Kedy idete zdobiť stromček?

15. nov 2023

Ahoj kedy idete zdobiť stromček? Dcéra 3 roky každý deň prosí a pýta stromček. Už si aj nakreslila čo by si priala a stále hovorí o ozdobach a že veľmi veľmi veľmi prosí aby sme už postavili a vyzdobil stromček.

dzescebuly
15. nov 2023

Podľa mňa skoro,my staviame 22.12. ale tak ako vám vyhovuje ☺️

andreakotesova
15. nov 2023

23.12.

syslik81
15. nov 2023

ved ked chce postav si - nepotrebujes zvolenie inych ci sa opicit po druhych ..ja som uz videla zopar za oknom .. u nas pockame az do decembra lebo sa nam inak zunuje a uz to nebude mat to caro vianocne

autor
15. nov 2023

@dzescebuly ja viem že skoro. Stále jej hovorím že keď Mikuláš ráno prinesie do topanočky sladkosti tak v ten deň ozdobíme.

18kvietok18
15. nov 2023

6.12.

es2021
15. nov 2023

My tiez az den pred Vianocami.. ale su aj take flisove stromceky pre deti,ktore si vedia sami ozdobit...mozno by jej to na zaciatok stacilo a tesila by sa ze aspon nieco moze zdobit

deti95060810
15. nov 2023

až okolo 20 . 12
ale však jej kúp nejaký menší a ozdob... keď boli deti malé tak som im kúpila do izby asi 70 cm - už hotový vyzdobený v Kaufl.
veľmi sa tomu tešili...

autor
15. nov 2023

@syslik81 tiež sa bojím toho, že už to nebude také kúzelné keď ho postavíme takto skoro.

pribinak
15. nov 2023

Až po Mikulášovi. Určite nie skôr. To je symbol
Vianoc a nie novembra. Do Vianoc sa jej stromček aj zunuje a zovšednie

fantaghiro21
15. nov 2023

Ked zozenieme stromec....
Ale najskor 22.12

lucia7933
15. nov 2023

tiez az okolo 20.12., jeden rok sme ozdobili uz okolo Mikulasa ale teda vôbec to nemalo take caro na Vianoce...tak som povedala ze uz jedine par dni pred Vianocami

janjatu
15. nov 2023

My odvtedy ako máme deti zdobené na 1.adventnú nedeľu, aby sme si ho užili. Pre nás by bolo zdobenie 22.12. strašne neskoro, milujeme tu predvianočné atmosféru. Takto sa pomaličky pripravujeme celý advent.

lucia7933
15. nov 2023

@syslik81 to vazne? to niekto uz ma teraz za oknom stromcek, v polovici novembra🙈😨

syslik81
15. nov 2023

@lucia7933 dnes sme pri prechadzke napocitali 5 ..

alexandra383
15. nov 2023

Odkedy mam deti tak zdobim hned zaciatkom decembra. Lebo aj tak cez sviatky chodime po rodine, tak by zo stromceka nic nemali. A ja tiez zboznujem kazdy vecer mat zapnute svetielka na nom.

andrea_82
15. nov 2023

23.12. Skor ho urcite nechceme. Ked sme boli deti, vzdy sme s bratom zdobili az na stedry den.

diewcatqoo
15. nov 2023

V novembri urcite nie, ved este ani nezacal advent. Stromcek sme kedysi zdobili az 23.12., ale odkedy mame dieta, tak zdobime skor - druhu alebo tretiu adventnu nedelu. U nas je to take, ze sa hrozne tesi, ale radost trva asi 10 minut, potom radost zo stromceka opadne a dost nam v izbe zavadzia. Ja by som bola radsej, keby sme znovu zacali zdobit az 23.12. 🙂

lucia7933
15. nov 2023

@syslik81 akoze toto nepochopim ale ok😂😂 ved este ani advent neni, ja nechapem kam sa tí ludia ponahlaju...

pralinka25
15. nov 2023

u nas cim dlhsie stoji tym menej to ma caro na vianoce. mne uz po par tyzdnoch doslova vadi. takze my max tyzden pred vianocami ale vacsinou aj menej.
ale od prvej adventnej nedele zdobim pomalicky dom drobnostami. u nas tie ozdoby nosia anjelici. chodia pozerat ci deti posluchaju a ak ano odmenia ich nejakou ozdobou. celkom sa to ujalo. vzdy rano prebehnu cely dom ci nieco pribudlo. a v ramci toho dostanu aj male stromceky do izieb so svetielkami. z toho sa tesia. kup jej do izbicky maly stromcek a mozete si na neho vyrabat priebezne male ozdobky. moja mama to tak so mnou robila ked som bola mala.

smiling89
15. nov 2023

Po Mikulasovi..zboznujem predvianocne obdobie, piect kolaciky pri vianocnej vyzdobe a hudbe, usporaduvat vianocne minivecierky doma pri stromceku s puncom 🙂 neviem cim to je ale toto mam na Vianociach najradsej, to predvianocno 🥰

cina1
15. nov 2023

rezany stromcek 1-2 dni pred vianocami, ostatne ozdoby pridavam od adventu do vianoc

monlu
15. nov 2023

U nas sa zdobi 23.12 vecer, dlhe roky sa drzime tejto tradicie 🙂

galganka
15. nov 2023

Prvý december je v piatok, takže je dosť pravdepodobné, že hneď prvý víkend.

vanilkovazmrzka
15. nov 2023

24.12.

misinka0611
15. nov 2023

Počas adventu keď bude čas chut a budeme všetci doma.

bolarazjedna
15. nov 2023

Tiež zdobíme cca okolo Lucie,ale to len preto, že väčšinou na sviatky nie sme doma, prídeme až po troch kraloch, tak aby sme niečo z toho mali.

Urciteby som nezdobila teraz kvôli naliehaniu dcéry, však je to vynikajúca príležitost naučiť ju, že všetko má svoj čas, a ze nemôže mať všetko hned vtedy, kedy ona chce, a zároveň sa naučí čaro adventného čakania.

januska12323
15. nov 2023

Vysvetli jej, že stromček by do Vianoc nevydržal. Nech si nakresli zatiaľ na papier.

kacenka205
15. nov 2023

@autorka a nemôžeš jej kúpiť malý umelý do izby? Nech sa z neho vytešuje keď aj od teraz 🙂 veď malé deti sú len raz.... A keď jej srdce po Tom piští 🙂

mam1na
15. nov 2023

23.12. okolo 16 hodiny budeme zdobiť s deťmi. 💃👬🎄

janka_266
15. nov 2023

Tak 1.12. 😃zbožňujem Vianoce a svetielka, tak keď sa tak teší, tak môžete si spraviť skrtaci kalendár. Tam si vyznačiť kedy ho postavíte, kedy budú Vianoce, kedy Mikuláš. Ja som tak spravila môjmu 3 ročnému, každý deň na daný dátum nalepí vianočnú nálepku 😃pripadne môžete každý deň vytiahnuť niečo, alebo raz za čas svetielka, vianočné vankúše a postupne si zdobiť doma 😃