 2022

Už od detstva k nám chodil 5.12 večer

lubinkap
5. dec 2022

5.12 si vycistia vecer cizmicky a 6.12 na Mikulasa rano si v nich najdu balicky 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
galioska
5. dec 2022

@elibelipebeli dnes vecer , podla mojho muza u nas to bolo vzdy rano 6

tosomja
5. dec 2022

Dnes večer budeme čistiť čižmičky a ráno budú mať Mikuláša

evinqua
5. dec 2022

Ked vyjde 6.na pracovný deň, tak chodí 5.vecer ak na víkend tak 6.rano. aj u nás to tak bývalo ked som bola dieta

lenkaklj
5. dec 2022

@elibelipebeli keď som bola malá,Mikuláš s čertom ku nám chodiki 5.12. vrčer. Malá má 2 roky,tak tento rok to spravíme formou čižmičiek do okna dnes večer a ráno si nájde balíček, ale budúci rok by som rada zas nabehla na to ako som bola ja zvyknutá, niekoho oblečieme do kostýmu a večer 5.12. prinesie ☺️

elibelipebeli
autor
5. dec 2022

No keď mne je to proti srsti dnes. Logicky keď je Mikulas 6.12., nebude predsa nosit detom balicek 5.12. Ved je to jedno, ze je to vecer, stale je to LEN 5.12. a nechcem im posuvat nepravdive informacie zasa. Ano, dava to logiku, ze chodieva v noci z 5.na 6.12., ale tak balicek chcem, aby mali ako ma byt, 6.12. Cize asi ich predsa len zobudim o cosi skor radsej teda rano...

sasitimi17
5. dec 2022

ved ked ti to je proti srsti tak si rob podla seba ako to tebe vyhovuje.... logika

alex49
5. dec 2022

Balíčky nosí vecer/v noci z piateho na šiesteho, to je už na tebe ci príde keď budu deti ešte hore alebo sa zobudia ráno a nájdu si balíčky

domak2
5. dec 2022

Ja skôr zavidim tie carovne rodinne okamihy. Ako potešili sme sa, dali cokoladoveho Mikuláša na raňajky a ťahali do skoly 😅 nič co by sme museli celá rodina sláviť. Ale sprav si podla seba. U nás tiež chodil 6., ráno. 5. mi je divne, ale v tomto prípade by som určite volila to ako 6. vecer

marylynn
5. dec 2022

@elibelipebeli ale veď väčšina sviatkov sa slávi takto dopredu,vo vigíliu. Narodenie pana je 25.12 a predsa vo väčšine slovenských domácností nosí Ježiško darčeky 24.12...

lubka261
5. dec 2022

minuly rok sme prave kvoli tomuto davali vecer, isli sme na prechadzku a ked sme sa vratili boli v cizmicke dobroty 🙂 teraz je doma chory, tak mozno pride uz rano... este nevieme...

horia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
5. dec 2022

Ja som radsej uz za skor,5teho vecer,ak to nechces mat rano. 🙂

martul
5. dec 2022

@elibelipebeli dávame 5 dnes, lebo presne ako vravíš ráno idú do školy zdrží ich to resp len pozrú....aha ok dík " a letia do školy. 6.12. večer je neskoro lebo všetci v škole už riešia čo dostali

evica17
5. dec 2022

@elibelipebeli nechceš im posúvať nepravdivé informácie ohľadom toho že Mikuláš nechodí 5.12. ale budeš im klamať že Mikuláš je naozajstný a nie ste to vy ,? To sa trošku bije nie ?

tosomja
5. dec 2022

@ivangeline ja nedávam večer, lebo by od sladkého nezaspali ani o polnoci

ivangeline
5. dec 2022

@tosomja ..a to musia zjest vsetko? :DMy vzdy len jednu sladkost.

ika11123
5. dec 2022

@elibelipebeli u nás 6 chodí ale na FB čo mi vyskočilo dávajú už 4 niektorý 🙈

tosomja
5. dec 2022

@ivangeline tak nie, ale 1,5r nepotrebuje žiadnu večer radšej 🤭 2,5r tiež nie a 12r by nezaspala kým by nezjedla všetko 😁