Ked sa nahnevám, neviem sa dlho ukľudniť

13. feb 2022

Neviete,cim to moze byt?Mam tetaniu uzivam aj mg,obcas vapnik,zinok.Neviem,ci je to tym,no ja som kludna,mila,potom pride podnet a som ako smrst,trva to aj 20 minut,kym sa ako tak skludnim.Nie som nebezpecna pre okolie,ale kazi to vztahy...Neviem,co robit,pitvam sa v tom vzdy,ako to nabuduce urobit inak,par dni sa dari a zas...

ckocka
13. feb 2022

To je skor povaha než tetania.
Na cholerické výbuchy zaberá keď ten druhý opustí bojisko s tým, že sa vráti až sa dotyčný ukludní. Obrazne, neznamená to stahovať sa preč, ale zatvoriť sa v inej izbe, ísť na prechádzku apod. Keby si sa takto dohodla s luďmi v svojom okolí, nefungovalo by to?

autor
13. feb 2022

@ckocka ciastocne mozno ano,nie vzdy sa to bude dat.No dobra rada.Dakujem.Jasne,ono to prejde,cize naozaj len nech mi daju priestor a zas to budem ja.

loliki
13. feb 2022

Uzívaj aj železo. Nervy máme aj také bez tetánie. Čo už?

autor
13. feb 2022

@loliki okej,to si pridam,vdaka

luccija
13. feb 2022

Si preťažená...či bola si taká vždy?niekto sa rýchlo vytočí a vzplanie a tá tetania je zvýšena nervova a svalova činnosť, takže o to skôr ideš do boja🙂mala by si sa ventilovať šport, ručne práce, joga, prechádzky kľud...

autor
13. feb 2022

@luccija ok,skusim si dat aj ten ventil vhodny

autor
13. feb 2022

@luccija neviem,asi az takato som nebyvala

slovakboy
13. feb 2022

Veľmi ťa to všetko rozruší a nosíš to v hlave. Myšlienky ťa ničia skús ich redukovať a trénovať relaxačné techniky.

autor
13. feb 2022

@slovakboy Mozno su nepriatelom aj myslienky,ze mysliet inak by som mala mozno.Kde najdem relaxacne techniky?

liusa82
13. feb 2022

No ja som podobná aj ma volajú rozbuška alebo mne ani netreba aby ma druhý nasral ja sa dokážem aj sama na seba a za maličkosti nasrať😀 to je fakt taká povaha výbušná.A najhoršie je ked sa v rodine nájde na just niekto rýpačný kto ti robi ešte aj naprotiveň a nakoniec sa na tom ešte aj dobre zabáva že ťa vytočil a teba ide poraziť od jedu😠

slovakboy
13. feb 2022

Skús každý večer pred spaním minútu na nič nemyslieť. Na nič. Mne sa dari len 15 sekund už rok ale sj to veľmi pomáha. Jaroslav Dusek dokáže vydržať 7 dni v absolútnej tme a tichu a na štvrtý deň už ma len dve myšlienky za deň. Je to maximálny relax a je to niečo úžasne kto to zažije. Človek bez tréningu to tam však po dvoch dňoch vzdá pretože sa mu v tej tme naopak začnú myšlienky množiť. Treba to trénovať. Zatiaľ si pusti toto

https://www.youtube.com/watch?v=XN39sEkmKKg
autor
13. feb 2022

@liusa82 poznam,aj mna vedia naschval dostavat do vyvrtky ludia🙂

autor
13. feb 2022

@slovakboy jaj,meditacia?To pre mna neni,ale verim,ze niekomu to pomaha.

liusa82
13. feb 2022

ja ešte pri tom aj očerveniem na krku a hrudi sa mi porobia také červené flaky vyzerá to ako cucfleky od jedu to je ešte len sranda😀

roja01
13. feb 2022

Vybusni, lutostivi, depresivni a pod. ludia, nevedia ovladat svoje vedomie, ale vedomie ovlada ich. Slovakboy ma naprosto pravdu. Na youtube je mnoho videi o tom, ako funguje vedomie. V podstate pokial nie je skrotene vedomie, ovladne ono cloveka. Je to system, ktory vklada myslienky tak, aby vyprovokoval co najsilnejsie emocie, ktore su v prenesenom slova zmysle jeho potravou. Dokaz, ze vedomie samo vklada nami "neobjednane" myslienky a clovek len rozhoduje, ktorej venuje svoju pozornost, je napriklad v pokusu maximalne sa ukludnit a dat si za ulohu rozmyslat napriklad o mesiaci alebo o motyloch a po ani nie minute zisti, ze ma v hlave x myslienok, o ktorych ani rozmyslat neplanoval.

autor
14. feb 2022

@roja01 ahoj,ja len pisem,ze to pre mna nie je.mam k tomu svoje dovody.No a mama kamarata,ktory kazde rano medituje,je to v poho,vesely chlapec.Takze netvrdim,ze je to blbost alebo co.😉

autor
14. feb 2022

@liusa82 ajja pomenim farby,ojooj,vtedy.🙂