Kedy chodí kontrola PN počas víkendu a sviatkov?

malebiele
10. jan 2020

Ahojte, chcem sa spytat, kedy moze prist kontrola ak som na PN? Pocula som, ze medzi 22.00 az 6.00 prist nemoze, ale zaujimalo by ma, ako je to pocas vikendov a sviatkov? Skusala som hladat aj po nete, ale nic som k tomu nenasla. Dakujem 🙂

fokuska
10. jan 2020

@malebiele Kontrola moze prist kedykolvek.
Pocas PN je povinne dodrziavat liecebny rezim. A ten nema prestavky, ze o 22hej padne a uz netreba dodrziavat, mozem si robit co chcem a o 6tej rano zas nabehnem na liecebny rezim.

Tiez si choroba a teda Pn nevybera a nerozlisuje medzi sviatkom, vikendom, dennou, nocnou hodinou.

Takze zhrnutie: Liecebny rezim na PN trva 24/7 a skontrolovat to mozu prist kedykolvek, aj 2x pocas jedneho dna. Aj 10krat. Akceptovane su iba vychadzky urcene lekarom a nevyhnutne navstevy lekara.

sissy27
10. jan 2020

@fokuska ja len doplním, že ak sa jedná o osamelo žijúcu osobu, tak si môže odbehnúť aj na nákup potravín alebo do lekárne.

uhgara
10. jan 2020

@malebiele ked si na pnke, tak treba dodrziavat to, aby si bola doma lebo kontrola moze prist fakt hocikedy a hlavne cez vikend! Vtedy jednoducho vedia, ze ludia skusaju a preto chodia aj cez vikendy a sviatky na kontroly.

fokuska
10. jan 2020

@sissy27 Ano pravda, vdaka za doplnenie.

h_petra
10. jan 2020

Medzi 22-6 nechodia. Dodrziava sa nocny klud.
Inak mozu prist kedykolvek, aj cez vikend a sviatky (a to robia velmi radi), chodia aj viackrat za den.

ivkazba
10. jan 2020

Bývalej kolegyni prišli 2x v priebehu jednej soboty

panipanka
10. jan 2020

no teraz uz vraj dostali aj viac auta ako mali pred tym takze toho budu vediet obehat viac. neoplati sa to riskovat. chodia normalne aj cez vikendy aj cez sviatky, akurat teda v noci by nemali kvoli nocnemu kludu

miriam1983
10. jan 2020

@h_petra chodia,kamaratovi prisli tesne pred 23hodinou. Takze pocas nocneho kludu ;)

malebiele
autor
10. jan 2020

dakujem vam za info, len som si to potrebovala overit, nepytala som sa preto ze by som chcela chodit mimo vychadzok hore dole, ale len pre info a pre istotu ako to je 🙂

malebiele
autor
10. jan 2020

@miriam1983 a ako je to mozne? ved ak je clovek na PN, cize je to kvazi chory clovek, preco ho otravuju pocas nocneho kludu, kedy by mal spat a zotavovat sa? co sa ma samozrejme aj cez den, ale noc je noc no 🙄

miriam1983
10. jan 2020

@malebiele to neviem,tiez sa ich na to pytal,ale vraj na to maju pravo. A tak zasa lezat 24hodin denne nie je povinne a zalezi aj s cim je clovek doma.

h_petra
10. jan 2020

@miriam1983 nemaju to ale povolene.
Najdes na strankach socpoistovne, ze medzi 22-06 proste maju dodrziavat nocny klud.

janula3000
10. jan 2020

@h_petra prosím ta a kde na stránkach soc.poistovne to je, lebo ja som to tam nevidela... a mimo to to nedáva žiadnu logiku lebo povedzme si na rovinu keby sa toto dodržiavalo koľko mladých ľudí by bolo reálne počas pn v noci doma a nezbrilalo kade tade keby na základe tohto mali istotu že kontrola nepríde? Tiež mám vedomosť o tom že môžu a aj chodia aj v noci...

h_petra
10. jan 2020

@janula3000 v noci sa ma dodrziavat nocny klud.
Ak si chory, potrebujes spat a nie o stvrtej behat ku dveram, ze komu sibe. Mne keby niekto-ktokolvek v noci zvonil, neotvorim.

fokuska
10. jan 2020

Nie je to tak, ze bezne by v tom case nocneho pokoja nemali vykonavat kontroly, ale v pripade, ze maju podozrenie, tak realne mozu kontrolu vykonat kedykolvek?

janula3000
10. jan 2020

@h_petra ja netvrdím že sa nočný kľud nemá dodržiavať, len sa pýtam kde to tam je napísané, lebo som to tam nevidela. Píše sa tam, že kontrola môže prísť 7 dni v týždni aj v sviatok a víkend, o čase tam nie je nič napísané. A ako som napisala už predtým vieme aki sú ľudia a keby bola istota že v noci kontrola prísť nemôže tak by to využívali. Podľa mna toto fakt nie je dane že vtedy nemôžu prísť skontrolovať lebo nočný kľud.

miriam1983
10. jan 2020

@janula3000 kazdopadne,ked pridu,tak ako sa s nimi clovek ma dohadat... len by si zle narobil 🙄

miriam1983
10. jan 2020

Sesternici tak zazvonili a ona bola zrovna v sprche. Nez vyliezla a hodila na seba zupan,tak uz boli prec a mala len listok. A pritom vodu museli pocut cez dvere...

janula3000
10. jan 2020

@miriam1983 tak ak prídu a nájdu ta doma tak sa nemáš o čo hádať. Ale viem že aj keď nenašli doma alebo nefungoval zvonček tak je potrebné to neodkladne riešiť a ísť vysvetlit situáciu, v prípade ak to je cez deň vybaviť papier od doktora že si bola na vyšetrení tam by neriešili absolútne nič. Známej zas nefungoval zvonček tak si tiež len našla lístok išla hneď na druhý deň vysvetlit, nakazali jej zvonček dať do poriadku ale postih nebol žiaden. Určite závisí aj na akého úradníka narazíš keď je niekto zakomplexovaný a chce uškodiť tak si nepomôžem... inak nerozumiem prečo nevolaju na mobil keď nikto neotvára, či na pn sa číslo neuvádza? 🤔

miriam1983
10. jan 2020

@janula3000 neuvadza,aspon som nikdy nevypisovala pn. A s tym hadanim som myslela,ze si bude stat clovek za tym,ze rusia nocny klud. Ja som mala zvoncek prelepeny,ako novonastahovana a v kuse mi to decka strhavali...

andrea_82
10. jan 2020

@miriam1983 ked som bola naposledy muzovi zaniest PN-ku na poistovnu, tak si veru pytala mobilne cislo, napisala si ho ceruzkou na tlacivo.

miriam1983
10. jan 2020

@andrea_82 tak ja som odovzdala pnku zamestnavatelovi a ten to posielal. A cislo som tam nepisala.