Kde všade sa dá zverejniť podvodník/zlodej?

haluta
24. apr 2024

Ahojte, kde zverejňujete podvodníka. Našla som skupiny na FB a dala som zlodejmi do skupín. Je nejaký spôsob ako sa s nimi dá bojovať okrem polície?
Dekoračné venčeky SK48 0900 0000 0052 1309 8366

nelca0510
24. apr 2024

@haluta dôkaz?

haluta
autor
24. apr 2024
haluta
autor
24. apr 2024

@nelca0510 mňa skôr zaujíma, že kde sa dá na takú osobu upozorniť.

maranco
24. apr 2024

@haluta tu je zbierka podvodníkov https://podvodnabazaru.cz/ môžeš pridať

romana1110
24. apr 2024

Ahoj. Táto pani bola aj tu na Mk aj mňa okradla ale ja som svoje peniaze dostala od nej späť. A ešte jednu pani tu okradla . Mne "len" o 30€ ale tu inú pani o veľmi veľa . To číslo účtu sedí s tým na ktoré som ja posielala zálohu . Ale peniaze späť mi prišli s iného účtu

haluta
autor
24. apr 2024

@romana1110 ako ste dosiahli vrátenie?

romana1110
24. apr 2024

@haluta žiaľ ja som ju našla na FB ale nechcela moc komunikovať tam som napísala sestrenici nech jej napíše a vypýta číslo účtu a potom som jej napísala a trošku som sa jej povyhrazala ,že keď som ju našla na FB tak ju nájdem aj tam kde býva . A ,že priateľ je policajt takže nebude s tým žiaden problém. Inak to nešlo . Priateľ policajt nie je ale ja som dostala peniaze späť . A hneď začala ,že jej muž je veliteľ ale pritom nie .

haluta
autor
24. apr 2024

@romana1110 a máte jej priamy fb kontakt?

romana1110
24. apr 2024

@haluta nie to nemám vtedy mala niečo ako Lucia onetravel ale potom som už ďalej nepatrila keď mi vrátila peniaze

romana1110
25. apr 2024

@haluta teraz som našla tu konverzáciu s ňou a tá pani je s Čičman ak to pomôže neviem

haluta
autor
25. apr 2024

@romana1110 a ešte niečo o nej neviete zistiť?

romana1110
25. apr 2024

@haluta žiaľ už nie ... Lebo ona tej účet hneď zrušila ako mi musela vrátiť peniaze . Ale poslem do správy meno a číslo uctu s ktorého mi prišli peniaze .

haluta
autor
2. máj 2024

Poslala som tejto osobe peniaze (zálohu) po 14 dňoch mi nebola odoslaná objednávka. Dôvod nedodania uviedla, že jej konkurencia ukradla balíky a blokla si nechtiac bankový účet. Oslovila som viacej osôb. Mám aj kontakt žien, ktorým doteraz neposlala peniaze ani balík. Zistila rôzne informácie. Mám na ňu meno asi jej tel.číslo, kontakt na nejakého jej priateľa z ktorého raz vrátila peniaze, aj jej meno (asi). Z toho mena mi poslala peniaze. Avšak trvalo to mesiac.
SK48 0900 0000 0052 1309 8366

maranco
2. máj 2024

@haluta posielanie vopred zálohy je hlúposť a nemá žiadnu logiku
buď pošleš vopred poštovné a pošle ti to na dobierku, alebo pošleš vopred celú sumu a pošle ti zásielku bez dobierky.
Aký význam má posielať "zálohu"? To využívajú podvodníci na oklamanie obete, že má dojem že je to nejaká "záruka" veď dostane len polovicu tak iste pošle balík aby dostala aj druhú polku. Ale podvodníkovi stačí tá polovica nemá vôbec záujem posielať balík.
Keď už prijmeš balík čo by ťa "tlačilo" doplatiť polovicu zvyšnej ceny? Potom by bol predajca ukrátený.

haluta
autor
7. máj 2024

@maranco my takto bežne fungujeme pri predaji. Berieme zálohu za minimálnu hodnotu poštovného. Chápem vysvetlenie, čo píšete.

maranco
7. máj 2024

@haluta myslel som že píšeš o 50% zálohe, čo využívali podvodníci a nie o poštovnom